АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Осум цврсти докази дека вашиот партнер не ве цени
13.03.2017 | 17:07
Извор: Точка
Прочитано: 3994 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Ако вашиот партнер го препознаете во овие неколку точки, тогаш време е да го замените со подобар бидејќи очигледно не ве цени и почитува колку што еден маж би требал да си ја цени саканата избраничка

1. Нема време за вас.

Меѓутоа, тој некако секогаш успева да најде време за другите луѓе, за пријателите, за колегите и соработниците, а вашите заеднички планови ги пролонгира или откажува..

2. Никогаш не ви се заблагодарува.

Го сакате и се обидувате да му удоволите грижејќи се за него, му подготвувате појадок, ги готвите неговите омилени јадења, го ислушувате за проблемите на работа, му помагате низ дома, дозволувате тој да одлучи како ќе го поминете заедничкото време и генерално ги исполнувате неговите желби, а тој како да не ни забележува, ниту пак да се заблагодари. Се чини дека партнерот не го заслужува тој кралски третман.

3. Не бара совет од вас.

При донесување на одлуки не ве бара вас и вашето мислење иако тие одлуки би можеле да имаат влијание на вашата врска. На вас едноставно само ви е соопштена новата одлука која најверојатно ќе има последици и врз вашиот однос и живот. Ова навистина не е во ред.

4. Не го интересира вашето мислење.

Вие и тоа како имате право на глас за се' што се однесува на вашата врска, но тој ги занемарува вашите ставови, размислувања и емоции и се води по неговите. Па каде сте тргнале и двајцата?


5. Прави планови без вас.

Се враќа дома од работа и ви соопштува дека ќе одите на вечера со неговите пријатели, а не ве ни прашал дали имате време, дали сте слободни и дали воопшто ви се излегува надвор? Не само што не ве цени вас, не го цени ниту вашето време, и верува дека вие висите на закачалка и морате да му бидете секогаш на располагање.

6. Мрзлив е.

На вас ви ги препушта сите домашни обврски и не му ни паѓа на памет да заврши некоја домаќинска работа сам. Во здрава врска, обврските се делат на половина. Партнерот не треба да има ништо помалку домашни обврски од вас, а да не збориме за воопшто никакви. Не смеете да си дозволите да ве третира како домашна помошничка.

7. Мисли и се однесува како да е незаменлив.

Обожува да се фали колку е сјаен, колку е најдобар, колку најдобро размислува, колку требате да бидете среќни и благодарни што ја имате таа чест да бидете негова девојка. Верувајте, тој што навистина вреди не се однесува вака. Под ниво му е.

8. Ве изневерува.

Па ви треба ли поцврст доказ дека партнерот не само што не ве цени вам, не се цени ни самиот себе изневерувајќи ја личноста со која одлучил да биде? Оставете го веднаш. Тука нема простор за компромис.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: