АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
19
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Светски познатиот диџеј Paul van Dyk во февруари доаѓа во Скопје
15.12.2016 | 15:03
Извор: Точка
Прочитано: 3256 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Една од најголемите диџеј ѕвезди во светски рамки, Пол Ван Дајк на трети февруари 2017 доаѓа во Метрополис Арена во Скопје.

Ова нема да биде прв настап на овој германски диџеј на македонска територија, но ќе биде дел од неговата голема светска турнеја на која овој добитник на Греми Награда ќе посети светски метрополи меѓу кои и Скопје. Неговиот сет освен најголемите хитови кои што го лансираа на врвот, ќе биде надополнет и со траки од најновиот албум The politics of dancing 3.

Matthias Paul за домашните, Пол Ван Дајк за светот, e добитник на Греми награда за албумот од 2003 насловен Reflections. Во 2005 и 2006 година беше прогласуван за диџеј број 1 во светот. Досега има продадено повеќе од 5.000.000 албуми ширум цел свет. И денес се брои помеѓу првите вистински суперстар диџеи.


Освен на своите траки, Пол Ван Дајк работел и на песни од Мадона, У2, Депеш Мод, Џастин Тимберлејк и многу други.

Оваа германска ѕвезда секоја година има свој самостоен диџеј сет во Централ Парк во Њујорк. Влезниците за неколкучасовниот диџеј сет на Ван Дајк во Метрополис Арена во Скопје на 3 февруари, се пуштени во продажба преку проджната мрежа на Купикартизасе.

НАЈНОВО ОД МУЗИКА  
ЕВРОВИЗИЈА
Рампа: Украина им забранила на Русите настап на Евровизија
Домаќинот на овогодинешниот "Евросонг", Киев, и го забранил настапот на натпреварувањето на 27-годишната претставничка Јулија Самојлова со песната "Flame is Burning", бидејќи пеела на Крим.
22.03.2017, 15:35


МУЗИКА
No Sleep Novi Sad 2017: Ова се клубовите во кои ќе излегуваме на Exit!
Фамозната No Sleep Novi Sad (Ноу Слип Нови Сад) бина и оваа година секоја ноќ на EXIT (Егзит) фестивал публиката ќе ја внесува во различен светски клуб! Магијата која ја имаат одредени култни места не ја прават ниту циглите ниту малтерот, туку посебниот дух, богатата историја и програма кои за оваа година внимателно се подготвуваа уште од почетокот на минатата есен.
17.03.2017, 14:06


МУЗИКА
Едо Маајка се враќа на сцената: "Прилично сме болни кога сме заљубени, ужасно сум љубоморен!"
Едо Маајка се врати на сцената прилично јасно и гласно. Со новата песна најавува музички пресврт. Тој открива и како живее неговото семејство.
15.03.2017, 15:59


МУЗИКА
Доналд Трамп предложи Снуп Дог да оди во затвор поради "атентат во музичкото видео"
Доналд Трамп предложи дека Снуп Дог треба да биде уапсен за преправање дека го убива претседателот на Америка во својот музички спот.
15.03.2017, 14:54


СООПШТЕНИЕ ЗА ЈАВНОСТА
HD стриминг во живо на концертот на Depeche Mode во Берлин!
Depeche Mode ќе настапат на "Telekom Street Gigs" во Берлин на 17-ти март во 20:00 часот
15.03.2017, 12:27

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Нема комплекси: Мирка Федерер каква што не сме ја виделе досега!
Сопругата на Роџер Федерер најчесто ја гледаме на тениските трибини додека го бодри нејзиниот сопруг...
САД
"UFC" борецот наречен "Воена машина" претепал порно ѕвезда: Му се заканува доживотен затвор без можност за помилување
ФИЛМ
Овој филм е толку брутален, што во кината делат кеси за повраќање пред прикажувањето
СЕЛЕБРИТИ
Чарли Шин ги разоткрил колегите: Станува збор за Лохан, Лејди Гага, Спирс но и дека неколку ѕвезди се ХИВ позитивни
СЕЛЕБРИТИ
Меган Фокс има прекрасна двојничка која се занимава со истата работа

ВИДЕО ВЕСТИ

Минале 22 години: Иконата на латино музиката застрелана со пиштол во грб
Селена имала 23 години, а со својата музика го воодушевувала целиот свет. Сепак, среќата и славата не траеле долго.
МК СЦЕНА
Во новата епизода на „Фчерашни новости“ ќе гледате: Хан е упорен да се слушне со Иванов
МК СЦЕНА
Еден на Еден: Оваа сабота вè очекува смеење за сите пари
СЕЛЕБРИТИ
Терминатор повторно го исмејува Доналд Трамп: Еве што му порачува Шварценегер на претседателот на САД

ФОТО  
Вметнувам Disney ликови во реални ситуации користејќи го мојот iPhone - François Dourlen

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТВ СЕРИИ
Оваа секс сцена од серијата „Девојки“ е главна тема на социјалните мрежи (+18)
ЈУГОСЛАВИЈА
Беше најубавата актерка во Југославија, а почина од хеорин легната на душек помеѓу шприцеви
СЕЛЕБРИТИ
На згодната водителка ѝ пукнале пантолоните - на незгодно место
СЕЛЕБРИТИ
Заљубени во "смртници": Од обична келнерка љубовта ја воведе во високото друштво
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: