АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
-6
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Тие се убави, секси и богати! Вака навистина живеат стјуардесите
10.01.2017 | 19:10
Извор: Точка
Прочитано: 10420 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Дали има девојче кое во некој момент не посакало да стане стјуардеса кога ќе порасне? Сега, благодарение на социјалните мрежи, можеме да видиме како навистина изгледа животот на овие дами!

Непрестано шетање од едниот до другиот крај на светот, еден ден пиење коктели на плажа, друг ден шопинг тура во модните престолнини на светот, трет ден нова дестинација – и потоа повторно од почеток!


Така, на горната слика ја гледаме стјуардесата Џорџија Нилсен која на пауза пие коктели од кокос во Бразил. Веќе за неколку дена ја гледаме во Мајами во неверојатно издание.


Тука е и стјуардесата Патриција чиј Инстаграм профил исто така е преполн со убави глетки од нејзиниот бизнис живот.

A photo posted by Patricia ✈️ (@_rainam) on


Викторија важи за една од стјуардесите со најпровокативни фотографии на Инстаграм.


Убавата Русинка со фотографиите успеала да стекне повеќе од 14.000 следбеници и бројот не престанува да расте.


А, да не биде дека тука се само девојки, и стјуардите уживаат во својата работа! Ако не верувате, погледнете го профилот на момчето по име Даниел.


Иако, Даниел се чини повеќе ужива во објавување на свои секси фотографии отколку глетки од светот, но повремено објавува и по некој град во кој ќе се најде.


И не само што уживаат во работата стјуард или стјуардеса, туку благодарение на фотографиите кои ги објавуваат на Инстаграм, повеќето луѓе од оваа професија добиваат и многу следбеници на оваа социјална мрежа, па профитираат и од таа страна!

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
ЛОНДОН
30 години верував дека мојот татко е Бог и дека ќе ме удри гром ако го напуштам: Исповед на ќерката на еден болен силувач!
Толку била осамена што често разговара со чешмата во бањата.
20.01.2017, 12:45


ВИСТИНСКО ЧУДОВИШТЕ
Страшна снимка: Додека скијала на вода ја следела огромна сенка, а кога се свртела...
„На почетокот мислев дека станува збор за сенка од мојот падобран за скијање.“
18.01.2017, 21:00


ЗАНИМЛИВОСТИ
Рускиот хобит: Бил богат адвокат, а потоа напуштил сè. Сега живее под земја со само едно суштество
За ваква голема животна промена се одлучил бидејќи живеел под голем стрес.
18.01.2017, 17:53


ЗАНИМЛИВОСТИ
Руски град на мртовци: Легендата вели дека од ова место никој не излегува жив
Даргавс во Северна Осетија – Аланија се нарекува рускиот град на мртовци, бидејќи крие некропола со стотици стари гробници во кои се закопани луѓе со сите свои овоземски добра.
17.01.2017, 17:52


БРАЗИЛ
Каков среќник: Вложил илјадници долари на својот среќен број - и добил милиони!
Бразилскиот милијардер Педро Гренден Бартел, е еден од најбогатите луѓе во својата земја, а неодамна станал побогат за три и пол милиони долари.
17.01.2017, 16:10

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Огромно гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци - Уследила епска битка
Моментот кога огромното гризли одлучило да се пресмета со глутница гладни волци и да им го украде са...
ЛУКСУЗЕН НАСТАН
Забава за елитата: Картите ги плаќаат и по 500.000 евра!
НЕВЕРОЈАТНО ЕФИКАСНО
Вака се чисти снегот: Руските камиони за отстранување на снег се хит на интернет
ЗАНИМЛИВОСТИ
Рускиот хобит: Бил богат адвокат, а потоа напуштил сè. Сега живее под земја со само едно суштество
ВИСТИНСКО ЧУДОВИШТЕ
Страшна снимка: Додека скијала на вода ја следела огромна сенка, а кога се свртела...

ВИДЕО ВЕСТИ

30 години верував дека мојот татко е Бог и дека ќе ме удри гром ако го напуштам: Исповед на ќерката на еден болен силувач!
Толку била осамена што често разговара со чешмата во бањата.
ВИСТИНСКО ЧУДОВИШТЕ
Страшна снимка: Додека скијала на вода ја следела огромна сенка, а кога се свртела...
ЗАНИМЛИВОСТИ
Рускиот хобит: Бил богат адвокат, а потоа напуштил сè. Сега живее под земја со само едно суштество
БРАЗИЛ
Каков среќник: Вложил илјадници долари на својот среќен број - и добил милиони!

ФОТО  
Од галерија на "ловец" на симпатични осамени куќички

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ЗАНИМЛИВОСТИ
Тој е жив Хулк: Има 432 кг, запира трактор, дневно јаде 36 јајца, 3 кг месо и тоа не е сè...
ЗАБАВА
Прочитајте га дневник на кумановца у Канаду!
ИНТЕРНЕТ
Сосема неочекувано: Се свртела и заљубено го погледнала, а тој ја турнал од карпата
СТАРИ ФОТОГРАФИИ
Денес е „крал на Инстаграм“, но кога ќе видите како изгледал пред 10 години...
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: