АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
14
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Вака изгледа јахтата со која плови Том Круз - совршена е!
04.09.2012 | 15:55
Извор: Точка
Прочитано: 6604 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Лејди С, е нормално луксузна јахта која овозможува разни уживања, од мини теретана, до џакузи и сауна па се до сопствен шеф на кујна и водени играчки.

Може да пренесе 16 патници и 22 члена на екипаж кои на Том Круз ќе му бидат деноноќно на услуга.

Јахтата е изградена во 2006 година, а долга е скоро 70 метри.

Том по слетувањето на сплитскиот аеродром со големата јахта заминал на Хвар, а подоцна таму уживал со пријателите.НАЈНОВО ОД ПАТУВАЊЕ  
ПАТУВАЊЕ
Градови со најдобрите плажи на светот
Некои луѓе се толку среќни! Не само што живеат во градови кои имаат богата историја и големи можности, туку и тие градови се наоѓаат на море! Измеѓу некои големи светски градови, одбравме пет со најубавите плажи. Одвај го чекаме официјалното отварање на сезоната.
15.04.2015, 20:20


ПАТУВАЊЕ
Претеран луксуз: Достава на храна со авион, тигри како декорација на јахта
Сопствениците на луксузни јахти дефинитивно не штедат и прават сè што е во нивна моќ за да ги импресионираат своите славни гости, а нивниот луксуз често се граничи со добриот вкус и здравиот разум.
14.04.2015, 15:52


СИБИР
Никој не знае кој го направил овој остров, ниту зошто го напуштил
Иако правилната структура и урнатините на островот Пор-Бажин наведуваат на заклучок дека станува збор за остатоци од тврдина или затвор, никој со сигурност не може да каже за што точно служел овој остров изграден пред 1.300 години.
10.04.2015, 18:10


РОМАНТИЧНО БЕГСТВО
Париз е најромантичниот град на светот, но кои други градови се дел од Топ10 листата?
Неодамна корисниците на еден познат портал се изјаснија дека Париз е најромантичниот град на светот. Се чини дека, кога е во прашање романтиката, старите фаворити се сè уште најдобар избор, па така речиси целата оваа Топ10 листа е сосема предвидлива, иако постои и по некое изненадување.
08.04.2015, 17:03


ПАТУВАЊЕ
Осамен дворец: Овој замок среде пустина таму стои веќе со векови и не се менува
Навикнавме насекаде да гледаме прекрасни градби и замоци, но секако не среде пустина. Токму таков еден објект под име Каср ал-Фарид (осамен замок) го краси пустинскиот пејзаж на северот од Саудиска Арабија.
07.04.2015, 20:17

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Оваа река е вистински страв и трепет: Oднадвор е сосема вообичаена, но ако стапнете во неа, дефинитивно тешко е дека ќе преживеете!
Реката Вишвамитри сега има за 30 отсто повеќе од овие опасни животни за разлика од 2011-тата година,...
СИБИР
Никој не знае кој го направил овој остров, ниту зошто го напуштил
ПАТУВАЊЕ
Од каде вакви базени среде пустина? Ова непристапно место крие огромни тајни!
ПАТУВАЊЕ
Претеран луксуз: Достава на храна со авион, тигри како декорација на јахта
ЛАОС
Чудо на природата: Лаос под земја крие магична тајна

ВИДЕО ВЕСТИ

Слатка перверзија: Најскапиот сладолед во Дубаи се прави од тартуф, шафран и злато!
Најскапиот зачин на светот, шафранот, најскапата храна на светот, црниот тартуф и најскапиот метал на светот, златото, се главни состојки од кои се прави и најскапиот сладолед на светот.
ЖИВОТОТ Ѝ Е КОШМАР
Ослабела 115 килограми за 20 месеци: „Сè би дала за повторно да имам 176 килограми”!
ЗДРАВЈЕ
Еве што навистина се случува кога ги "крцкате" прстите!
ПАТУВАЊЕ
Оваа река е вистински страв и трепет: Oднадвор е сосема вообичаена, но ако стапнете во неа, дефинитивно тешко е дека ќе преживеете!

ФОТО  
Дланки полни неодолива убавина

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МАКЕДОНИЈА
Мекиците од Стража одлучија да откријат дел од нивната волшебна тајна!
ПАТУВАЊЕ
Оваа река е вистински страв и трепет: Oднадвор е сосема вообичаена, но ако стапнете во неа, дефинитивно тешко е дека ќе преживеете!
СТРАШНА БОЛЕСТ
Лицето на оваа девојка крие ужасна тајна: Таа поминува низ пекол секој пат кога ќе се насмее или налути
ЗДРАВЈЕ
Пиел четири литри ладен чај дневно: Нема да верувате што му се случило
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: