АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
После 10 години се смириле, а оваа фотографија ги покажа сите промени на нивните лица
29.12.2016 | 20:30
Извор: Точка
Прочитано: 14431 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Конечно ги закопале воените секири и го обновиле старото пријателство – Ким Кардашијан и Парис Хилтон некогаш биле најдобри и неразделни пријателки, но откако јавноста почна повеќе да се интересира за атрактивната црнка, нивното пријателство одеднаш пукнало.

Многумина за тоа ја обвинија љубомората на разгалената Парис, а тие две со години подоцна јавно се препираа и прозиваа. Сепак, се чини дека тие кавги сега се далеку зад нив, бидејќи на неодамнешната божиќна забава кај мама Крис Џенер весело се дружеле и заедно позирале.


Оваа фотографија нè врати во 2006 година и нè потсети на речиси идентична фотографија која ја направиле на еден настан и која одлично покажува колку се промениле работите, особено на нивните лица.


Иако тука секако имале улога и годините, поточно цела деценија, видливи се и бројните естетски операции кои ги направиле старлетите со цел да изгледаат подобро, особено Ким, за која не се знае точно што сè „дотерувала“ кај пластичен хирург.


Сепак, разликата е и повеќе од очигледна, се согласувате?

НАЈНОВО ОД МОДА И УБАВИНА  
ПРОВОКАТИВЕН СТИЛ
Актерката се појавила на црвениот тепих без долна облека: Разголените фустани земаат сè поголем замав
Светските дизајнери ѝ рекоа големо „да“ на разголената облека која повеќе открива отколку што покрива. Славните дами, секоја на свој начин, носат провокативна гардероба. Една од нив е и актерката Анџела Сарафијан.
24.02.2017, 18:30


СТИЛОТ НА ПОЗНАТИТЕ
Модните лекции на Синди Крафорд кои немаат рок на траење
Една од најпопуларните икони на сите времиња, преубавата Синди Крафорд пред 4 дена го прослави својот 51-ви роденден. Во чест на нејзиниот беспрекорен изглед, и покрај годините што ги носи, Ви ги откриваме нејзините неприкосновени модни лекции кои секогаш ќе бидат актуелни.
24.02.2017, 17:24


МОДНА КАТАСТРОФА
Пејачката прошетала три катастрофални трендови: Долниот дел од сликата го крие најлошиот дел од комбинацијата
Никол Шерзингер важи за една од најубавите, но и најстилизираните дами. Затоа, сите се прашуваат што ѝ се случило сега...
23.02.2017, 19:08


БРИТ НАГРАДИ 2017
И секако, не може да поминеме без најлошо облечените на BRIT Awards 2017
Шарлот Крозби можеме слободно да ја прогласиме за лидер на најлошо облечените кои се појавија на Брит Наградите 2017-та.
23.02.2017, 15:20


МОДА И УБАВИНА
Везените апликации во сите варијанти се ултимативен хит
Влијанието на модните гиганти како што се Гучи и Долче и Габана секогаш е видливо преку трендовите што тие ги наметнуваат на ниво на глобалната модна сцена.
23.02.2017, 11:13

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Го турнала момчето од кревет бидејќи 'рчел, но кога ја допрела неговата перница била влажна, а тој мртов!
"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ...
ЉУБОВ И СЕКС
Дами, внимавајте! Овие работи ги прават сите мажи кои изневеруваат
МОДНА КАТАСТРОФА
Пејачката прошетала три катастрофални трендови: Долниот дел од сликата го крие најлошиот дел од комбинацијата
ЗДРАВЈЕ
Со помош на овој рецепт ќе имате бели заби како од реклама
МОДА И УБАВИНА
Живејте го животот со полни гради како Италијанец

ВИДЕО ВЕСТИ

Интерсофт, со комплексот “Ветрило” ќе се претстави на саемот за градежништво
Со цел подобро информирање на заинтересираните клиенти за карактеристиките на комплексот Ветрило, како и на други нивни проекти, Друштвото за градежништво, проектирање и инженеринг ИНТЕРСОФТ ЛТД Скопје со свој штанд ќе се претстави на 14-от Саем на грaдeжништвo, грaдeжни мaтeриjaли и грaдeжнa мeхaнизaциja, кој во период од 28 февруари до 4 март ќе се одржи во Метрополис Арената во Скопје.
ВИСОКА МОДА
Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја

ФОТО  
Како се забавуваа децата пред да ги измислат паметните телефони?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
ЗДРАВЈЕ
Го турнала момчето од кревет бидејќи 'рчел, но кога ја допрела неговата перница била влажна, а тој мртов!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: