АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Со овие мажи жените сигурно доживуваат оргазам
05.01.2017 | 20:54
Извор: Точка
Прочитано: 11733 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Сексот со овие мажи е најдобар, тврдат научниците после спроведеното истражување.

Имено, експерти од Универзитетот „Албани“ во Њујорк испитувале жени со хетеросексуална ориентација за нивните сексуални искуства и најважно од се`, колку често и интензивно доживуваат оргазам.

Потоа ги анализирале карактеристиките на партнерите на учесничките во студијата, вклучувајќи ја нивната личност, смислата за хумор, изгледот, но и тоа колку заработуваат. Освен тоа, ги прашале дамите да го оценат физичкиот изглед на својот партнер.


По анализата на податоците, заклучиле дека жените имаат поголеми шанси да доживеат оргазам доколку партнерот е атрактивен, има самодоверба и добро заработува. Исто така, интензитетот на оргазмот зависи од тоа колку жената го смета мажот за привлечен.

Жените кои своите партнери ги сметаат за атрактивни доживуваат поинтензивни оргазми, а се испоставило дека и ширината на рамениците на мажот исто така може да се поврзе со сексуалното задоволство.

Смислата за хумор секогаш е пожелна, а сега се покажало дека и жените кои имаат духовити мажи покрај себе почесто уживаат во сексот и редовно доживуваат оргазам.


„Интензитетот на оргазмот кај жените, зачестеноста на сексуалните односи и оцената на сексуалното задоволство на дамите зависи од тоа колку ги привлекува нивниот партнер“, соопштиле научниците.

„Смислата за хумор на нивниот партнер не само што влијае на самодовербата, туку и на подготвеноста на жената да иницира секс, на тоа колку често имаат секс, како и на силата на оргазмот.“

Имено, експертите заклучиле дека еволуцијата е причината зошто жените уживаат во сексот со фит, силен и духовит маж – децата би требало да им бидат „поуспешни“.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВ И СЕКС
Ова не можете да го сокриете: 5 знаци кои ве издаваат дека штотуку сте имале секс
Постојат знаци кои ќе ве издадат дека штотуку сте имале секс или сте доживеале оргазам.
17.01.2017, 21:04


ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
Велат дека добрите работи никогаш не можат да ви здодеат, но се чини дека тоа не важи и за сексот...
16.01.2017, 21:00


ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
Женскиот полов орган, како и машкиот, варира во големината. Ова воедно е и одговор на прашањето дали поголем машки полов орган е важен за задоволството. Тоа зависи од големината на вагината. Меѓутоа, на прашањето дали вагината станува поширка после почести односи, научниците дадоа одговор.
14.01.2017, 15:30


ЉУБОВ И СЕКС
Мажите за овие жени велат дека се најдобри во кревет: Која е нивната тајна?
Мажите сакаат суптилни пораки, кога ќе ги допрете случајно по ногата или нежно по раката – сите тие знаци испраќаат вибрација на заведување. Еве што уште можете да направите за во неговите очи да бидете вистинска кралица...
13.01.2017, 19:39


ЉУБОВ И СЕКС
Обрнете внимание: Ако ги прави овие две работи не значи дека не ве сака, но сигурно не сака секс со вас!
Нормално е и мажите и жените да се трудат околу својот физички изглед, особено кога сакаат секс. Меѓутоа, ако сте забележале дека вашиот партнер го запоставил својот изглед, треба да знаете дека тука нешто не е во ред.
12.01.2017, 21:04

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Не се туширате редовно? Еве што му се случува на вашето тело
Серија тестирања на доброволци ја негирала добрата страна на реткото туширање.
МОДА И УБАВИНА
Никој не може да погоди колку години има таа: Жените ѝ завидуваат, а мажите не го тргаат погледот од неа
ЉУБОВ И СЕКС
Исповед на луѓе на кои им е доста од сексот: „Не верував дека ќе го кажам ова, но веќе ми е смачено!”
ЗИМСКА ИДИЛА
И во зима Ресторанот Бакал е посебно доживување!
ПАТУВАЊЕ
Кина го отвори првиот хотел којшто поседува свој “приватен океан”

ВИДЕО ВЕСТИ

Џенифер Лопез дизајнира за Џузепе Заноти
Колекцијата обувки на Ријана и Маноло Бланик беше вистински погодок, а уште една ѕвездена соработка е на повидок. Се работи за Џенифер Лопез и дизајнерот Џузепе Заноти.
КОРИСНИ ТРИКОВИ
Спречете ладниот воздух да влегува под вашата врата: Овој трик ја чува топлината во вашиот дом!
ПАТУВАЊЕ
Хуакси: Најбогатото село во Кина од кое е забрането заминување
НЕОЧЕКУВАНО
Погледнете како изгледа домот на Марк Закерберг – Многу ќе се изненадите

ФОТО  
Кој вика дека животните не го следат "селфи" трендот?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Ја обвинуваат дека имала многу пластични операции: Што ќе речете вие после овие фотографии?
ЉУБОВ И СЕКС
Разбиен е еден од најголемите митови поврзани со вагината: Не, ова не е точно
ПРИРОДНО ИЗДАНИЕ
12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами
ОДЛИЧЕН ИЗГЛЕД
Има 70 години и вакво деколте! Кога таа се појавила на забавата, девојките можеле да си одат дома
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: