АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Џон Вик повторно ќе ги уништи сите кои ќе му се испречат на патот
21.12.2016 | 19:32
Извор: Точка
Прочитано: 7680 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Со најдобриот платен убиец на светот нема шега. Кој и да му се испречи на патот на Џон Вик, нема добро да си помине. А, како што видовме во хитот од 2014 година, тоа навистина не се само празни приказни.

Легендарниот платен убиец Џон Вик (кој повторно го глуми Кијану Ривс), повторно е принуден да го прекине своето уживање во пензија. Поранешен соработник, со лоши намери, ќе го натериа Вик да се судри со други меѓународни платени убијци, а се` со цел да добие контрола над таа организација.


Обврзан од заклетвата која ја дал, Џон ја прифаќа последната работа и патува во Рим каде што ќе се соочи со најсмртоносните убијци во светот.

Во продолжението на овој филм освен Кијану се појавува и Лоренс Фишбурн, а од првиот дел се враќа Бриџит Мојнахан, како и Џон Легуизамо и Ијан Мекшејн. Нови актери во филмот 'John Wick: Chapter Two', меѓу другите, се и Руби Роуз и Питер Стормер, а ќе им се приклучи и Рикардо Скамарчио, Томас Садоски и Ленс Редик. А, за приказната да не биде толку мрачна, Вик набавил ново куче кое можеби ќе го доживее и крајот на филмот.

НАЈНОВО ОД ФИЛМ  
ФИЛМ
„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
20.02.2017, 19:30


ФИЛМ
Еден од најдобрите романтични филмови добива продолжение
Пред 14 години беше снимена една од најдобрите љубовни приказни на сите времиња. Овој филм и ден денес може без никаков проблем да измами солзи радосници на лицата на своите обожаватели.
17.02.2017, 19:30


ФИЛМ
Роман Полански се враќа во Лос Анџелес: Силувал малолетничка и побегнал?
Режисерот Роман Полански би можел да го дочека исходот од случајот од 1977-ма година. Го обвиниле за силување малолетничка па побегнал од таа земја и никогаш веќе не се вратил.
17.02.2017, 10:11


НЕКОГАШ И СЕГА
Овие повторни собири на славни актерски екипи ќе ве разнежнат
Кога актерската екипа на омилениот филм или телевизиска серија повторно ќе се собере после многу години по завршувањето на снимањето, фановите не можат, а да не почувствуваат експлозија на емоции.
16.02.2017, 21:24


ФИЛМ
Никој не може против Бетмен: Витезот на темнината ја „прегази“ конкуренцијата
Кога во 2014 година во кината се појави филм за LEGO коцки, наречен едноставно „Lego”, никој не очекуваше дека ќе се создаде франшиза која ќе владее во кино благајните ширум светот.
15.02.2017, 19:37

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Децата на Анџелина Џоли пораснаа! Погледнете ги како изгледаат сега во Камбоџа на премиерата на нејзиниот нов филм
Речиси пет месеци откако Анџелина Џоли поднесе барање за развод од Бред Пит, актерката е повторно во...
СЕЛЕБРИТИ
Повеќе од 200 фотографии: Протекле голи фотографии кои Емили Ратајковски му ги испраќала на непознат маж
СЕЛЕБРИТИ
Расизам во Дубровник: Џејми Фокс го навредиле во ресторан
СЕЛЕБРИТИ
Прв пат пред камера: Аџелина Џоли во солзи проговорила за Бред Пит
СЕЛЕБРИТИ
Француските медиуми објавија фотографии од местото на злосторството - грабежот на Ким Кардашијан

ВИДЕО ВЕСТИ

„Основачот“: Како Мекдоналдс всушност станал гигант на денешницата
Ова е приказната за Реј Крок, трговски патник и одличен продавач кого комбинацијата на амбиција, упорност и немилосрдност го направиле вистински џин на денешницата.
МАЛАВИ
Мадона посвоила близнаци: Се јавил нивниот татко, кој тврди дека е измамен и ги бара назад!
КРАЛИЦА НА СОУЛ МУЗИКАТА
Арета Френклин oди во пензија!
СЕЛЕБРИТИ
Француските медиуми објавија фотографии од местото на злосторството - грабежот на Ким Кардашијан

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: