АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Триофино – нов сладок вкус од Винчини
07.11.2016 | 15:43
Извор: Точка
Прочитано: 2569 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Брендот Винчини на Макпрогрес го претстави најновиот производ - Триофино, меки трослојни тортички со префинет вкус на лешник и кајсија.

Триофино е вкусно колаче налик совршено пресечено парче торта, практично спакувано за да ви биде на дофат во билокој момент од денот кога помислувате на десерт.

Новите Триофино тортички се издвојуваат по единствениот трослоен пандишпан, по неговата мекост, по неодоливиот фил од лешник и двојно полнење со какао крем и џем од кајсија. Двата неодоливи вкуса нудат префинето уживање во идеално избалaнсирана комбинација на природни состојки, без вештачки бои и додатоци. Рецептот за квалитет го потпишуваат слаткарските мајстори од производствениот сектор на Винчини.

Производот се издвојува на полиците во сите маркети ширум земјава, а веќе се подготвува извозот и на останатите глобални пазари каде што компанијата Макпрогрес ги пласира своите производи. Тортичките Триофино може да ги побарате во пакување од 300г, каде има десет тортички од 30г, што го прави овој производ најдобриот избор за фамилијарен десерт во кој може да уживаат сите членови на семејството.


Макпрогрес Виница е пример за компанија која инвестира и настојува на постојан развој и новитети во производството, со цел да одговори на динамиката на пазарот и желбите на потрошувачите.

“Кога ја имате честа да бидете една од најголемите прехранбени индустрии на пазарот, инвестициите и новитетите во производството се императив во одржувањето на конкурентноста и имиџот на компанијата.

Кога пласираме нов производ, посветуваме особено време и внимание на дизајнот, практичноста на пакувањето, името на производот, и се разбира, на квалитетот. Тоа е нашиот начин на работа што не прави поразлични.“
– вели Глигор Цветанов, извршен директор на компанијата Макпрогрес ДОО Виница.

Брендот Винчини на Макпрогрес застапува богата палета на производи од наполитанки, торти и вафли со различни, неодоливи вкусови на какао, лешник, млеко и чокалодо. Триофино сега ја збогатува понудата и одговара на барањата на сладокусците за мекан, омилен десерт што се топи во устата. Пробајте го и уживајте во сочниот вкус на лешник или комбинација од какао крем и кајсија.

НАЈНОВО ОД КУЛИНАРСТВО  
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
Во рамките на манифестацијата „Денови на Франкофонијата во Македонија“, ресторанот Дистрикт организира и Денови на француската кујна при кои ќе се презентираат богатиот француски вкус и префинетата француска гастрономија.
21.03.2017, 12:52


КУЛИНАРСТВО
Tonino Lamborghini: Италија во една шолја кафе
Италијанците знаат да уредат дом, да дизајнираат автомобили од кои “боли глава“, да се дотераат од глава до пети и да уживаат во добро кафе на сончева веранда.
15.03.2017, 16:33


НОВ ПРОИЗВОД
Тортина секој ден, иако не ти е роденден
Кој вели дека мора денес да ви е роденден за да јадете торта?! Тортата е “кралица“ на десертите и сите ние би си се сладеле со торта секој ден. А и зошто да не?! Чоколадна торта, торта со ореви, овошна торта, торта со карамел, голема торта, мала торта... чекајте, некој спомна мала торта?! Мислите Тортина?!
14.03.2017, 11:54


КУЈНА
Дали правилно ја чувате храната во фрижидерот?
Чувањето на храна во фрижидерот е важно за зачувување на хранливите состојки на јадењето, без разлика дали се работи за свежи намирници или веќе замрзната храна.
06.03.2017, 16:56


ПРЕМИУМ ЕСПРЕСО
Tonino Lamborghini - симбол на италијанската кафе-култура
Има нешто во самиот чин на пиење кафе што причинува особено задоволство. Токму затоалуѓето со векови го негуваат ритуалот на пиење кафе, затоа што овој посебен топол напиток не одвојува за миг од обичноста на секојдневието.
03.03.2017, 11:49

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: