АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
19
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Најлуд секс скандал во историјата: 10 години го чувала љубовникот на таван, а потоа се случил шок
11.01.2017 | 14:42
Извор: Точка
Прочитано: 13584 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Родена во далечната 1880. година некаде во Германија, Валбурга "Доли" Кершхел била вмешана во еден од најбизарните секс скандали во светската историја. Имено, се омажила за богат сопственик на успешна фабрика за кецели, но бракот не ја задоволувал. Поради тоа се свртела кон љубовниците.

Бизарната приказна започнува еден есенски ден во 1913. година, кога го замолила својот сопруг, Фред Остерејх, да прати еден негов вработен да ја поправи нејзината машина за шиење. Кога 17-годишниот Ото Санхубер тропнал на вратата, Доли го пречекала практично гола. Машината за шиење останала недопрена, а тој судбоносен ден го означил почетокот на нивната врска, која ќе потрае со децении.

Како што во тоа време пишувал LA Times, на почетокот Ото и Доли се состанувале во хотели во тајност, но наскоро почнале да се состануваат и во брачниот дом на Остерејхови. Висконсин во тоа време бил центар на конзервативното американско општество и соседите почнале да се бунат поради честите посети на непознатото момче кај мажената жена. Доли добила една убава идеја.

Ото ќе даде отказ и ќе се пресели на таванот на Остерајхови, каде ќе може да ужива во предностите на врската без да го гледаат соседите. Ото би морал да се откаже од секаков човечки контакт, освен секојдневните уживања со Доли. Него тоа не му пречело премногу и наскоро почнал да живее на таванот. Во текот на вечерта практично ги голтал книгите кои Доли му ги носела од книжарницата во близина.
Често мечтаел за живот на писател на романи. По пет години таен живот, Ото успеал да објави неколку романи под псевдоним, но Фред Остерејх почнал да тоне во лудило. Слушал неописливи звуци од таванот, цигарите му исчезнувале, и често гледал сенка која минува пред вратата на спалната соба. Во 1918. година решил да се пресели во Лос Анџелес, не знаејќи дека сенката ќе го следи.

Доли прифатила да се преселат, но под услов новата куќа да има таван. Во Лос Анџелес брачниот пар често се расправал, и кога во 1922. година избила жестока расправија, Ото се симнал од таванот и го убил Фред за да ја заштити својата љубовница. Помалку во паника се договориле дека Ото ќе ја заклучи Доли во ормарот и ќе глуми дека некој провалил во домот за да ги ограби и притоа го убил Фред. Полицијата поверувала во таа приказна бидејќи немале причина за сомнеж, бидејќи Доли била заклучена во орманот по убиството. Вдовицата го наследила богатството и добила слобода да ужива во љубовта со Ото. Меѓутоа, продолжила да го чува на таванот, а Ото подоцна рекол дека станал роб на љубовта кон Доли.
Додека претходниот љубовник го чувала на таванот, Доли се свртела кон нови љубовници. Почнала врска со адвокатот Херман Шапиро, но и со Рој Клумб. На Херман по грешка му го подарила часовникот на покојниот Фред, и тоа часовникот чие исчезнување го пријавила по убиството на сопругот. Покрај тоа Рој го замолила да се ослободи од оружјето со кое бил убиен Фред. Во една прилика, при една жестока расправија, Рој одлучил се да и каже на полицијата. Доли на Херман му кажала и дека треба да го нахрани својот брат кој се крие на таванот.

Ото бил пресреќен што за прв пат по речиси десет години разговарал со некој друг човек освен Доли. Херман не бил воопшто задоволен од тоа што Ото е на таванот и веднаш го избркал. Исплашениот Ото побегнал во Канада.Неколку години подоцна, во 1930. година, Херман и Доли се разделиле во лоши односи, па адвокатот раскажал се во полицијата. Полицијата ја уапсила Доли и ја ставила на обвинителната клупа. На Ото му било судено во отсуство и бил прогласен за виновен, но бидејќи злосторството застарело, продолжил да живее како слободен човек. Доли пронашла нов љубовник, со кој живеела среќно во наредните 30 години.

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
Ѕверката изгледала подготвено да се фрли во напад откако џип полн со туристи и нивните камери поминувале покрај кафезот
23.03.2017, 13:51


СТРАВ
Тој јаде бубачки, се бори со алигатори, но еве од што се плаши Бер Грилс
Водителот и експерт за преживување, Бер Грилс, е познат по тоа дека не се плаши од напади на животни, нивните отрови, ниту пак да се качува по стрмни карпи, но постои нешто што го исполнува со страв.
23.03.2017, 11:56


ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
Без разлика на тоа дали светот ќе го погоди нуклеарна катастрофа, смртоносна епидемија или зомби апокалипса, оние кои веруваат во брзо доаѓање на Судниот ден можат да ја обезбедат својата безбедна иднина во специјални бункери.
22.03.2017, 19:06


УМЕТНОСТ
Експериментално докажано: Дали Мона Лиза на Да Винчи се смее или не?
Германските научници спровеле експеримент за да утврдат дали загадочното лице на Мона Лиза од Да Винчи крие насмевка или некоја друга емоција..
22.03.2017, 14:03


ШВЕДСКА
Мистериозна сина кугла на небото направила паника: Сите се прашуваат какво е тоа чудо
Жителите во неколку шведски градови, вклучувајќи ги Успала, Еребро и Стокхолм, пријавиле дека виделе таинствен син блесок на небото доцна во понеделникот.
22.03.2017, 09:43

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Големата тајна на Чарлс и Дајана: Дали забележувате што е чудно на оваа фотка?
Манипилацијата на јавноста е вообичаена за славните личности, а очигледно и за угледните членови на ...
ЗАНИМЛИВОСТИ
Импресивниот живот на Дејвид Рокфелер и седум непознати детали кои ќе ве изненадат
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
СТРАВ
Тој јаде бубачки, се бори со алигатори, но еве од што се плаши Бер Грилс
ВАТИКАН
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи

ВИДЕО ВЕСТИ

Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.
САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
АЛЈАСКА
Пилот предизвикал масовна хистерија во авион: "Луѓе имаме змија во авионот, но не знаеме каде се наоѓа"

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
НЕПРИЈАТНО
Најсрамното видео на Меланија Трамп: „Имам секс речиси секоја вечер, а сега сум речиси гола”
ЗАНИМЛИВОСТИ
Протече снимка од тајно оружје на Американците: Дали војниците навистина се опремени со ваква технологија?
ЗАНИМЛИВОСТИ
Мрачните тајни на најстарите споменици: Никој не може да ја објасни мистеријата која ја кријат
ИСПОВЕД
Порно актер ги открил ужасните последици кои снимањето на порно филмови ги оставило врз неговата машкост
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: