АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Промоција на новиот албум на Тони Зен
10.10.2013 | 12:53
Извор: Точка
Прочитано: 6567 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Во одлична атмосфера во инспиративниот простор на арт-кафе барот "Концепт 37" синоќа се одржа промоцијата на петтиот по ред студиски албум на нашиот познат хип хоп изведувач Тони Зен.

Насловен како „МикроСкопски организам“ овој албум ќе ги израдува сите негови фанови со 15 нови и свежи траки.

Ова е негов петти студиски албум кој е комплетно изработен во музичкото студио "STEREO RECORDS" на Нино Васков.


На промоцијата присутните имаа можност да го погледнат и неговиот нов музички спот за песната „Сетила“ кој е во изработка на BMA Brоthers. Видеото ја претставува неговата поврзаност и комуникација со природата кон што всушност и тежнее целиот албум.


Од целиот настан можеше да се добие впечаток дека Тони со новиот албум ќе понуди музичко доживување поинакво од претходните досега во однос на неговата зрелост и јасната порака која ни ја испраќа. Единството, еднаквоста и борбата за човештвото се само дел од пораките од кој тој ја црпи инспирацијата.


Албумот содржи 15 песни чии текстописец е Тони Зен, a музикатa е изработенa од повеќе автори. Како гости на албумот се јавуваат имињата на музичарите: Сиги, Тамара Тодевска, Бобо (Софија, Бугарија), Даниел Кајмакоски, Горан Папас, Пере, Франц, Бертан Арслани и др.


НАЈНОВО ОД МК СЦЕНА  
СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста
"Фчерашни новости" е добитник на овогодинешната Златна бубамара на популарноста за ТВ забавно-сатирична емисија.
21.02.2017, 10:58


МК СЦЕНА
Џемо Биљбиљ прочита, Жаре викна на цел глас. „Еден на Еден“ е број 1 во Македонија!
И официјално - најгледаното македонско ток-шоу „Еден на Еден“, се закити со уште една Златна Бубамара за забавна емисија на годината.
21.02.2017, 10:26


МК СЦЕНА
„Фчерашни новости“ раскажуваат приказна за едно семејство, една земја и една надеж
Неуспешното запросување на Јована од страна на Кузман, од минатата епизода на „Фчерашни новости“, стана хит низ целиот свет благодарејќи на популарните сајтови „9GAG“ и „Имгур“.
17.02.2017, 10:56


МК СЦЕНА
Атанас и Тино се исплукаа сред „Еден на Еден“!
Уште една одлична епизода од најгледаното ток-шоу во Македонија, „Еден на Еден“. Овој пат гости се едни од најдобрите млади актери, Атанас и Тино или Тино и Атанас ако повеќе така ви одговара...
17.02.2017, 10:12


МК СЦЕНА
Сара, Дамјан и Тино: Со отворени карти и без ронка слатко!
Странското секогаш е подобро, послатко, поубаво, а кај нас нема работа, кине “беспарица”, и сите фаци само “странско” пуштаат... Сценарио од филм или македонска реалност?
15.02.2017, 14:41

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
Не е тајна дека Анџелина Џоли сака да јаде инсекти, а своите кулинарски вештини им ги покажала и на ...
СЕЛЕБРИТИ
Пејачката Тове Ло на настап ја кренала маичката и ги покажала градите
СЕЛЕБРИТИ
Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
СЕЛЕБРИТИ
Бритни Спирс објави разголена фотографија и го разбранува инстаграм: Се враќа на врвот?
СКОПЈЕ
"Фчерашни новости" со Златна бубамара на популарноста

ВИДЕО ВЕСТИ

Кој е типот на Џеј Ло? Нема да ви се верува кој славен маж го одбрала
Латино убавицата гостувала во „Ellen DeGeneres Show“ каде што морала да одбере кој од понудените славни момци најмногу ѝ се допаѓа. Комичарката ѝ ги понудила Ефрон, Стајлс, принцот Хари и Бредли Купер.
СЕЛЕБРИТИ
Снимката од Анџелина Џоли која ја згрози јавноста
ПОД РЕФЛЕКТОРИТЕ НА ЖИВОТОТ
Позади овие филмови се кријат вистински приказни
СЕЛЕБРИТИ
Кога фраер ќе пушти глас: Слушнете го Вин Дизел како пее

ФОТО  
30 фотографии кои покажуваат колку всушност беше луда и откачена клубската сцена во 90-тите

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФИЛМ
Ова се најпровокативните секс сцени во филмската историја
ФИЛМ
Немаат поим од глума, но се неверојатно богати! Ова се најнеталентираните холивудски актери
СЕЛЕБРИТИ
Најминијатурното бикини на светот едвај го издржало бујното деколте на оваа убавица
СЕЛЕБРИТИ
Парот кој ги збуни сите: Кој е човекот покрај младата манекенка?
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: