АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Фенг Шуи: Користете морска сол за да го исчистите вашиот дом од негативна енергија
02.03.2017 | 15:48
Извор: Точка
Прочитано: 3460 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Морската сол е толку убава што е дури надреална. Не е чудно што нешто толку убаво и моќно доаѓа од областите кои потсетуваат на рај.

Морската сол го подмладува вашето тело, со самото дишење на морска сол во сауните можете да го прочистите целиот респираторен систем, а капењето во морска сол ќе ја наполни вашата кожа со минерали и ќе ги извлече токсините надвор.


Има повеќе начини на кои можете да ја употребувате морската сол, особено поради нејзината магнетна моќ да ја "исцица" стагнацијата на лоша енергија и вибрации од вашиот дом.

Доколку навистина сакате да го прочистите вашиот дом и живот, овие трикови со морска сол може да ви помогнат да внесете свежина и среќа во вашиот дом.

1. Користете чашки како "магнети" за да ја извлечете лошата, застарена енергија од вашиот дом - Наполнете мали чашки со крупна морска сол и распоредете ги низ домот. Ставете една под вашиот кревет за да ја повлечете стагнацијата од него. Повеќе чашки со крупна морска сол распоредете низ секој агол во вашиот дом за да го исчистите целосно од насобраната стара и лоша енергија. Оставете ги да седат 24 часа, а потоа фрлете ја солта и добро измијте ги чашите - обидете се да не ја допирате солта откако ја акумулирала лошата енергија. Ова е особено важно да го направите ако се вселувате во ново место - не сакате енергијата на претходните луѓе кои живееле тука да ви прави друштво нели?

2. Измијте ги работите со морска сол - Неколку лажици морска сол во кофа со топла вода е уште еден од начините да ја измиете негативната енергија од домот. Употребете крпа и со растворот поминете ги фрижидерот, кујнската работна површина, трпезаријата, кадата и поплочените подови. Еднаш месечно можете да додадете морска сол при миење на кујнскиот прибор.


3. Наполнете ја кадата и истурете морска сол - Две чашки морска сол истурени во кадата пред да влезете ќе ве подмлади и ќе ви помогне во детоксикација на целото тело. Останете внатре најмалку 20 минути, а потоа чувствувајте како негативните вибрации ве напуштаат и вашето тело се регенерира.


Морска сол - лесен и забавен начин да креирате повеќе природна свежина во вашиот живот, ви ветуваме дека ќе се заљубите во нејзината елементарна чистота и чувството по нејзината употреба.

НАЈНОВО ОД ЗДРАВЈЕ  
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
Опра дошла до совршен рецепт за здрав пијалок кој и` помогнал да го исчисти телото од отровите.
22.03.2017, 21:24


ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
Лошо ви е, но не можете да сфатите дали е тоа замор или конфузија. Ако не можете да се насмеете, да изговорите едноставна реченица, да го исплазите рамно јазикот или да ги кренете рацете, веднаш повикајте брза помош. Можеби туку што доживувате мозочен удар!
21.03.2017, 21:33


ЗДРАВЈЕ
Како настанува Даунов синдром
Дауновиот синдром е една од најстарите болести запишани во историјата на човештвото. Стануза збор за хромозомска болест - нарушување на бројот на хромозомите. Во 2000 година мапиран е генетскиот код на хромозомот 21 и откриени се 29 гени на тој хромозом кои се причина за самата болест.
21.03.2017, 15:57


ЗДРАВЈЕ
На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
21.03.2017, 13:00


ЗДРАВЈЕ
Овие две работи не смеете да ги правите пред да појдете на лекар
Некои секојдневни навики треба да ги избегнуваме кога одиме на лекар бидејќи тие пречат во поставувањето на вистинска дијагноза или упатување на потребните тестови.
20.03.2017, 21:36

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: