АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Откриена е тајна за Мерилин Монро која таа ја понела со себе во гроб
16.02.2017 | 11:29
Извор: Точка
Прочитано: 7029 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Доброчуваната тајна се откри дури 55 години по нејзината смрт.

Ненадминливата филмска икона Мерилин Монро со себе во гроб однесе тајна која дури сега излезе на виделина. Станува збор за тоа дека актерката била бремена, но не од нејзиниот сопруг- а тоа го докажуваат овие фотографии чиј сопственик се Daily Mail.

Фотографиите се сликани од нејзината блиска пријателка Фрида Хал, назад во 1960-тата година кога Мерилин има само 34 години. Актерката тогаш беше во брак со писателот Артур Милер, а по аферата со оженетиот француски актер Ив Монтанд, со кој се зближила за време на снимањето на филмот "Ајде да водиме љубов" (Let's Make Love) останала бремена.


Ова е најстарата добро чувана тајна на познатата актерка, а се откри дури 55 години по нејзината смрт. На фотографиите кои протекоа во јавноста ја гледаме Мерилин насмеана и јасно се гледа стомачето.
Фрида овие фотографии ги продала на аукција, а нив ги купил Тони Мајклс. "Таа ми кажа дека на фотографиите Мерилин е бремена и јас и' верувам. Не мислам дека би измислувала ваква работа", изјавил Тони за Daily Mail и потврдил дека славната актерка на крај остана без бебе.

Фрида

"Tаа го изгуби бебето. Никогаш не се разјасни дали имаше спонтан абортус или свесно го направи тоа", открива Мајклс и додаде дека сега е вистинското време јавноста да го дознае ова. Токму поради тоа и приказната сега излезе во медиумите. Но неговата приказна фрла сенка во бракот на Мерилин Монро и Артур Милер кои заедно беа од 1956-та до 1961-ва година. Поради Артур, познатата актерка од христијанка ја промени верата во јудаизам. Според официјалните информации Мерилин била бремена од својот сопруг но го изгубила бебето бидејќи бременоста била ектопична. Но сега се испостави дека детето воопшто не ни било негово. Инаку Мерилин има изгубено три бебиња поради неможност да ги доноси и јавноста знаеше за сите три освен за ова..

Инаку за време на снимањето на филмот Мерилин има рамен стомак, па дури по некое време започнува да и' се познава стомаче.

НАЈНОВО ОД СЕЛЕБРИТИ  
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
21.02.2017, 22:00


СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на своите деца во Камбоџа.
21.02.2017, 19:10


СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее
Вин Дизел отпеа песна од Селена Гомез..
21.02.2017, 14:49


СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
Бритни Спирс дефинитивно ни го привлекува вниманието повторно! "Токсичната" девојка постирала целосно гола фотографија на нејзиниот Инстаграм профил доцна во неделата за да им помогне на фановите подобро да сонуваат и да се разбудат наспани за следната недела.
21.02.2017, 11:42


СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
Пејачката Тове Ло настапувала во Бостон и предизвикала овации, откако ги покажала своите гради.
21.02.2017, 11:22

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на ...
СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста

ВИДЕО ВЕСТИ

Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: