АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат
23.02.2017 | 21:30
Извор: Точка
Прочитано: 7887 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Иако постојат многу различни причини поради кои мажите изневеруваат, вклучувајќи недостаток на самодоверба, чиста желба, емоционално и/или физичко незадоволство, постојат речиси исти обрасци на однесување на таквите луѓе, со кои најчесто несвесно откриваат што прават...

1. Промена на однесувањето

Ако веќе подолго време сте во врска, доволно добро го познавате вашиот партнер. Знаете како се однесува кога е среќен, возбуден, под стрес, лут или слично. Еден од најдобрите начини на кој ќе видите дали нешто чудно се случува е ако забележите дека тој се однесува различно од своите типични и вообичаени начини на однесување во одредена ситуација. Ако почнете да чувствувате дека повеќе немате јасен увид во неговата личност, тоа би можело да биде повик за будење.

2. Почнал повеќе да внимава на својот изглед

Дали вашиот партнер одеднаш е загрижен околу тоа како изгледа, додека до неодамна воопшто не се грижел каков ќе излезе од дома? Ако одеднаш станал опседнат со својот изглед и вовел големи промени во истиот, не мора задолжително да значи дека има друга, но и тоа би можело да биде причината. Вашите сомнежи би требало да бидат зголемени ако не може да ви ги објасни причините за таквата нагла промена.


3. Се оддалечува од вас

Дали сте забележале дека ве игнорира и покажува се` помал интерес за вас и животот кој го имате заедно? Тоа не е изненадувачки за мажите кои изневеруваат, бидејќи тие имаат навика целата своја енергија и внимание да ги насочат на некое друго место, односно на друга жена. Ако тоа почнало да се случува, земете го во предвид фактот дека можеби не ви е верен.

4. Предизвикува кавги

Се прашувате зошто го прави тоа? Многу мажи кои изневеруваат бараат начин како да ја спречат партнерката да открие што навистина се случува и да го пренасочат нејзиното внимание на други работи. Исто така, тоа може да значи и дека тој само наоѓа изговор за да ја прекине вашата врска. Со други зборови, кавгите стануваат изговор за раскинување, а не е тешко да се започнат, со оглед на тоа што изневерувањето често предизвикува емоции како раздразливост и стрес.


5. Не сака да имате секс

Секако дека има денови кога мажот ќе одбие секс, поради стрес на работа, болест, замор и слично. Но, ако не можете да се сетите кога последен пат сте имале секс, тоа е проблем кој никако не смеете да го игнорирате.

6. Сака поголема приватност

Мобилниот телефон постојано му е во рацете или на вибрации, повеќе не води телефонски раговори пред вас, туку во друга соба, често излегува сам или со пријателите, почнал да ги брише пораките и разговорите на социјалните мрежи итн. Сето тоа е поради фактот што кога мажите изневеруваат, нивната способност да ја задржат својата приватност е важен дел од илузијата за нивната невиност.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: