АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
19
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
Работа од соништата! За три недели ќе добиете 3.000 евра, а работата е – уживање
05.01.2017 | 17:50
Извор: Точка
Прочитано: 9490 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Ако сте активни на Инстаграм и обожувате да се фотографирате, ова е вистинската работа за вас.


Компанијата која организира крстарења бара „професионален“ човек за одмор чија единствена задача ќе биде да објавува три фотки на Инстаграм дневно за време на три крстарења по светот, а за тоа ќе добие околу 61.000 евра.


Кандидатот кој ќе ја добие работата во компанијата Royal Caribbean International ќе добие платени три крстарења во текот на тринеделно стажирање, а единствена работа ќе му биде да ги документира крстарењата на социјалните мрежи. Во текот на секое крстарење ќе мора секој ден да објавува по три фотки.

Во правилникот стои дека фотките треба да го прикажуваат морето, пристаништата, хоризонтот, бродските простори, неверојатните доживувања на бродот... За време на секое крстарење вработените ќе мора да одат и на три копнени екскурзии.


Кога станува збор за објавите, се напоменува дека треба да се повикаат другите корисници на Инстаграм да ги напишат своите искуства или препораки за тоа што би требало да се види за време на крстарењето. Исто така, треба да се направат и видео снимки од крстарењето.

Успешниот кандидат во првите три недели ќе заработи околу 3.000 евра, а платени ќе му бидат сите трошоци за сместување и храна.


Royal Caribbean ги прима пријавите од денес, исклучиво преку Инстаграм. Како што велат, бараат „извонреден истражувач“ кој ќе ги документира нивните патувања. Имено, истражувањето кое го спровеле покажало дека 48 отсто од патниците ги проучува социјалните мрежи пред патувањето, а 34 отсто рекле дека никогаш не би се впуштиле во патување пред да ги проверат социјалните мрежи, пишува британски „Express”. Важноста на интернетот во планирањето на патувањата е особено нагласена меѓу младите помеѓу 18 и 24 години, бидејќи дури 51 отсто од нив рекле дека во планирањето на патувањето се потпираат на социјалните мрежи. Една третина рекла дека главен извор на информации им е Инстаграм.

Кога станува збор за кандидатите кои ќе се пријават, компанијата ќе го одбере својот вработен врз основа на физичкиот изглед, способноста за раскажување приказни и оригиналноста на Инстаграм.


„Нашите крстарења се полни со извонредни моменти и се надеваме дека ќе најдеме талентирана личност која убаво ќе ги препорача и ќе ја долови нивната уникатност“, рекол директорот на компанијата за Велика Британија, Бен Боулдин.

Ако мислите дека го имате она што го бараат, објавете го вашето искуство од патување на Инстаграм и тагирајте ги @RoyalCaribbeanUK и ставете хаштаг #ExtraordinaryExplorer.

НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
Ѕверката изгледала подготвено да се фрли во напад откако џип полн со туристи и нивните камери поминувале покрај кафезот
23.03.2017, 13:51


СТРАВ
Тој јаде бубачки, се бори со алигатори, но еве од што се плаши Бер Грилс
Водителот и експерт за преживување, Бер Грилс, е познат по тоа дека не се плаши од напади на животни, нивните отрови, ниту пак да се качува по стрмни карпи, но постои нешто што го исполнува со страв.
23.03.2017, 11:56


ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
Без разлика на тоа дали светот ќе го погоди нуклеарна катастрофа, смртоносна епидемија или зомби апокалипса, оние кои веруваат во брзо доаѓање на Судниот ден можат да ја обезбедат својата безбедна иднина во специјални бункери.
22.03.2017, 19:06


УМЕТНОСТ
Експериментално докажано: Дали Мона Лиза на Да Винчи се смее или не?
Германските научници спровеле експеримент за да утврдат дали загадочното лице на Мона Лиза од Да Винчи крие насмевка или некоја друга емоција..
22.03.2017, 14:03


ШВЕДСКА
Мистериозна сина кугла на небото направила паника: Сите се прашуваат какво е тоа чудо
Жителите во неколку шведски градови, вклучувајќи ги Успала, Еребро и Стокхолм, пријавиле дека виделе таинствен син блесок на небото доцна во понеделникот.
22.03.2017, 09:43

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Големата тајна на Чарлс и Дајана: Дали забележувате што е чудно на оваа фотка?
Манипилацијата на јавноста е вообичаена за славните личности, а очигледно и за угледните членови на ...
ЗАНИМЛИВОСТИ
Импресивниот живот на Дејвид Рокфелер и седум непознати детали кои ќе ве изненадат
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
СТРАВ
Тој јаде бубачки, се бори со алигатори, но еве од што се плаши Бер Грилс
ВАТИКАН
Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи

ВИДЕО ВЕСТИ

Што имаш под тоа?: 3-годишно девојче му ја извади капата на Папата од глава, и го насмеа до солзи
Еден маж ја одвел својата мала кумашинка да го запознае папата Франциско, но се изненадил кога девојчето му ја "украло" капата на папата од неговата глава.
САФАРИ
Лавица се обидува да ги нападне хистеричните туристи во Мексиканскиот сафари парк прерипувајќи преку безбедносниот ѕид
ЧИСТ ЛУКСУЗ
Подготвени се бункерите за крај на светот: Еве каде богатите ќе го дочекаат „Судниот ден“
АЛЈАСКА
Пилот предизвикал масовна хистерија во авион: "Луѓе имаме змија во авионот, но не знаеме каде се наоѓа"

ФОТО  
Зошто жените живеат подолго од мажите?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
НЕПРИЈАТНО
Најсрамното видео на Меланија Трамп: „Имам секс речиси секоја вечер, а сега сум речиси гола”
ЗАНИМЛИВОСТИ
Протече снимка од тајно оружје на Американците: Дали војниците навистина се опремени со ваква технологија?
ЗАНИМЛИВОСТИ
Мрачните тајни на најстарите споменици: Никој не може да ја објасни мистеријата која ја кријат
ИСПОВЕД
Порно актер ги открил ужасните последици кои снимањето на порно филмови ги оставило врз неговата машкост
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: