АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Мапа: Во кои држави има повеќе мажи, а во кои жени?
12.01.2017 | 11:55
Извор: Точка
Прочитано: 6241 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Одговорот на ова прашање го дава изворот CIA World Factbook, а неодамна е објавен и визуелен приказ од добиените резултати.

Па, ако некогаш сте се прашувале дали во Македонија има повеќе мажи или жени, и каков е соодносот помеѓу половите во останатите држави ширум светот, одговорот може да го пронајдете токму на приложената интерактивна мапа.

Црвената боја ги означува земјите во коишто претежно живеат мажи, додека со сина боја се одбележани државите во коишто доминира женската популација. Во земјите пак коишто се одбележани со жолта боја живеат приближно ист број на мажи и жени.

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
ЗАНИМЛИВОСТИ
Ема вели дека добила отказ бидејќи е премногу убава и атрактивна
24 – годишна Ема Хулс тврди дека дошла на работа во локалната телевизија, за да ја одработи својата осумчасовна смена, но ѝ рекле да си оди дома и ѝ порачале: „Би требало да бидеш на модните писти“.
20.02.2017, 18:31


ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
Сите знаеме дека не ја сакаше: Принцот Чарлс се оженил со Дијана под притисок и закани само поради ова
За се е виновен принцот Филип?
20.02.2017, 16:37


ПОКРЕВАЊЕ СВЕСТ
Желка во агонија поради загадувањето на океаните со пластика
Во ова видео, можете да видите како голема морска желка страда од пластична сламка која и се заглавила во нејзината малечка ноздрва.
20.02.2017, 16:13


САД
Меланија не заслужува ваков третман: Уште еден потег на Трамп кој го разбесни светот!
Не е новост дека американскиот претседател Доналд Трамп и не е некој голем џентлмен, но она што тој ѝ го направи на Меланија го разбесни светот.
20.02.2017, 16:11


ФРАНЦИЈА
Француските претседатели и нивните љубовници: Секс, измами и скандали во Елисејската палата
Секс-скандалите во владејачките кругови од секогаш биле нормална појава во Франција, а и во дневшно време речиси ништо не може да се сокрие - всушност се смета дека папараците во центарот на француската политика ги воведе Никола Саркози во времето кога тој беше шеф на државата.
20.02.2017, 15:42

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Го обиколи целиот свет, но тука не сакал ни да стапне: Зошто Тито го избегнувал овој српски град?
И тоа не само Тито, туку и останатите државници ретко го посетувале овој град..
САД
Хоуп Шарлот Хикс е жената без која Трамп не може: Измислил ново работно место за неа?
ТЕТОВО
Крволочни миленичиња: Семејство од Тетово живее со волци! "Тие ни се како деца, луѓето се поопасни"
САД
Меланија не заслужува ваков третман: Уште еден потег на Трамп кој го разбесни светот!
ВЕЛИКА БРИТАНИЈА
Сите знаеме дека не ја сакаше: Принцот Чарлс се оженил со Дијана под притисок и закани само поради ова

ВИДЕО ВЕСТИ

Желка во агонија поради загадувањето на океаните со пластика
Во ова видео, можете да видите како голема морска желка страда од пластична сламка која и се заглавила во нејзината малечка ноздрва.
САД
Меланија не заслужува ваков третман: Уште еден потег на Трамп кој го разбесни светот!
ТЕТОВО
Крволочни миленичиња: Семејство од Тетово живее со волци! "Тие ни се како деца, луѓето се поопасни"
РУСИЈА
Погледнете како руските војници си играат со тенкови!

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ШПАНИЈА
Камерман станал хит: Наместо лицето, ги снимал градите на натпреварувачката
ИСПОВЕД
Дрогирање и оргии под палубите – Еве како изгледа животот на работниците на крузери
РЕАКЦИЈА
Во текот на церемонијата во Кремљ се чула силна бука – Путиновото лице јасно покажува колку е спремен на сè
ЗАНИМЛИВОСТИ
Заработува 223.000 евра годишно како домар: Сите се чуделе како е тоа можно, додека не ја дознале неговатa тајна
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: