АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
12 славни дами кои изгледаат сосема непрепознатливо без шминка! Уверете се сами
04.01.2017 | 20:04
Извор: Точка
Прочитано: 15800 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Сите ние барем еднаш сме посакале да изгледаме како некоја славна актерка, пејачка или манекенка. Впрочем, тие се во забавната индустрија и тоа обично доаѓа со примамлива личност и привлечен изглед.

Светот е уверен поради таблоидите и фотошопираните фотографии дека овие славни личности навистина „се будат изгледајќи совршено“, но да бидеме реални за кратко.

Овие прекрасни жени се исти како нас. Тие се луѓе, имаат недостатоци и се несовршено совршени токму онакви какви што се. Во продолжение погледнете како изгледаат некои од најпознатите дами во светот без трошка шминка.

Ријана изгледа прилично непрепознатливо без шминка.


Обично не сме навикнати да ја гледаме Ким Кардашијан во вакво издание.


Ева Лонгорија изгледа прилично поразлично без шминка, но сепак, изгледа неверојатно убаво.


Шминката само ја нагласува неверојатната убавина на Пенелопе Круз.


Кејти Холмс никогаш не носи премногу шминка.


И славната Кетрин Хејгел е вистинска природна убавица на која воопшто не ѝ е потребна шминка.


Кристен Стјуард навистина треба почесто да практикува природен изглед, затоа што така изгледа многу понежно и поженствено.


Камерон Дијаз навистина се разбудила изгледајќи совршено.


Џесика Бил може слободно да заборави на шминката бидејќи изгледа фантастично и без неа.


Пинк изгледа прилично поразлично без шминка...


Кирстен Данст изгледала и подобро.


Славната Џеј Ло и без трошка шминка на своето лице изгледа привлечно.

НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА  
ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
Во 1997 година на 69-тото доделување на престижните награди Оскари, славните ѕвезди блеснале во сиот сјај. Тоа беше прекрасна година, а сега во пресрет на новите Оскари, ќе се потсетиме на тогашниот изглед на ѕвездите во кој веруваме дека ќе уживате!
22.02.2017, 19:38


НЕГА НА КОСА
Исхрана за здрава коса
Здравата, сјајна и бујна коса не произлегува само од квалитетните препарати – тука е битен и внесот на витамини и минерали преку исхраната.
22.02.2017, 17:23


МОДНИ ПРОМАШУВАЊА
Таа е движечка модна катастрофа
Никој не прави модни промашувања како пејачката Џој Вила. Од година во година, таа се појавува во јавноста во облека која е екстраваганција во обид, а всушност е модна катастрофа.
21.02.2017, 17:10


МОДА И УБАВИНА
Хуберт де Живанши: Модниот гигант кои ги ослободи жените од неудобните кроеви
Славниот француски моден дизајнер Хуберт де Живанши денес го прославува својот 90-ти роденден, а по тој повод ние ќе се потсетиме на неговата успешна кариера.
21.02.2017, 17:06


ВИСОКА МОДА
Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
21.02.2017, 14:18

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но мног...
ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
ПАТУВАЊЕ
Оваа магична скриена плажа на остров крие смртоносна тајна
ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес

ВИДЕО ВЕСТИ

Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”

ФОТО  
Како се забавуваа децата пред да ги измислат паметните телефони?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
ПАТУВАЊЕ
Најбрзиот воз во светот: Кинезите се побрзи од Формула 1!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: