АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Lindt чоколадите отсега во срцето на Скопје!
07.12.2016 | 21:25
Извор: Точка
Прочитано: 3541 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Lindt брендот, кој нуди голем избор на чоколади од врвен квалитет во 120 земји, отсега е присутен и во Македонија.

Дојдете во новоотворениот Lindt Shop, во непосредна близина на плоштадот Македонија, и уживајте во светски препознатливите вкусови на Lindt чоколадите!

Во 1845 година дуото татко и син, Давид Шпрунгли-Шварц и Рудолф Шпрунгли-Аман ,отвараат слаткарница во стариотдел на Цирих. Две години подоцна тие стартуваат и мала фабрика за чоколадо. Така се раѓа Lindt, денес еден од најпознатите брендови на швајцарски чоколади и кондиторски производи.

Lindt е препознатлив по неспоредливите, уникатни вкусови и фина, растоплива текстура. Создавањето на толку добра чоколада е уметност која бара длабока стручност, долгогодишно иксуство и посветеност на бескомпромисен квалитет.

Во Lindt создаваат мајсторите на оваа уметност. Тие развија и рафинираа уникатни тајни рецепти, водени од врвни стандарди за квалитет и страст за креативна извонредност. Нивниот избор започнува со селекција на фини, сирови материјали и состојки од висок квалитет, а кулминира со исклучително вкусни креации кои ги радуваат сите генерации.

Од мекиот, растоплив Lindor, до тенката, рафинирана елеганција на Excellence бар чоколадото и познатото Lindt Gold Bunny, до ремек делата од пралини, Lindt се гордее со создавањето на чоколадно искуство како ниедно друго.

Како и останатите светски метрополи, oтсега и Скопје ќе ужива во најдобрите чоколадни производи.

Ве очекуваме во нашиот нов, специјализиран Lindt Shop, во срцето на Скопје, на ул.„Максим Горки“ бр.3, наспроти влезот на хотел Мериот!

Со почит,

Инкофудс ДОО Скопје

НАЈНОВО ОД КУЛИНАРСТВО  
УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ СЕТИЛА
Во потрага по совршеното топло чоколадо...
Што е подобро од темното чокoладо? Одговорот е едноставен: топлото чоколадо.
03.02.2017, 14:25


УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ СЕТИЛА
Tonino Lamborghini - симбол на италијанската кафе-култура, со премиум еспресо за вистинските љубителите на кафе
Има нешто во самиот чин на пиење кафе што причинува особено задоволство. Токму затоа луѓето со векови го негуваат ритуалот на пиење кафе, затоа што овој посебен топол напиток не одвојува за миг од обичноста на секојдневието.
23.01.2017, 17:12


УЖИВАЊЕ ЗА СИТЕ СЕТИЛА
Понекогаш среќата лежи во шолја топол чај
Иако повеќето ќе се сложат дека чајот е совршен да се конзумира во зимските денови, вистинските љубители на оваа чудотворна напивка подеднакво уживаат во неа и за време на летниот период, конзумирајќи го како ладен чај кој освежува.
16.01.2017, 16:08


ЗИМСКА ИДИЛА
И во зима Ресторанот Бакал е посебно доживување!
Ресторанот Бакал е убав и во зимски услови. Надвор снег, а внатре автентична и домаќинска атмосфера која дополнително ја збогатува звукот и топлината која доаѓа од преубавиот камин. Зимска идила, ништо поубаво!
16.01.2017, 11:58


ИНТЕЛИГЕНТНИ АПЛИКАЦИИ
Новиот изум на Google анализира фотографии од храна и ви пресметува колку калории има во чинијата!
Наместо рачно вметнување на податоците во поединечните апликации, како би добиле податок за калориската вредност на одреден оброк, “Im2Calories” ја проценува оваа бројка врз основа на фотографија од самото јадење.
09.01.2017, 16:23

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

На оваа „плус сајз“ убавица ѝ се заблагодаруваат жените ширум светот поради овие фотографии
Хантер Мекгрејди го направила она од кое се плаши речиси секоја жена – ги срушила сите табуа и на сн...
ЗДРАВЈЕ
Сакала да ги потемни веѓите на овој начин – едвај се спасила!
ЗДРАВЈЕ
Еве зошто здравите и витки луѓе секој ден пијат сок од кисели краставички
ПАТУВАЊЕ
Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
ЉУБОВ И СЕКС
Секс пред утринското кафе? Ова се три одлични причини за тоа

ВИДЕО ВЕСТИ

Место покрај најдлабокото езеро во светот во кое ќе уживате во ледената библиотека
Библиотеката е составена од огромни блокови од мраз на кои се напишани желбите на луѓе од целиот свет, па можеме да заклучиме дека ледената библиотека има прилично интернационален избор.
СЕВЕРНА КОРЕЈА
Ретка прилика да погледнете во внатрешноста на главниот град на Северна Кореја
ЗДРАВЈЕ
Ѝ пукнале силиконите: ”Со години ме труеја и ми правеа проблеми”
ВОГ
Ја слават различноста, а фотошопираат плус-сајз модели: Читателите на "Vogue" згрозени од новата насловна

ФОТО  
најдобрите фотографии од натпреварот на црно-бела детска фотографија

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Некогаш таа беше најубавото девојче во светот: Погледнете како изгледа сега како тинејџерка
ЗДРАВЈЕ
Минута која ќе ви го промени животот: Јапонски лек за најголемата „болест“ на денешницата
ЉУБОВ И СЕКС
5 знаци дека мажот е добар во кревет
ЗДРАВЈЕ
Начинот на кој сите го готват оризот е штетен за здравјето
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: