АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
3
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЗАНИМЛИВОСТИИНТЕРЕСНОИГРИ
ДОВЕРБА: И дозволува на Гризли мечка да му го лиже лицето
21.01.2014 | 13:16
Извор: Точка
Прочитано: 3369 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Даг Сеус има 71 година и еден од најдобрите тренери на мечки во светот. Само за да го докаже овој факт, тој и дозволува на неговата масокта гризли мечката Берт да му го лиже лицето и да ја стави неговата глава во уста.

Пријателството помеѓу огромната мечка и тренерот трае веќе 4 години. Грижата за овие животни ја превземала и неговата сопруга, Лин. Брачниот пар на својот ранч во САД чувале 4 големи мечки. Берт 1 (умрел од рак во 2001), неговиот брат Берт 2, Хани Бамп и Тенк.
Даг своите миленичиња успеал да ги одведе дури до Холивудското големо платно. Мечките ја делеле сцената со Бред Пит, Џенифер Анистон и Еди Марфи.


НАЈНОВО ОД ЗАНИМЛИВОСТИ  
ЗАНИМЛИВОСТИ
Моментот кога 120 милиони долари вредната јахта на Стив Џобс поминува низ тесен отвор на подвижен мост
На интернет се појави видео снимка од 120 милиони долари „тешката“ јахта „Венус“ како поминува низ тесен отвор на подвижен мост. Дали поминувањето прошло без гребнатини, погледнете во приложеното видео.
26.02.2015, 16:15


НОС ЗА БИЗНИС
Тинејџерка-бизнисмен: Се мачела со училиштето, а сега заработува 500.000 долари годишно!
Откако изградив сопствен бизнис, сфатив дека за да бидеш талентиран за учење не е исто како да имаш нос за бизнис, рекла Ноа Минц.
26.02.2015, 14:11


ИНФОГРАФИКА
Еве што се случува со нашето тело додека спиеме!
За навистина да ги цените сите комплексни и корисни работи кои вашето тело ги прави за време на ноќта, уметникот Јан Дием од "Huffington Post" направил извонредна инфографика која тоа го прикажува. Секоја поединечна фаза на спиење е расчленета и објаснета, како и нејзиното траење, односно описот на активностите кои се случуваат во нашето тело.
26.02.2015, 11:32


КЛИНИЧКА СМРТ
Вака навистина изгледа смртта: „Нема ни светлина ни тунели, еве што видов јас...”
Смртта е само поим кој го измислил човекот. За некои е почеток, за некои е крај. Еден маж кој бил мртов дури два пати, ги раскажал своите искуства...
26.02.2015, 09:43


ОПСЕДНАТИОТ ДВОРЕЦ
Девојчиња тврдат дека ги следел духот на лејди Греј: „Погледнете и уверете се сами”
Две средношколки наводно го сликале духот напрочуената лејди Греј која веќе 200 години „шета по ходниците на дворецот Хемптон корт”.
25.02.2015, 17:02

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Вака навистина изгледа смртта: „Нема ни светлина ни тунели, еве што видов јас...”
Смртта е само поим кој го измислил човекот. За некои е почеток, за некои е крај. Еден маж кој бил мр...
ЗАНИМЛИВОСТИ
Моментот кога 120 милиони долари вредната јахта на Стив Џобс поминува низ тесен отвор на подвижен мост
НЕВЕРОЈАТНО
Магионичар, илузионист или гение: После овие трикови ќе се посомневате во сопствениот здрав разум
НОС ЗА БИЗНИС
Тинејџерка-бизнисмен: Се мачела со училиштето, а сега заработува 500.000 долари годишно!
ИНФОГРАФИКА
Еве што се случува со нашето тело додека спиеме!

ВИДЕО ВЕСТИ

Моментот кога 120 милиони долари вредната јахта на Стив Џобс поминува низ тесен отвор на подвижен мост
На интернет се појави видео снимка од 120 милиони долари „тешката“ јахта „Венус“ како поминува низ тесен отвор на подвижен мост. Дали поминувањето прошло без гребнатини, погледнете во приложеното видео.
НОС ЗА БИЗНИС
Тинејџерка-бизнисмен: Се мачела со училиштето, а сега заработува 500.000 долари годишно!
НЕВЕРОЈАТНО
Магионичар, илузионист или гение: После овие трикови ќе се посомневате во сопствениот здрав разум
ИГРИ
Најочекуваната игра оваа година: Погледнете ја најавата за новиот "Batman"

ФОТО  
Фотографии кои ја враќаат вербата во човештвото

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТРАГИЧНА СУДБИНА
Насмевката на мојот син криеше ужасна тајна: Да знаев што се случува, можеби ќе го спречев
ИНТЕРЕСНО
Миле Паника и Тошо Малерот помеѓу жртвите на прислушувањето
ИНТЕРЕСЕН ЕКСПЕРИМЕНТ
Направил четири дупки на кутија од кибритчиња и потоа направил нешто неверојатно
КАНАДА
На 15 години сакал да се самоубие, а го спасил непознат човек...Еве што се случило по 12 години
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: