АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Пет фази во секоја врска: Ако ја преживеете третата, тогаш тоа е „она вистинското“
01.03.2017 | 21:03
Извор: Точка
Прочитано: 5165 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

На прашањето „што е вистинска љубов“, ќе добиете толку различни одговори, што ќе бидете позбунети од претходно. Секоја личност љубовта ја доживува на различни начини, но кога таа ќе се изгасне, а партнерите ќе се разделат, ретко кој може да ја каже вистинската причина зошто не потрајала подолго.

Психологот Џед Дајмонд ги истражувал врските 40 години. Има луѓе кои навистина ја пронаоѓаат својата вистинска љубов со која остануваат до крајот на животот, но открил и пет стадиуми во секоја врска низ кои се развива љубовта. Најмногу парови ја завршуваат својата врска во третата фаза.

1. Вљубување

Хормоните на среќа го преплавуваат телото, партнерот го гледате низ розови очила, а маните ги занемарувате. На партнерот му верувате без размислување, па акцентот е ставен само на добрите работи во врската.


2. Станувате парм

Љубовта се зајакнува, се раѓа заеднички живот. Сè повеќе време поминувате со партнерот, па имате влијание на многу негови аспекти од животот. Врската станува посилна кога ќе дојдат деца. Се чувствувате заштитено и сакано.

3. Разочарување

Чувствата почнуваат да бледнеат, однесувањето на партнерот почнува да ви пречи, ги забележувате сите ситници на кои досега не сте обрнувале внимание. Потребен ви е простор, почнувате да се сомневате. Почнувате да се прашувате и да се преиспитувате себеси.


4. Вистинска љубов

До оваа фаза доведува одлуката сепак да се борите за љубовта. Тогаш го прифаќате партнерот онаков каков што навистина е. Почнувате да ги разбирате неговите недостатоци и тие престануваат да ви пречат. Сомнежот исчезнува, а врската се зајакнува.

5. Знаете дека вашата врска е „она вистинското“

Ова е фаза на длабока, силна и искрена врска. Сте го сфатиле значењето на вашата врска и почнувате да уживате во заедничкиот живот. Сè што правите заедно почнува да ве исполнува со позитивна енергија, имате чувство дека сте едно. Знаете дека вашиот партнер ви е сродна душа со која сакате да го поминете остатокот од животот.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: