АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
19
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАНОВИТЕТИТЕХНОЛОГИЈАЗАНИМЛИВОСТИ
Mercedes GT AMG: Поголема моќ како роденденски подарок
10.01.2017 | 19:00
Извор: Точка
Прочитано: 3086 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Mercedes AMG во 2017-та година прославува половина век успешна работа, па за јубилејот се подготвени „мали“ измени во AMG GT гамата на автомобили.

Моделот AMG GT C Roadster доби уште еден член во C семејството, атрактивно купе кое што е претставено и во ексклузивната Edition 50 колекција, во која што ќе бидат произведени само 50 примероци од овој автомобил.

Покрај оваа новина, верзиите AMG GT и AMG GT S се визуелно и технолошки унапредени и имаат поголема моќ во своите агрегати.


Би-турбо V8 моторите со 4 литри работна зафатнина во GT пакетите сега располагаат со 476 коњски сили, додека GT S верзијата ќе има моќ од 522 коњски сили. Автомобилите во GT C „пакетот“ ќе располагаат со 557 коњски сили, додека најмоќната верзија останува GT R со 585 коњски сили и максимален обртен момент од 700 Nm.


Како што велат од Мерцедес, нивните „јубилејни“ автомобили во сите унапредени верзии ќе бидат во состојба од 0 до 100 километри на час да забрзаат за нешто помалку од четири секунди.


НАЈНОВО ОД НОВИТЕТИ  
НОВИТЕТИ
Удобен, брз и безбеден: Ова е новиот Lexus LS 500h
LS 500h е хибридната верзија на новата генерација на моделот LS која што ја претстави Lexus на Саемот за автомобили во Женева, Швајцарија.
22.03.2017, 18:00


НОВИТЕТИ
Шеста генерација на Поло: Што ќе донесе овој автомобил кој успешно се продава веќе 42 години?
На Саемот за автомобили во Франкфурт во септември, Фолксваген ќе ја претстави шестата генерација на Поло - „малиот“ автомобил кој што успешно се продава веќе 42 години и за многумина е крал во својата класа.
18.03.2017, 18:30


НОВИТЕТИ
Суперавтомобил во вистинска смисла на зборот: Ова е McLaren 720S
На женевскиот Саем за автомобили беа претставени најразлични модели на автомобили, а секако беа претставени и оние кои се наменети исклучиво за луѓето со подлабок џеб.
16.03.2017, 19:00


НОВИТЕТИ
Новиот Honda Civic Type R: Секој би посакал ваков ѕвер
Хонда повторно е чекор понапред. Ова е новиот Civic Type R ќе ве остави без зборови веќе на првиот поглед.
15.03.2017, 18:00


ШКОДА МАКЕДОНИЈА
Порше Македонија претстави два нови модели на ŠKODA, новите KODIAQ и Octavia
Скопје 15.03.2017 - Порше Македонија, за љубителите на квалитетни автомобили со пристапни цени, претстави уште два нови прекрасни модели, со што и официјално започна продажбата на новиот Skoda Kodiaq и новата Skoda Octavia во Р. Македонија.
15.03.2017, 16:12

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Опасно е да се користат зимските гуми во лето!
На 15 март истекува законската обврска за поседување на зимска опрема во возилата. Но најголемата гр...
НОВИТЕТИ
Шеста генерација на Поло: Што ќе донесе овој автомобил кој успешно се продава веќе 42 години?
ЗАНИМЛИВОСТИ
Сето ова го возел последниот руски цар: Николај Втори имал повеќе од 20 автомобили и сите ги обожувал
ЗАНИМЛИВОСТИ
Првиот човек на Ферари: Многу луѓе купуваат Ламборџини затоа што не можат да ги купат нашите автомобили
НОВИТЕТИ
Суперавтомобил во вистинска смисла на зборот: Ова е McLaren 720S

ВИДЕО ВЕСТИ

Швеѓаните ги "истркалаа" автономните камиони без шофери на најбезбедните патишта во светот
Во некои гранки на технологијата, иднината веќе е "сега". Шведска, чии патишта се едни од најбезбедните во светот, моментално е зафатена со тестирање на автономните камиони без шофери за кои се тврди дека се побезбедни од оние управувани од луѓе.
ЗАНИМЛИВОСТИ
За сите љубители на Порше: Ова се 5-те најдобри концепти, од кабриолетот Cayenne, до спектакуларниот Mission E
ЗАНИМЛИВОСТИ
Сето ова го возел последниот руски цар: Николај Втори имал повеќе од 20 автомобили и сите ги обожувал
НОВИТЕТИ
Пристигнува во 2020-та година: Концептот на SsangYong нема да ве остави рамнодушни

ФОТО  
30 автомобили кои зимата ги претвори во уметнички дела

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
АВТОМОБИЛИ
Опасно е да се користат зимските гуми во лето!
ЗАНИМЛИВОСТИ
Кој ви се допаѓа најмногу? Ова се трите финалисти за наградата најдобар автомобил на светот за 2017-та година
АВТОМОБИЛИ
Претставен е наследникот на "Passat CC": Фолксваген со Артеон ќе ги напаѓа БМВ 4 и Ауди А5
НОВИТЕТИ
Шеста генерација на Поло: Што ќе донесе овој автомобил кој успешно се продава веќе 42 години?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: