АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Најскапата недвижнина во Лос Анџелес: Вака изгледа новиот дом на Викторија и Дејвид Бекам
14.12.2016 | 13:55
Извор: Точка
Прочитано: 5454 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Славниот пар Викторија и Дејвид Бекам, наводно решил да купи вила во Лос Анџелес со 14 спални соби и 27 бањи. Раскошниот имот моментално е во сопственост на Петра Еклстоун и чини 200 милиони долари.

Британските медиуми пишуваат дека Бекамови се во потрага по нов дом во Калифорнија, бидејќи вилата која моментално ја поседуваат во Лос Анџелес е "премала". Станува збор за куќа која се простира на 1.200 квадратни метри, и која ја купиле во јуни 2007. година за околу 18 милиони долари. Минатата година овој имот официјално бил ставен на продажба, за речиси двојно поголема цена.


Доколку може да им се верува на гласините, нивниот нов дом во Лос Анџелес ќе биде куќата која моментално е во сопственост на ќерката на Берни Еклстоун и нејзиниот сопруг Џејс Стант.
Претходно таму живеела Кенди Спелинг, вдовица на славниот холивудски продуцент Арон Спелинг. Тој ја изградил во 80-тите години, а Петра Еклстоун ја купила во 2011. за 85 милиони долари.


Куќата има 110 простории, вклучувајќи 14 спални соби и 27 бањи, како и приватна куглана, берберница, кино, вински подрум, теретана, солариум, но и "соба за пакување на подароци". Петра доградила и салон за масажа и фризерски салон. Вкупно зазема површина од повеќе од 5.000 квадратни метри.


Во близина се наоѓа и раскошна вила во која претходно живееле Сон и Шер, како и познатата Плејбој вила.

НАЈНОВО ОД ДИЗАЈН  
ДИЗАЈН
ИКЕА објави бесплатни инструкции за спектакуларна внатрешна градина
Ова би можело да биде најдобрата структура за затворено градинарство што сме ја виделе, и луѓето ширум светот се охрабруваат да си изградат една.
21.02.2017, 11:20


ЕНТЕРИЕР
Спој на рустично и модерно: “Ѕирнете” во најсовршениот париски апартман!
Топол и простран! Ви претставуваме едно одлично дизајнерско решение за стан во Париз, кој иако е изменет во модернистички стил, сепак во голема мера го задржал духот на минатото време.
20.02.2017, 15:12


ДИЗАЈН
Совршениот декор: Идеи со огледала со кои вашиот дом ќе изгледа поголем и поубав
Коа станува збор за внатрешно уредување, со огледала можете да направите буквално се' што ќе замислите..
18.02.2017, 14:52


ЕНТЕРИЕР
Од стара фабрика до импресивен стан во модерен стил
Претворањето на старите фабрички хали во удобен простор е предизвик во кој се впуштаат сите љубители на индустрискиот стил и пространоста на работничките дворови.
17.02.2017, 14:36


ДИЗАЈН
Игрив coworking простор во фабрика за опиум во Шангај
Забавна атмосфера и шаренило од бои и идеи доминира во новиот работен прост на coworking канцелариите „WeWork“ во Шангај. Просторот за заедничка работа се наоѓа во стара фабрика за опиум која е целосно трансформирана во современи и динамични канцеларии со релаксирана и инспиративна атмосфера.
15.02.2017, 16:48

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Најлесен пат до Г-точката: Поза во сексот која никогаш не се одбива
Не постои формула за совршен секс бидејќи се` зависи од партнерите, нивните желби и потреби, но мног...
ЗДРАВЈЕ
Треба да ги избегнувате: 5 најголеми грешки кои ги правиме после јадење
ПАТУВАЊЕ
Оваа магична скриена плажа на остров крие смртоносна тајна
ВРЕМЕПЛОВ
Погледнете како изгледаше црвениот тепих на Оскарите пред 20 години
ЗДРАВЈЕ
Показатели кои говорат дека Вашето тело е “прегорено” од стрес

ВИДЕО ВЕСТИ

Како настанува бајката наречена “Dior couture фустан”?
Последната haute couture колекција на Dior беше диригирана од страна на италијански дизајнери, првите жени на чело на оваа реномирана француска куќа.
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”

ФОТО  
Како се забавуваа децата пред да ги измислат паметните телефони?

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
ПАТУВАЊЕ
Најбрзиот воз во светот: Кинезите се побрзи од Формула 1!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: