АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Арабеска со романтично изненадување за Бела ноќ!
03.10.2012 | 13:02
Извор: Точка
Прочитано: 4744 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Не некогаш и негде, туку сега и овде! Во сабота во Arabesque! Романтични ноти и заразен ритам... Ве чекаме на иста маса, исто место-втората од десно, само датумот е друг... 6-ти октомври!

Ресторанот Арабеска подготвува богата целодневна програма за време на Белата ноќ, која традиционално, и годинава ќе се одржи на 6-ти октомври. Покрај популарниот бенд The Hounds и познат DJ, од Арбеска најавуваат и специјално музичко изненадување за гостите кои тој ден ќе го посетат ресторанот.

“За 6-ти октомври Арабеска подготвува специјално изненадување за сите гости. Станува збор за една од најпопуларните музички ѕвезди во Македонија, која за време на Белата ноќ ќе се погрижи за незаборавна атмосфера во нашиот ресторан. Ги покануваме љубителите на добрата забава да ни се придружат на овој ден кој низ годините стана препознатлива традиција на главниот град“, вели Маја Ангеловска, менаџер на Арабеска.

Втората година од постоењето, Арабеска ја начна со хуманитарни активности и општествено-одговорни проекти, а периодов најавуваат уште побројни изненадувања за нивните гости.

НАЈНОВО ОД МК СЦЕНА  
ПРЕТСТАВА
Премиерата на претставата "Да го поздравиш и да ми го бациш" закажана за утре
Ни претставува особено задоволство да ја најавиме премиерата на театарската претстава „Да го поздравиш и да ми го бациш“.
30.06.2016, 16:15


МК СЦЕНА
Зоки за Фчерашни Новости анализира како изгледа возењето во балканскиот Ролс Ројс - Југото
Кога ќе кликнеш наслов "Ќе се шокирате!" и навистина ќе се шокираш, кога ќе кликеш на "Ќе останете без зборови" и навистина ќе станеш нем – вакви случаи се почесто ги полнат болниците низ земјава, дознава "Фчерашни".
28.06.2016, 10:28


ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ ви ја пренесува една од најспектакуларните акции на единицата за брзи интервенции на МВР
Во недела на телевизија „Телма“ во 19:10 часот нова епизода на „Фчерашни новости“. Во неа покрај омилените рубрики со Спиро Енергија и Симе Временски ви носиме и две ексклузивни приказни, една од спектакуларните акции на единицата за брзи интервенции на МВР и друга од болничките ходници низ земјава, каде се повеќе луѓе со различни дијагнози ги полнат амбулантите.
25.06.2016, 15:42


МК СЦЕНА
Дали знаете која е најзгодната македонска пејачка во бикини? Ние го имаме одговорот!
И покрај нејзиниот голем ангажман, таа секако пронаоѓа време и за малку одмор и релаксација. А летото е време и за малку фотографии во бикини!
22.06.2016, 17:03


ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Погледнете како помина посетата на Духовден на гробот на Пржинскиот договор
Деветтата епизода на „Фчерашни новости“ несомнено беше една од најдобрите досега. На тоа сигурно придонесоа часовите по српски јазик, повторната средба на Блажо и на Ристо преку „Скајп“, како и Првите традиционални хаику средби.
21.06.2016, 10:21

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Вознемирувачки фотографии: Крв на секаде: Српска пејачка брутално претепана
Пејачката Дуња Илиќ на социјалната мрежа Фејсбук, на профилот со име Дона Илиќ објавила вознемирувач...
СОВРШЕНА?!
Научниците рекоа дека нејзиното тело е совршено, но вака таа навистина изгледа без Фотошоп и шминка
СЕЛЕБРИТИ
Младата актерка ги награди фановите на Инстаграм со секси фотка од нејзината позадина
СЕЛЕБРИТИ
Таа не е како другите сопруги на фудбалерите: Запознајте ја убавата сопруга на Златан Ибрахимовиќ
СЕЛЕБРИТИ
Ким Кардашијан позираше гола за GQ, а потоа „нападна" со своето деколте

ВИДЕО ВЕСТИ

Канје Вест објави скандалозен спот: Гол во кревет со Ким, Тејлор, Ријана, Џорџ Буш...
Популарниот рапер Канје Вест објави бизарно и шокантно видео за неговата нова песна “Famous“ кое прикажува оргии на познати личности.
МК СЦЕНА
Зоки за Фчерашни Новости анализира како изгледа возењето во балканскиот Ролс Ројс - Југото
BET AWARDS
Каков настап: Бијонсе и Кендрик Ламар "издоминираа" на доделувањето на "BET Awards"
ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ ви ја пренесува една од најспектакуларните акции на единицата за брзи интервенции на МВР

ФОТО  
Ликовите од 'Game of Thrones' во приватен живот и како ликови од серијата

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СЕЛЕБРИТИ
10 ѕвезди чии секс снимки ќе ве изненадат
КОНЦЕРТИ
Дали Енрике Иглесијас навистина бакна девојка и на концертот во Скопје?
СЕЛЕБРИТИ
Старлетата детално го опишала сексот со полицајци во приватен авион: „Беше екстремно“
ЈУ-ФИЛМ
Ја шокирала Југославија со голите сцени со девојка, ѝ предвидувале одлична кариера - а потоа исчезнала
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: