АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Ќе ви се заврти во главата: Колку пари потрошил таткото на Кевин во филмот „Сам дома“?
26.12.2016 | 17:10
Извор: Точка
Прочитано: 24619 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Веројатно не постои некој кој не се запрашал колку го чинеле лудориите на Кевин неговиот татко во двата филмови.

Сигурно сте го гледале филмот „Home Alone” и веројатно во некој момент сте се запрашале: Колку пари потрошил таткото на Кевин, господин Мекалистер? Никогаш не дознавме што работел, а „Esquire“ направил пресметка колку го чинеле сите работи во филмот.

Home Alone, 1990 година

15 авионски карти од Чикаго до Париз, 11 во економска и 4 во прва класа

Летале со American Airlines, а сите карти ги купил таткото на Кевин и чинеле од прилика 35.320 долари. Но, тоа се денешните цени, кои се поевтини отколку пред речиси 30 години.


10 кутии пица

Доставувачот им наплатил 122.50 долари, а денес би чинеле 228 долари.

Трошоци за поправка на искршениот мебел

Се` што Кевин уништил во куќата во првиот дел од серијалот, исто така чини пари. Според проценката на „Esquire“, замената на скалите кои од подрумот водат во куќата, а кои Кевин ги прекри со катран и полиците во собата на Баз би чинеле најмалку 1.500 долари.

Ниту продолжението на филмот не било евтино.

Home Alone 2, 1992 година

14 карти од Чикаго за Мајами, четири за прва и 10 за економска класа

И во вториот дел летале со American Airlines, а сите карти би ги чинеле речиси десет илјади долари.


Ноќ во најдобрата соба во хотелот „Плаза“

Ако го земеме предвид тоа што Кевин побарал најдобра соба и ја добил, тоа е кралски апартман кој чини 30.000 долари за една вечер. Но, бидејќи таа соба претежно е резервирана за ВИП гости, поверојатно е дека ја добил во еднособен пентхаус, кој за една вечер чини 2.915 долари.

Од друга страна, целото семејство на Кевин во Мајами во оној никаков хотел за спиење за една вечер потрошило 693 долари.

13 авионски карти од Мајами за Њујорк

Со оглед на тоа што тоа веројатно биле карти во една насока, би чинеле 1.872 долари.

Бојата која Кевин ја искористил во Њујорк

Чичкото Роб за среќа ја реновирал куќата во Њујорк, па штетата која ја направил Кевин не се смета, но некој морал да ја плати бојата која ја потрошил. Една кофа чини 45 долари, така што вкупниот трошок за бојата бил околу 1000 долари.


Послугата во собата во хотелот „Плаза“

Како што дознавме на крајот од филмот, Кевин на послугата во собата потрошил 967.43 долари, а денес тој износ би бил околу 1.659 долари.

Кога ќе собереме се`, таткото на Кевин само во вториот дел од филмот потрошил 21.257 долари на лудориите на Кевин, така што не е чудно тоа што на интернет кружи теорија дека Питер Мекалистер бил мафијаш и затоа имал толку пари...

НАЈНОВО ОД ФИЛМ  
ФИЛМ
Ако филмот освои Златен глобус, кои се шансите да освои и Оскар?
Една од наградите за која се вели дека ги претскажува идните оскаровци е и наградата Златен глобус. Но, колку вистина има во тоа? Дали една награда ви носи шанса и за друга?
17.01.2017, 20:35


(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
17.01.2017, 13:16


ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007
Иако сè уште нема никакви вести дали Крег ќе го видиме и во 25-от дел од франшизата за тајниот агент 007, Џејмс Бонд, потрагата по нов секси шпион е во полн замав.
16.01.2017, 18:28


ФИЛМ
Сега е и официјално: Пристигнува трето продолжение на филмот „Сексот и градот“
Модата, коктелите и сексот повторно ќе завладеат на големото платно.
23.12.2016, 15:00


ФИЛМ
IMDB објави листа на најпопуларни филмови во 2016 година
IMDB објави листа на 10 најпопуларни филмови во 2016 година, а во образложение стои дека листата не е направена врз основа на критики и заработка од премиерите, туку врз основа на прегледите на страницата. Меѓутоа, бројот на прегледи на страницата не мора да значи дека филмот е добар.
22.12.2016, 19:15

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Славниот кошаркар фатен во неверство: И тоа не е најголемото изненадување
Алонзо Морнинг, легенда на НБА лигата и некогашен играч на Мајами, завршил на неколку проблематични ...
СЕЛЕБРИТИ
Девојката на принцот Хари е во центар на скандал: Семејна драма ѝ го загорчила животот!
СЕЛЕБРИТИ
Го паметите ли Дел Бој: Денес има 76 години и открива една мрачна тајна за хит серијата
(18+) ФИЛМ
Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
ФИЛМ
Новиот Џејмс Бонд: Том Харди со добар режисер би бил новиот 007

ВИДЕО ВЕСТИ

Канибалистичкиот филм “Raw” е толку ужасен што ги принудува луѓето да повраќаат и да се онесвестуваат!
Францускиот хорор филм “Raw” покажува толкава доза на хорор, што гостите на филмскиот фестивал во Торонто биле оставени со чувство на слабост во колената и желудниците, а некои наводно веднаш морало да бидат и хоспитализирани, откако ги погледнале поинтензивните сцени...
ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
Лидерот на Неопределените ја откри платформата во „Фчерашни новости“
МК СЦЕНА
Жаре стана жител на Пехчево! Супер епизода од Еден на Еден
ФЧЕРАШНИ НОВОСТИ
„Фчерашни новости“ со препораки – како да преживеете до формирањето на новата Влада?

ФОТО  
Интимни фотографии од љубовта на Мишел и Барак Обама

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СЕЛЕБРИТИ
Опасно секси! Сите гледале во нејзината позадина, а потоа се свртела...
СЛАВНИ ПАРОВИ
Пирс има 63 години и изгледа вака! Но вистинското изненадување е неговата жена!
ИТАЛИЈА
Италијанската актерка го исполнува ветувањето: "Првата рунда орален секс завршена, малку сум уморна"
СЕЛЕБРИТИ
Најпопуларната девојка на Инстаграм израдува 107 милиони следбеници со најпровокативна фотка досега
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: