АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАНОВИТЕТИТЕХНОЛОГИЈАЗАНИМЛИВОСТИ
Прва фотографија: Ова е новиот Mercedes GLA за 2017-та година
03.01.2017 | 14:01
Извор: Точка
Прочитано: 3846 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Официјалната премиера на рестилизираниот компактен кросовер модел ќе се одржи во понеделник, на 9-ти јануари, на Саемот за автомобили во Детроит.

Со оглед на фактот дека поминаа и нешто повеќе од три години откако Mercedes ни го претстави моделот GLA на франкфуртскиот Саем за автомобили во 2013-та година, дојде време за модернизирање и на ова возило.

И во очи на официјалната презентација на редизајнираната верзија, германскиот производител ја објави првата тизер-фотографија од освежениот Mercedes GLA.

Иако фотографијата е делумно затемнета, се наѕираат дискрени промени на предниот дел од возилото, како што се на пример светлата за магла, а се забележува и преобликувана маска на ладилникот и браникот.

Треба да се очекува и помал редизајн на задниот дел од автомобилот, во вид на изменети стоп светла и рестилизиран браник.


Освен тоа, Mercedes на купувачите најверојатно ќе им понуди и некои нови нијанси во палетата од бои за каросеријата, како и нов дизајн на алуминиумските фелни.

Промените ќе ја опфатат и кабината на возилото, вклучувајќи ја тука и модернизацијата на мултимедијалниот систем, а на располагање ќе бидат и нови дезени на седиштата.

Повеќе детали секако ќе бидат познати после премиерата на новиот Mercedes GLA во Детроит, а првото појавување пред европската публика новата верзија за 2017-та година ќе го има на женевскиот авто-саем во месец март.

НАЈНОВО ОД НОВИТЕТИ  
ПЕЖО
Редизајн на Пежо 5008: Дали ова е најдобриот семеен автомобил на пазарот?
Комплетно редизајнираниот 5008 има нов изглед, значително подобар ентериер и повеќе место. Кога ќе се додаде и тоа што е поудобен и подобар за возење, се чини дека Пежо унапредиле буквално се во врска со овој автомобил.
22.02.2017, 19:00


ФЕРАРИ
812 Superfast е најбрзиот и најмоќен Ферари досега - има 800 КС и лудо забрзување
На Саемот за автомобили во Женева ќе биде претставен моќниот 812 Superfast на Ферари кој што го заменува F12 Berlinetta Coupe и TDF, пренесува Autoweek.
21.02.2017, 17:39


АВТОМОБИЛИ
Aston Martin со помош на хрватски Rimac ќе го произведе најбрзиот автомобил на светот
Кога за прв пат беше претставен Aston Martin RB 001 во јули минатата година, на прв поглед се чинеше дека станува збор за уште еден амбициозен проект кој најверојатно ќе остане во прототип фаза.
17.02.2017, 17:00


НОВИТЕТИ
Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претставен на Саемот за автомобили во Женева.
14.02.2017, 17:00


АВТОМОБИЛИ
ŠKODA KODIAQ SPORTLINE: Спортски и динамичен изглед за оние кои целат кон врвот
Со ŠKODA KODIAQ SPORTLINE, чешкиот производител на автомобили ќе претстави елегантна, динамична верзија на новиот SUV. Дизајнерските решенија посебно се изработени со цел да се долови спортскиот карактер на моделот како во однос на внатрешноста така во однос и на надворешноста.
14.02.2017, 13:26

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претст...
БУГАТИ
Bugatti Chiron: Погледнете каде и како се произведува еден од најбрзите автомобили на светот
АВТОМОБИЛИ
Имате 10 милиони евра? Ова е автомобилот за вас!
ТЕХНОЛОГИЈА
Еве како Илон Маск го замислува автомобилскиот пазар за 10 години
АВТОМОБИЛИ
За сите Off-road фанатици: Погледете ги овие преработки на легендарниот Wrangler

ВИДЕО ВЕСТИ

Освежен е RS 3 Sportback: Најголемата новост не е видлива, но е брутално моќна
Ауди објави неколку службени фотографии и информации од освежениот RS 3 Sportback кој ќе биде претставен на Саемот за автомобили во Женева.
ЗАНИМЛИВОСТИ
Еве како би изреагирал Никола Тесла кога би седнал зад управувачот на Tesla
ЗАНИМЛИВОСТИ
Дали Лексус има моќ за да полета?
РУСИЈА
Ова е рускиот Бетмобил: Ќе го возат специјалците од ФСБ

ФОТО  
30 автомобили кои зимата ги претвори во уметнички дела

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФОЛКСВАГЕН
Ве нервира чистењето на замрзнатото ветробранско стакло? Фолксваген има револуционерно решение
НОВИТЕТИ
Конкуренцијата треба да се плаши: Најбрзиот сериски Форд во напад на Ферари и Мекларен
АВТОМОБИЛИ
BEST CARS 2017: ŠKODA Octavia е број 1 по четврти пат
ТЕХНОЛОГИЈА
Touch Screen Window System: Пристигнува технологија за спуштање на прозорот само со допир
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: