АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Овој трик од 90 секунди ќе ве расони подобро од кафе, а има и одличен ефект врз целото тело
11.02.2017 | 14:17
Извор: Точка
Прочитано: 6502 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Она што е интересно е тоа што овој трик е секојдневна животна навика и на модната дизајнерка Викторија Бекам.

Доколку наутро тешко се будите и чувствувате недостаток на енергија постои решение за вас кое можете да го применувате секое утро, а чии резултати ќе ги чувствувате во текот на целиот ден и ќе бидете воодушевени од неговиот ефект.

Според експертите од Career Girl Daily, многумина од нас наутро се тушираат на погрешен начин. Поточно, откриен е трик кој ќе ви одземе само 90 секунди, а ќе влијае врз вашата енергија во текот на целиот ден и ќе ве одржува будни. Тоа што е најинтересно е дека токму овој трик го практикува и популарната модна дизајнерка Викторија Бекам.


Оваа рутинска навика која ќе ви одземе само 90 секунди ве освестува побрзо и од две шољи кафе, ви го подигнува имунолошкиот систем и ви го подобрува расположението.

Научниците тврдат дека туширањето со топла вода само ја влошува состојбата на ненаспаност и умор. Тоа што треба да го направите е следново: прво се туширате со ладна вода околу 30тина секунди, а потоа уште 30 секунди со млака вода, за на крај преостанатите 30 секунди да ги подесите повторно на ладна вода.


Се разбира, првите неколку дена може да ви биде непријатно, но набрзо ќе се навикнете на ваквиот режим баш поради тоа што ќе го засакате чувството кое се добива од него, тврдат експертите.

Со овој метод на туширање ќе ги отворите капиларите и ќе ја забрзате циркулацијата - што делува одлично врз целото ваше тело и ум. Покрај тоа, ќе ви се намали нивото на стрес и ќе ви помогне да согорите уште некоја калорија на овој навистина ефикасен начин.

НАЈНОВО ОД ЗДРАВЈЕ  
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
Опра дошла до совршен рецепт за здрав пијалок кој и` помогнал да го исчисти телото од отровите.
22.03.2017, 21:24


ЗДРАВЈЕ
Мозочниот удар сè почесто ги погодува младите: Ова се симптомите на кои мора да обрнете внимание!
Лошо ви е, но не можете да сфатите дали е тоа замор или конфузија. Ако не можете да се насмеете, да изговорите едноставна реченица, да го исплазите рамно јазикот или да ги кренете рацете, веднаш повикајте брза помош. Можеби туку што доживувате мозочен удар!
21.03.2017, 21:33


ЗДРАВЈЕ
Како настанува Даунов синдром
Дауновиот синдром е една од најстарите болести запишани во историјата на човештвото. Стануза збор за хромозомска болест - нарушување на бројот на хромозомите. Во 2000 година мапиран е генетскиот код на хромозомот 21 и откриени се 29 гени на тој хромозом кои се причина за самата болест.
21.03.2017, 15:57


ЗДРАВЈЕ
На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
21.03.2017, 13:00


ЗДРАВЈЕ
Овие две работи не смеете да ги правите пред да појдете на лекар
Некои секојдневни навики треба да ги избегнуваме кога одиме на лекар бидејќи тие пречат во поставувањето на вистинска дијагноза или упатување на потребните тестови.
20.03.2017, 21:36

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: