АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Без влакна на јазикот: Жени ги открија вистинските причини зошто се забавуваат со постари мажи
11.01.2017 | 20:45
Извор: Точка
Прочитано: 8632 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Неколку припаднички на понежниот пол ги откриле вистинските причини поради кои се забавуваат со постари мажи, а парите и сигурноста која ја чувствуваат покрај нив секако е предност.

Вечно прашање е зошто жените отсекогаш ги преферирале постарите мажи, а сега неколку од нив одлучиле да дадат одговор на тоа прашање.

Какви години?

„Не мислам дека е страшно што моето момче е 15 години постаро од мене. Кога ќе ги поминете дваесеттите, годините повеќе не се важни во врските и односите. Навистина не се. И покрај разликата во години, ние секогаш имаме теми за разговор и животите ни се многу слични. Ако не кажам колку години има, луѓето мислат дека разликата помеѓу нас е можеби пет години бидејќи тој изгледа помладо“, вели 34-годишната Дебора.

Ме мотивира

„Јас имам 21 година, а тој 33. Наскоро ќе дипломирам и ќе барам работа. Тој е програмер во една фирма. Јас и понатаму се обидувам да се напијам за викендите за помалку од 10 долари, а тој излегува во клубови и нарачува шишиња пијалок. Речиси немаме ништо заедничко, но тоа ми се допаѓа. Поинаков е од мене и од моите пријатели во позитивна смисла и ми помага да сфатам дека морам да се фокусирам на кариерата откако ќе добијам диплома. Нему му се допаѓа што сум млада, забавна и динамична“, вели 21-годишната Кара.


Посигурна сум

„Забавувањето е добра идеја ако барате некој кој е зрел. Ми се допаѓа моето момче иако сме заедно само 3 месеци, бидејќи се чувствувам сигурно и пријатно покрај него. Кога се забавував со момци на моја возраст морав сама да ги плаќам вечерите, концертите и впрочем, нивните животи. Со моето ново момче повеќе и не го носам паричникот со мене“, вели 23-годишната Ешли.

Привлекуваме внимание

„Кога моето сегашно момче ми се додворуваше, јас го одбивав со зборовите дека изгледа како да ми е татко. Постар е од мене само 11 години, но сепак! Полека нашето пријателство достигна ново ниво и еве сега сме во врска веќе две години. Повеќе ни тоа не е чудно, но тоа не ги спречи луѓето чудно да не` гледаат кога одиме по улица“, вели 25-годишната Криста.


Парите не се проблем

„Се забавувам со некој кој е речиси 20 години постар од мене, а нерадо признавам дека најмногу ме привлече тоа што има пари. Не се работи за пари кои се стекнати на брзина и кои сака да ги потроши на глупости по секоја цена, туку станува збор за посветен начин на живот. Го сакам таквиот вид на сигурност и самата помисла дека покрај него парите никогаш нема да ми бидат проблем“, вели 33-годишната Мери.

Помалку драма

„Мојот совет за девојките е да се забавуваат со некој кој е постар од нив. Тоа е моето златно правило во љубовта. Сакам да се забавувам со постари мажи бидејќи има многу помалку драма во приказната. Сите кажуваат што мислат и како се чувствуваат. Има многу помалку кавги и непредвидени ситуации. Моето сегашно момче е 10 години постаро од мене“, вели 31-годишната Џеки.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
Велат дека добрите работи никогаш не можат да ви здодеат, но се чини дека тоа не важи и за сексот...
16.01.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
Женскиот полов орган, како и машкиот, варира во големината. Ова воедно е и одговор на прашањето дали поголем машки полов орган е важен за задоволството. Тоа зависи од големината на вагината. Меѓутоа, на прашањето дали вагината станува поширка после почести односи, научниците дадоа одговор.
14.01.2017, 15:30


ЉУБОВ И СЕКС
Мажите за овие жени велат дека се најдобри во кревет: Која е нивната тајна?
Мажите сакаат суптилни пораки, кога ќе ги допрете случајно по ногата или нежно по раката – сите тие знаци испраќаат вибрација на заведување. Еве што уште можете да направите за во неговите очи да бидете вистинска кралица...
13.01.2017, 19:39


ЉУБОВ И СЕКС
Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!
Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.
12.01.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Ова е вистинската причина зошто жените им се неверни на мажите
Луѓето изневеруваат поради многу причини, сепак полот има големо влијание врз тоа зошто изневерувате.
10.01.2017, 21:26

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
МОДА И УБАВИНА
Никој не може да погоди колку години има таа: Жените ѝ завидуваат, а мажите не го тргаат погледот од неа
ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
ЗИМСКА ИДИЛА
И во зима Ресторанот Бакал е посебно доживување!
ПАТУВАЊЕ
Кина го отвори првиот хотел којшто поседува свој “приватен океан”

ВИДЕО ВЕСТИ

Џенифер Лопез дизајнира за Џузепе Заноти
Колекцијата обувки на Ријана и Маноло Бланик беше вистински погодок, а уште една ѕвездена соработка е на повидок. Се работи за Џенифер Лопез и дизајнерот Џузепе Заноти.
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Спречете ладниот воздух да влегува под вашата врата: Овој трик ја чува топлината во вашиот дом!
ПАТУВАЊЕ
Хуакси: Најбогатото село во Кина од кое е забрането заминување
НЕОЧЕКУВАНО
Погледнете како изгледа домот на Марк Закерберг – Многу ќе се изненадите

ФОТО  
Кој вика дека животните не го следат "селфи" трендот?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Ја обвинуваат дека имала многу пластични операции: Што ќе речете вие после овие фотографии?
ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ
12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами
ОДЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Има 70 години и вакво деколте! Кога таа се појавила на забавата, девојките можеле да си одат дома
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: