АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
John Newman на отварањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал!
17.02.2017 | 13:55
Извор: Точка
Прочитано: 2506 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Британската соул ѕвезда и еден од најбараните музичари на денешницата – John Newman, ќе настапи на отворањето на овогодинешниот Sea Dance фестивал.

Минатата година, Newman приреди незаборавно шоу пред 30 илјади фанови на главната бина на Exit. Oваа година, ваквиот спектакл е закажан за 13 јули, на плажата Јаз.

John Newman постојано ја разбранува музичката индустрија со своите хитови, меѓу кои се и “Feel The Love” и “Not Giving In” во соработка со групата Rudimental и добро познатите “Love Me Again” и “Cheating”, oд хит албумот “Tribute”.

Број 1 хитовите му донесоа светска слава, поради која John стана редовен гостин на најголемите фестивали како што се Glastonbury, Exit, Isle of Wight, Coachella и многу други.Newman е актер во една од најтешките приказни од музичката сцена. Тој, борејќи се против сите шанси, од тешкиот, сиромашен живот во Јоркшир, се издигна до статус на пејач кој сè претвора во чист триумф.

Љубовта кон музиката му ја пренела неговата самохрана мајка, која ги обожавала звуците на продукциските куќи Motown и Atlantic. Растењето во сиромашна средина го доведувало John до чести тепачки и проблеми со полицијата, кои денес се одразуваат во неговата изразена самодоверба и горкиот темперамент.

Newman има изгубено двајца најдобри пријатели во сообраќајна несреќа, а денешниот глас тој го формирал, преживувајќи ја таа болка. По студиите на музичкиот колеџ, тој се сели во Лондон и ги запознава момците од Rudimental, со кои подоцна соработува и стекнува планетарна слава.

“Во светот денес има премногу ѕвезди, а мал број на уметници” – вели пејачот, кој сам ги пишува и продуцира своите песни, и поседува редок талент и туѓата песна да ја направи своја.

Покрај Newman, Sea Dance најави уште еден “headliner”, а тоа е мегапопуларниот Sean Paul!

НАЈНОВО ОД МУЗИКА  
КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА
Арета Френклин oди во пензија!
“Оваа година ќе се пензионирам”, изјавила во телефонско интервју оваа 74-годишна пејачка.
20.02.2017, 14:15


МУЗИКА
Изненадување за фановите: Повторен собир на бендот NSYNC
Ленс Бас, поранешен член на бој бендот NSYNC изјавил дека е многу тешко да испланираат кога точно ќе се вратат. Тој рекол дека се надева оти тоа ќе се случи околу Божиќ на откривањето на нивните ѕвезди на Булеварот на славните.
18.02.2017, 14:12


НАСТАН
МКЦ во звуците на хип-хоп музиката: Се одржа скопската едиција на “Do The Right Thing”
За сите љубители на хип-хоп, соул и фанк класиците, вчера беше одржана Скопската едиција на “Do The Right Thing”, забава која го носи името на легендарниот филм на Спајк Ли.
15.02.2017, 14:27


ФИЛМСКА КОМПИЛАЦИЈА
Тhe Prodigy во продолжението на култниот филм “Trainspotting”
Во очекување на премиерата на продолжението од култниот филм на сите времиња, имавме прилика да го преслушаме официјалниот soundtrack, кој беше објавен на почетокот од годината.
14.02.2017, 16:09


МУЗИКА
Адел ја одбива и ја крши на два дела најпрестижната Греми награда со мелодраматичен говор за Бијонсе
Ова беше битката на "Дивите" за најголемата Греми награда оваа година - албум на годината, со Адел и Бијонсе како најголеми фаворити.
13.02.2017, 10:53

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на ...
СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста

ВИДЕО ВЕСТИ

Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: