АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Приказната за Брзо Залче: Со неколку клика достава од најдобрите ресторани во Скопје
25.06.2015 | 10:41
Извор: Точка
Прочитано: 12721 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Веб порталот Брзо Залче е првиот македонски портал преку кој можете да нарачате на брз и едноставен начин храна од асортиманот на поголемиот дел на ресторани кои што нудат достава во Македонија.

Најчесто најуспешните бизнис идеи доаѓаат токму тогаш кога најмалку очекувате, но на вас преостанува дали ќе го искористите тој момент токму на вистинскиот начин.

Според зборовите на основачката на порталот Брзо Залче, сè започнало една вечер кога таа посакала да нарача храна од еден македонски локал, но на другата страна од телефонската линија се случувал вистински хаос, тотална неорганизираност, за после долго очекуваната достава да пристигне и погрешна нарачка.


- Во тој момент првото што го помислив беше колку би било полесно доколку би имало веб портал за онлајн нарачување на храна како и секаде низ светот, кој би заштедил и време и нерви, вели таа.


Овој портал успеа за многу краток временски период да собере многу фанови, да привлече и да задржи многу задоволни корисници, а сето тоа се должи на напорната работа од страна на тимот на Брзо Залче кој навистина се труди секој корисник да биде максимално задоволен од услугата.


Начинот на користење е навистина едноставен со цел да биде достапен за секого. Првиот чекор е да се избере ресторан, потоа се бира храната која што сакате да ја нарачате, а на крајот се плаќа во готово на доставувачот.


Навистина е фасцинатно тоа што сè повеќе млади во Македонија се трудат да ги реализираат своите идеи и храбро чекорат кон подобро утре. Најважно за еден успешен бизнис е да се посветите на она кое го работите и секојдневно да се трудите да се подобрувате, да се прилагодувате на промените и секогаш да бидете чекор пред останатите.

Тоа што во Македонија до скоро немаше ваков портал, а се покажа како нешто кое што навистина до тогаш недостасувало на пазарот, укажува на фактот дека дури и најкреативните и најнеочекуваните идеи не треба да се занемарат, туку напротив, треба напорно да се работи за истите да се реализираат.

Брзо Залче секогаш има новитети за своите корисници, листата на ресторани постојано се зголемува и ви овозможува да ја нарачате вашата омилена пица, бургер, салата, смуди, со еден збор храна за сечиј вкус и тоа каде и да сте на брз и едноставен начин без потреба да се најдете во ситуација на "расипан телефон".

Информациите за сите јадења кои се нудат на порталот како и информациите за рестораните и доставата треба и мора секогаш да бидат испочитувани бидејќи целта на Брзо Залче е токму задоволниот клиент со "полн стомак".

Топло ви препорачуваме на сите кои сè уште не сте пробале да го користите овој начин на нарачување на вашата омилена храна бидејќи со секоја нарачка се собираат и бодови за потоа истите да можат да бидат искористени за бесплатен оброк.


Посетете ја веб страницата www.brzozalce.mk и овозможете си задоволство на себе и на своите сакани, бидејќи добрата храна е мелем за сечија душа!

НАЈНОВО ОД КУЛИНАРСТВО  
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
Во рамките на манифестацијата „Денови на Франкофонијата во Македонија“, ресторанот Дистрикт организира и Денови на француската кујна при кои ќе се презентираат богатиот француски вкус и префинетата француска гастрономија.
21.03.2017, 12:52


КУЛИНАРСТВО
Tonino Lamborghini: Италија во една шолја кафе
Италијанците знаат да уредат дом, да дизајнираат автомобили од кои “боли глава“, да се дотераат од глава до пети и да уживаат во добро кафе на сончева веранда.
15.03.2017, 16:33


НОВ ПРОИЗВОД
Тортина секој ден, иако не ти е роденден
Кој вели дека мора денес да ви е роденден за да јадете торта?! Тортата е “кралица“ на десертите и сите ние би си се сладеле со торта секој ден. А и зошто да не?! Чоколадна торта, торта со ореви, овошна торта, торта со карамел, голема торта, мала торта... чекајте, некој спомна мала торта?! Мислите Тортина?!
14.03.2017, 11:54


КУЈНА
Дали правилно ја чувате храната во фрижидерот?
Чувањето на храна во фрижидерот е важно за зачувување на хранливите состојки на јадењето, без разлика дали се работи за свежи намирници или веќе замрзната храна.
06.03.2017, 16:56


ПРЕМИУМ ЕСПРЕСО
Tonino Lamborghini - симбол на италијанската кафе-култура
Има нешто во самиот чин на пиење кафе што причинува особено задоволство. Токму затоалуѓето со векови го негуваат ритуалот на пиење кафе, затоа што овој посебен топол напиток не одвојува за миг од обичноста на секојдневието.
03.03.2017, 11:49

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Без Фотошоп и филтери: Облекла танга костим за капење и гордо ја покажала својата „плус сајз“ позадина
Откако направи вистинска револуција во модната индустрија во улога на „плус сајз“ манекенка, Ешли Гр...
ПАТУВАЊЕ
Рецепт за среќа: Корупцијата е премногу ретка, образованието е бесплатно, а просечен животен век е 80 години
МАКЕДОНИЈА
Енергетска ефикасност – приказна или реалност
ЗДРАВЈЕ
Го забрзува метаболизмот: Ова е пијалокот поради кој Опра Винфри се преполови
МОДА И УБАВИНА
Ева Мендес прекрасна во новата кампања на New York & Company

ВИДЕО ВЕСТИ

На девојката со најголемата циста на светот ѝ беше отстранет тумор тежок неверојатни 31 килограми!
Предупредување: графички слики. Скенирањата откриле дека туморот и пораснал неверојатни 31 килограми за помалку од една година, оставајќи ја 24-годишната неименувана девојка од Мексико со ризик по нејзиниот живот
СКОПЈЕ
Познатиот француски готвач Оливер Бепмал во Македонија
ПАТУВАЊЕ
Хотелот на иднината е тука: Во пловечката капсула со само една соба удобно се сместуваат 4 лица!
МОДА И УБАВИНА
Првата Мис-Европа била Југословенка: Мажите воздивнувале по неа, а таа им носела само несреќа

ФОТО  
Искрени фотографии од Русија кои дефинитивно нема да ги најдете како разгледници - Alexander Petrosyan

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
МОДА И УБАВИНА
Сакала да се пофали со позадината во најкусите шорцеви, но сите гледале во нешто друго
ЗДРАВЈЕ
Ја викале "убиец од пола тон", а сега како да е сосема друга жена
МОДА И УБАВИНА
"Ова е одвратно, како не ви е срам?!" Дали и вие забележувате што не е во ред со жените на рекламата на Гарниер?
МНОГУ ПРОВОКАТИВНО
Славната русокоса ги покажала брадавиците во провиден фустан и стана сензација на интернет
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: