АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Турбулентниот живот на актерот Мики Рурк: Деформирано лице преполно со лузни
16.02.2017 | 12:59
Извор: Точка
Прочитано: 7386 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Холивудскиот актер Мики Рурк некогаш уживаше во статусот на секс симбол, а денес е најпознат по бројните естетско-хируршки зафати.

Кога во 80-тите Мики Рурк се појави на кино екраните, меѓудругото сите го забележаа и поради неговиот прекрасен физички изглед. Холивудскиот убавец чие вистинско име е Филип Андре Рурк за кратко време се здоби со светска слава. Но животот не го "мазеше и пазеше." Мики е именуван според татко му кој последен пат го видел пред 20 години.


Неговите родители се развеле додека тој бил уште малечок. Неговата мајка се премажила за Јуџин Еди, полицаец од Мајами, поради што со мајката му, помалата сестра и братот морале да се преселат во Јужна Флорида. Очувот секојдневно го злоупотребувал, како и неговата мајка. Мики сета акумулирана негативна енергија ја пренасочувал во спорт, поточно бокс. Во 90-тите години се зачленил во бокс клуб, па неговата љубов кон овој спорт започнала да расте. Имал цели 12 години кога за прв пат победил во бокс натпревар. За време на неговата кариера со боксот доживеал само три порази, а 27 победи - од кои 17 благодарение на нокаут.


Неговото влегување во светот на глумата се случило во 1979-та година кога сосема случајно ја добил својата прва улога. Всушност, негов пријател кој бил во режија на филмот, останал без актер па го викнал Рурк како замена. Глумата толку многу го воодушевила што од сестра му позајмил 400 долари за да може да се запише на часови по глума. Неговиот сокриен талент веднаш испливал на површина, а Мики започнува да се појавува во се повеќе филмови. Но неговата кариера одеднаш почнала да опаѓа. Инаку Мики стана секс симбол благодарение на филмот 9½ Weeks од 1986-та година со Ким Бесинџер.неговите погрешни одлуки и проценки му станале пречка во актерската кариера - ги одбивал понудените улоги во филмови кои подоцна станаа мегапопуларни, како што се 48 Hrs. (1982), Top Gun (1986), Beverly Hills Cop (1984) и други.

Очаен, Мики се навлекол на алкохол и дрога, а своето убаво лице го уништил со многуте пластични операции. Имал неколку операции на носот и јаболчниците, а усните редовно ги корегира со хијалурон. Од пластичните хирурзи само бара "да му го вратат лицето на место." Но операциите не биле толку успешни, па актерот денес има лузни по целото лице.
Малку кои знаат дека Мики за време на депресивен период сакал да се самоубие, но од тоа го одговорило своето куче, како што тој сам изјави. Зад себе има два пропаднати бракови и нема деца.

Актерот, кој е познат и по својата ексцентричност, минатат година беше забележан како разменува бакнеж со маж. Поточно, сочниот бакнеж го разменил со својот фризер Џузепе Франко. Тогаш се појавија гласините дека Рурк е бисексуалец.


64-годишниот актер, кој несомнено е дека тешко се справува со стареењето, неодамна ги изненади сите со веста дека ќе се врати во боксерскиот ринг.

НАЈНОВО ОД СЕЛЕБРИТИ  
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
21.02.2017, 22:00


СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на своите деца во Камбоџа.
21.02.2017, 19:10


СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее
Вин Дизел отпеа песна од Селена Гомез..
21.02.2017, 14:49


СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
Бритни Спирс дефинитивно ни го привлекува вниманието повторно! "Токсичната" девојка постирала целосно гола фотографија на нејзиниот Инстаграм профил доцна во неделата за да им помогне на фановите подобро да сонуваат и да се разбудат наспани за следната недела.
21.02.2017, 11:42


СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
Пејачката Тове Ло настапувала во Бостон и предизвикала овации, откако ги покажала своите гради.
21.02.2017, 11:22

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на ...
СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста

ВИДЕО ВЕСТИ

Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: