АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
35
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАФИЛММУЗИКАСЕЛЕБРИТИМК СЦЕНА
Денес околу 11.00 часот почина Дуле од дуото "Дуле и Коки"!
23.09.2013 | 12:41
Извор: Точка
Прочитано: 66178 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Денес околу 11.00 часот во скопската клиника на интензивна нега починал познатиот македонски пејач Душан Љубисављевиќ од дуото 'Дуле и Коки', дознава Точка.

Причината за неговата смрт не е инфаркт како што пренесуваат дел од македонските медиуми, туку неколкумесечна борба со рак на црниот дроб, за која многу малку луѓе знаеле.

Поради тешката состојба во која се наоѓал пејачот, денес рано наутро неговите органи започнале да откажуваат, а околу 11.00 часот настапила и смрт поради откажување на работата на неговото срце.

Тој позади себе со животот ја остави неговата сопруга Љупка Настовска со која подолго време бил во врска. Во овој брак тој ја прифатил и нејзината 5 годишна ќерка. Инаку, ова е втор брак на Дуле. Тој пред пет години се оженил со сопственичката на ланецот за продажба на хулахопки 'Санда', а тој брак траел само една година.

Дуле заедно со неговата втора сопруга Љупка и нивната 5 годишна ќеркичка


Почивај во мир...

НАЈНОВО ОД  
ЦРНА ХРОНИКА
Уапсена тројката што украде над 17.000 евра од куќа во Гази Баба
Три лица, од кои е еден 16-годишен малолетник, се се кривично пријавена од страна на СВР Скопје до надлежното Основно јавно обвинителство, осомничени дека се извршители на кражбата од пред две седмици во куќа во скопската населба Гази Баба, кога ограбија околу 17.500 евра, соопшти во петокот министерството за внатрешни работи.
28.08.2015, 14:46


НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Попоски: Да се забрза процесот на пристапување на Балканот во ЕУ
Од особена важност е споделената заложба за искористување на моментумот од „Берлинскиот процес“ за забрзување на процесот на пристапување на земјите од Балканот во Европската унија, истакна македонскиот министер за надворешните работи Никола Попоски во своето излагање во четвртокот вечерта на самитот за западен Балкан кој се одржи во австриската престолнина Виена.
28.08.2015, 14:25


МАКЕДОНИЈА
Запленети 100 литри сомнителен алкохол во Дебар, Охрид и Струга
Во акцијата на Царинската управа за контрола на продажбата на акцизна стока во четвртокот продолжи на територијата на Дебар, Охрид и Струга, и притоа во контролите извршени во 15 објекти и повеќе зелени пазари, регистрирани се неправилности во четири случаи и задржани се околу 100 литри алкохол без бандероли и со сомнително потекло.
28.08.2015, 14:20


ДРЖАВЕН ПРАЗНИК
Успение на Пресвета Богордица
Православната Црква на 15/28 август го празнува земниот крај на Пресвета Богородица и Нејзината смрт ја нарекува „Успение“ – раскошен термин кој во себе ги соединува сонот, блаженството, мирот, спокојството и радоста.
28.08.2015, 12:26


НАДВОРЕШНА ПОЛИТИКА
Груевски учествуваше на Самитот ЕУ-Западен Балкан во Виена
Македонскиот премиер Никола Груевски во четвртокот заедно со владина делегација, учествуваше на Виенскиот самит што се одржува во Австрија, на кој присуствуваат шефови на влади на земјите од Западен Балкан и од земји членки на Европската Унија.
27.08.2015, 20:42

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Сите гледаат во нејзиното деколте: Старлетата го променила личниот опис, но никој не забележува
Нејзината фризура е сосема поинаква, но позата во која градите се во преден план секако е препознатл...
СЕЛЕБРИТИ
Фотобомба: Тоа кога Џорџ Клуни ќе ти ја уништи фотографијата
СЕЛЕБРИТИ
За нив како времето да застанало: Славните убавици повторно заедно по две децении
СЕЛЕБРИТИ
Без мака нема резултати: Кејт Хадсон после напорниот тренинг вреска од болка
МК СЦЕНА
Тијана се огласила: За моите проблеми не разговарам ниту со мајка ми

ВИДЕО ВЕСТИ

Без мака нема резултати: Кејт Хадсон после напорниот тренинг вреска од болка
Актерката Кејт Хадсон тренира за да го оствари својот сон и да учествува на триатлон. Поради тоа мора напорно да вежба, а болката после тренинзите понекогаж е неиздржлива.
ФЛОРИДА
Голите гради како доказ: Порно-актерката се соблекла пред судијата
ПЕНСИЛВАНИЈА
Ѕирнете во домот на серискиот убиец: Се продава куќата од филмот „Кога јагнињата ќе стивнат”
МУЗИКА
Украдена песна: Горан Бреговиќ плати милион евра поради плагијат

ФОТО  
Џесика Алба во жешка фотосесија за "Shape"

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МК СЦЕНА
Дали го препознавате ова згодно македонско девојче?
НЕПРИСТОЈНА ПОНУДА
Само што стана полнолетна, а веќе ѝ нудат пари за да сними порно – Кога ќе прочитате колку пари ќе ви се слоши
СЕЛЕБРИТИ
Нема да ви се верува кое е новото момче на Никол Шерзингер
СЕЛЕБРИТИ
Се бореше со машини во „Терминатор“ и патуваше во иднината: Вака денес изгледа „Сара Конор”
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: