АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Најслаткото, прво утринско еспресо: Факти кои што не сте ги знаеле за чудесниот напиток
07.10.2015 | 10:07
Извор: Точка
Прочитано: 10267 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Најпопуларно е во Италија, но се пие насекаде ширум светот. Сите сме слушнале за него, но колку навистина знаеме за него?

Брзината е важна

Најпрво треба да ве опоменеме дека италијанскиот келнер, како веројатно и келнерот во вашето омилено кафуле, ќе ве "прострела" со погледот ако зборот "еспресо" го изговорите со "К", како што многумина и тоа го прават. Кога настанал, била важна брзината на подготовка на кафето, а секое еспресо настанува во просек за нешто помалку од 30 секунди.

Вкусот на еспресото не е пропишан со строго правило

Кога ќе влезете во некое кафуле и ќе нарачате пиво, знаете дека постојат многу различни видови на пиво помеѓу кои што може да бирате. Кога пак од друга страна ќе нарачате еспресо, не знаете што точно може да очекувате. Вкусот може да биде интензивен и фин, а навистина може да биде и никаков. Тука голема улога игра и самиот келнер, и апаратот за кафе, и секако, квалитетот на самото кафе.


За подготовка може да го користите било кое зрно кафе

Некаде имате можност (кај нас сепак ретко) да испиете повеќе од еден вид на еспресо, како би се потенцирале различните вкусови. Сепак, кај нас евентуално може да пробате два или три вкуса, но и тоа е реткост...

Би требало да го промешате

Понекогаш ќе видите кремаст, карамела изглед на врвот на самото еспресо. Тоа е пена која што настанува под притисок од жешката вода. Таа е вообичаено погорчелива од остатокот од кафето, па токму затоа ви препорачуваме да промешате.


Не е нужно да го "сркнете" наеднаш

Некои келнери тврдат дека веќе после 15 секунди еспресото добива полош вкус, но тоа сепак не е сосема точно. Всушност, можеби е и подобро да почекате барем една минута за малку да се излади, а потоа да го испиете во една голтка.

Не е толку популарно

Не сметајќи ја татковината на еспресото, Италија, помалку од 5 отсто од гостите нарачуваат еспресо. Но, тоа и не е толку важно бидејќи кафето општо гледано е многу популарно во кафулињата, па така, на пример, макијатото или капучиното се вообичаено при врвот на нарачките во кафулињата.

НАЈНОВО ОД КУЛИНАРСТВО  
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
Во рамките на манифестацијата „Денови на Франкофонијата во Македонија“, ресторанот Дистрикт организира и Денови на француската кујна при кои ќе се презентираат богатиот француски вкус и префинетата француска гастрономија.
21.03.2017, 12:52


КУЛИНАРСТВО
Tonino Lamborghini: Италија во една шолја кафе
Италијанците знаат да уредат дом, да дизајнираат автомобили од кои “боли глава“, да се дотераат од глава до пети и да уживаат во добро кафе на сончева веранда.
15.03.2017, 16:33


НОВ ПРОИЗВОД
Тортина секој ден, иако не ти е роденден
Кој вели дека мора денес да ви е роденден за да јадете торта?! Тортата е “кралица“ на десертите и сите ние би си се сладеле со торта секој ден. А и зошто да не?! Чоколадна торта, торта со ореви, овошна торта, торта со карамел, голема торта, мала торта... чекајте, некој спомна мала торта?! Мислите Тортина?!
14.03.2017, 11:54


КУЈНА
Дали правилно ја чувате храната во фрижидерот?
Чувањето на храна во фрижидерот е важно за зачувување на хранливите состојки на јадењето, без разлика дали се работи за свежи намирници или веќе замрзната храна.
06.03.2017, 16:56


ПРЕМИУМ ЕСПРЕСО
Tonino Lamborghini - симбол на италијанската кафе-култура
Има нешто во самиот чин на пиење кафе што причинува особено задоволство. Токму затоалуѓето со векови го негуваат ритуалот на пиење кафе, затоа што овој посебен топол напиток не одвојува за миг од обичноста на секојдневието.
03.03.2017, 11:49

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: