АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
„Бев студентка и заработував минимално – Потоа станав „спонзоруша“ и на 22 години си купив куќа“
03.02.2017 | 18:30
Извор: Точка
Прочитано: 8247 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Екстравагантните вечери, дизајнерските парчиња облека и торби, како и прескапиот накит, се секојдневие за Кејти Плеј. Таа со години не платила ниедна сметка, а на само 22 години веќе има доволно пари за да си купи сопствена куќа во Сиднеј.

Пред една година Кејти не ни помислувала дека ќе живее ваков живот. Таа работела во синџир на ресторани за брза храна и паралелно студирала. А, потоа слушнала за светот на спонзори кои се подготвени на своите „спонзоруши“ да им ги платат сите трошоци за живот и така започнала нејзината нова „кариера“.

Сè започнало така што направила профил на еден сајт специјализиран за спојување на спонзори со спонзоруши. Првиот човек кој го запознала имал 30 години, бил свежо разведен и „само му било потребно женско друштво“.


„Само седевме и разговаравме, повремено одевме во кино или јас одев кај него дома и таму учев“, раскажала Кејти за „Daily Mail” и додала дека за тие активности од него добивала по 500 долари неделно. Меѓутоа, набрзо го раскинал договорот со неа бидејќи сакал сериозна врска.

„Тој не сакаше секс, но јас сакав“, раскажала Кејти и додала дека набрзо пронашла нов спонзор. Тој имал 32 години и со него се гледала три месеци. Кејти раскажала дека се гледале еднаш до два пати неделно и ги правеле сите работи кои што ги прават и вистинските парови, вклучувајќи го и сексот.,

И од него добивала 500 долари неделно, но и многу накит и слични ситници.


„Тие врски се како вистинските, сериозни љубовни врски. А, парите се само јаготка на шлагот“, рекла оваа млада девојка.

После него, се гледала со уште неколку мажи и заработила сосема доволно за да си купи сопствена куќа.

„Од моите пријатели и познаници кријам дека сум спонзоруша, бидејќи околу тоа постои голема стигма и претставува табу тема. Луѓето се огорчени, а не знам зошто. Владее мислење дека спонзорушите се несериозни и немотивирани, а само погледнете ме мене – јас сум успешна студентка која притоа заработила и многу пари. Не гледам ништо лошо во мојата работа – спонзорирањето е обостран договор и двете страни знаат што добиваат“, заклучила оваа девојка.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова се најчестите манипулации со чија помош мажите ги одведуваат жените во кревет
На секоја жена барем еднаш во животот и` се случило да заврши во кревет со некој маж непланирано, само затоа што мажите всушност се добри манипулатори кога станува збор за одведување на жените во кревет!
21.03.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Егзотика во кревет: Поза со која ќе имате незаборавен секс
Доколку ви здодејаа мисионерската поза, каубојката, доги стајл и останатите познати секс пози, еве една егзотична која целосно ќе го освежи вашиот сексуален живот.
20.03.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! И науката потврдила дека овие мажи повеќе изневеруваат
Не е дека научниците ни открија топла вода, но навистина постои едноставен фактор на ризик кој им е заеднички на Бред Пит, Рајан Гослинг и останатите убавци од Холивуд.
18.03.2017, 11:20


ЉУБОВ И СЕКС
Сè што отсекогаш сте сакале да дознаете за оргазмот, но ви било срам да прашате
Чиј оргазам е подолг, кој го доживува почесто и дали игра важна улога сексуалната ориентација?
17.03.2017, 21:01


ЉУБОВ И СЕКС
Стара љубовна техника: Притиснете ја оваа точка на телото и ќе искусите незаборавен секс!
Оваа стара кинеска еротска техника гарантира незаборавно сексуално искуство, допринесува за растот на сензуалноста, сексапилот, а помага и при импотенција.
16.03.2017, 21:03

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: