АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
17
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАМОДА И УБАВИНАДИЗАЈНЉУБОВ И СЕКСЗДРАВЈЕПАТУВАЊЕКУЛИНАРСТВО
Три најсексапилни хороскопски знаци
26.07.2013 | 12:03
Извор: Tочка
Прочитано: 17702 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Сексапилноста е нешто кое што или го имаш, или го немаш, но оние кои што се занимаваат со астрологија, велат дека сето тоа зависи од хороскопскиот знак и дека токму претставниците на неколку хороскопски знаци се и посексапилни од останатите... Во продолжение прочитајте кои се тие!

Иако не може да се генерализира кога станува збор за сексуалноста, пред се затоа што секогаш постојат исклучоци од секое правило, сепак, кога би се зборувало за "натприродни" сексуални моќи, припадниците на неколку хороскопски знаци дефинитивно се издвојуваат во споредба со останатите, а во продолжение прочитајте кои се тие.

Скорпија

Скорпиите едноставно важат за богови на сексот! Така, доколку некогаш сте биле во врска со Скорпија, тогаш сигурно знаете дека тие имаат неодолива моќ за привлекување, па дури и оние помалку атрактивните претставници на овој хороскопски знак имаат изразена аура и моќ за манипулација за да ги натераат останатите да го прават она што тие сакаат.


Доколку во вас видат потенцијален партнер, тогаш Скорпиите сигурно ќе ве освојат. Секако, додека го сфатите нивниот план, веројатно веќе ќе бидете лудо вљубени, а доколку некој ве праша што е она што вашата Скорпија ја прави толку посакувана, веројатно нема ни да знаете да објасните, пред се затоа што и самите не можете да одлучите.


Покрај моќната привлечност, родените во овој знак се и исклучително лојални пријатели, големи херои и исклучително посветени на работата. Така, доколку сакате да освоите Скорпија, облечете се во црно, а ова важи пред се кога станува збор за долната облека. Скорпиите сакаат уметнички настроени и по малку проблематични луѓе.


Лав

Кога би дознале дека се втори на листата на најсексапилни, Лавовите сигурно ќе завршат со повредена суета. Родените во овој знак се вистински "трендсетери" кои што ги познаваат сите интересни места во градот.


Така, доколку сакате добра забава, тогаш секогаш одберете го друштвото на Лавот и сигурно нема да се покаете. Овие луѓе знаат да освојат со ситните нешта што можат да ги направат за вас, а со кои "ќе ве купат" за цел живот. За многумина, токму тоа количество на внимание е пресудно и за вљубувањето.


Исто така, Лавовите се што прават го прават подобро од другите, па на останатите им преостанува само пред нив да издигнат нов предизвик. Лавовите имаат разоружувачка насмевка, а понекогаш е доволно само да се насмевнат за посакуваната личност да заврши со нив во кревет. Така, доколку сакате да освоите претставник од Лавовите, приближете му се, угодувајте му и ласкајте му! Лавовите едноставно го обожаваат тоа и не можат да одолеат!


Рак

Нивното тајно оружје не е изгледот, ниту пак насмевката... Хуморот! Хуморот е она што ги прави неодоливи! Исто така, тие се многу емотивни и никогаш нема да ја заборават годишнината, роденденот или некој друг важен празник.


Најголемата мана кај овој хороскопски знак е промената на расположението поради која најчесто останатите добиваат впечаток дека ќе завршат во лудница. Но, доколку можете да се соочите со ваквиот карактер, тогаш бидете сигурни дека покрај вас ќе имате неверојатно добар пријател кој секогаш ќе знае да ве воодушеви.


Раковите обожаваат сексуални игри и фантазии и не се срамат да бидат и "малку груби" доколку тоа го посакаат партнерите. Доколку сакате да "поседувате" Рак, едноставно, само истапете пред него и кажете му го тоа.


Исто така, доколку имате потреба да се олесните и исплачете, не срамете се тоа да го направите пред претставниците на овој знак. Тие сакаат да се најдат во улогата на спасител и да ги тешат своите сакани.

НАЈНОВО ОД ЉУБОВ И СЕКС  
ЉУБОВНИ СОВЕТИ
Златни правила на славните парови: Како да ја одржуваме љубовта во животот
Кога ќе помислите на функционална, смирена и долгорочна љубов, со неа веројатно не го поврзувате Холивуд и светот на познатите. Меѓутоа, и меѓу нив уште има искрени и лудо вљубени парови. Токму тие откриваат во што е тајната на нивните успешни врски.
04.09.2015, 21:51


ЉУБОВ И СЕКС
Колку е важна големината на машкиот полов орган за сексот?
Според неодамна објавена студија, просечната должина на пенисот во ерекција изнесува 13.12 сантиметри. Започната е голема дискусија, а во неа најмногу се вклучени мажи, кои според други студии, повеќе се оптоваруваат со големината на својот орган отколку жените. Но, колку големината е навистина важна?
04.09.2015, 17:10


ЉУБОВ И ВРСКИ
Писмо од еден татко кое треба сите да го прочитаат: „Сине, ова е единствената причина поради која би требало да се ожениш”
Ова е писмо од еден татко кој на својот син на генијален начин му ја објаснил единствената вистинска причина поради која би требало да се ожени кога ќе порасне, пишува Huffington Post.
03.09.2015, 19:10


ЕМОТИВНА ПРИКАЗНА
Се сретнале две години после раскинувањето и си поставиле брутално искрени прашања
Али и Ендрју биле заедно седум години, а потоа раскинале. Две години подоцна, се нашле лице в лице пред камери и си поставиле брутални прашања околу врската. Одговорите, емоциите и солзите ќе ве потсетат како изгледа вистинската љубов и вистинското раскинување, а не она што го гледаме во холивудските филмови.
02.09.2015, 20:00


МАЖИТЕ ОТКРИВААТ
Зошто мажите секогаш гледаат во други жени?
Многу жени збеснуваат кога нивниот партнер ќе погледне во некоја убавица на улица, но мажите откриваат дека таа љубомора е неоснована.
01.09.2015, 22:10

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

За жал не е фотошоп: Кајли Џенер повторно посетила пластичен хирург и сега изгледа вака
Најмладата членка на познатото ријалити семејство Кардашијан-Џенер сериозно одлучила да изгледа пост...
ИНСТАЛАЦИЈА
Четири мистериозни коњаници јаваат во Темза да нé предупредат за климатските промени
ЗДРАВИ НАМИРНИЦИ
Домашен vs. Кинески: Кој лук е подобар?
ЉУБОВ И СЕКС
Колку е важна големината на машкиот полов орган за сексот?
ЗДРАВЈЕ
Внимавајте: Секој грам од оваа намирница може да ве здебели

ВИДЕО ВЕСТИ

Прошетајте низ најскапиот хотелски апартман во Њујорк, каде гостите плаќаат 50.000 долари за една вечер
За оние кои можат да си го дозволат овој луксуз и да уживаат во секој детал од него, Ty Warner Penthouse апартманот на врвот на њујоршкиот Four Seasons Hotel е вистинската опција за нив.
ЕМОТИВНА ПРИКАЗНА
Се сретнале две години после раскинувањето и си поставиле брутално искрени прашања
НЕБЕСЕН БАЗЕН
Прв базен на небо: Целосно е провиден и ви дава чувство како да сте „во облаци”
СУПЕР БАБА
Има 60 години, изгледа двојно помладо и никој не верува во нејзината тајна за убавина

ФОТО  
38 причини зошто да го посетите Исланд со дрон

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ПОРНОГРАФИЈА
„Одмазничка порнографија": Новинарка објавила свои фотографии, па останала изненадена од реакциите
НЕ ЗНААТ ЗА БОЛЕСТ
Живеат 120 години, изгледаат двојно помладо, никогаш не се болни: Сите тајни на мистериозниот народ
ЉУБОВ И СЕКС
Еве зошто мажите сакаат секс со постари жени
ЗАСТРАШУВАЧКА ПРОМЕНА
Некогаш беше вистинска убавица, а денес е непрепознатлива
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: