АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСПОРТШОУ БИЗНИССТИЛБИЗНИСПОЛИТИКА
Интервју со Жаре, Мешевски и Спасе: Викендов започнува Еден на Еден сезона 8
08.11.2016 | 09:50
Извор: Точка
Прочитано: 4140 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Прочитајте го интервјуто со Жаре, Мешевски и Спасе, коишто се дел од најгледаното македонско ток-шоу Еден на Еден, а чија осма сезона ќе стартува токму претстојниов викенд.

Жаре, Мешевски, Спасе, како за почеток добар ден, навистина ни е чест што ве имаме тука.

Жаре: Добар ден

Мешевски: Мило ми е

Спасе: Аллооуууу

Тројцата сте дел од најгледаното македонско ток-шоу Еден на Еден, по интернетот веќе се објавени првите најави за новата, осма сезона од шоуто, па да ве запрашаме, што може да очекуваме од новата сезона на Еден на Еден?

Жаре: Па тоа што го гледавте до сега, плус уште повеќе забава, подобар хумор, и повеќе сегменти кои што ќе им донесат задоволство на лицата на публиката. Имаме новитети во студиото и новитети во тимот кој работи. Истите луѓе од минатата сезона се тука, но додадени се неколку нови сценаристи од Македонија и Словенија.

Мешевски: Јас знаеш што мислам? Ако немаат никакви очекувања, позадоволни ќе испаднат. Еве нека земат пример од жена ми. Пред да стапи во брак со мене немаше никакви очекувања, па еве сега воопшто не е разочарана. Еве малку нека е, ај.

Спасе: Нека очекуваат што сакаат, кој сум ја да им се мешам? Ја дома не мешам кога жена ми ми вика да и мешам... “Ајде Спаско, треси газо” ама ја ич!

Нешто што стана константа во последните сезони беа јавувањата на Спасе. Дали може да очекуваме повеќе јавувања на Спасе оваа сезона?

Жаре: Па искрено не знам, Спасе не е човек што може да се предвиди, и се јавува кога најмалку очекуваме. Не сме никогаш на чисто со него.

Спасе: Не знам што значи конс… Конс... Како рековте тоа...

Жаре: Константа, Спасе...

Спасе: Костана.

Во вашата емисија поминале премногу гости до сега. Нема ѕвезда од Македонија, па и балканот што не дошол во Еден на Еден. Дали имате некоја посебна желба за гостин во оваа осма сезона?


Жаре: Па сега кога е сама, Анџелина Џоли сакам, да дојде, да ја шармирам и да ја направам македонска снаа!

Мешевски: Опа батооооо!

Спасе: И јас би сакал некој светски познат човек да им дојде во емисија кај нас. Еве ја би го предложил Орце Стефковски. Царот.

Ова ви е осма сезона. Нешто за кое десетици и десетици македонски емисии сонувале, но не успевале да го постигнат. Што научивте и колку еволуиравте во изминативе седум сезони?


Жаре: Има промени секако.

Мешевски: Од кога сум дел од Еден на еден до сега се поправив едно десет кила, и тоа пред се е најголемата промена кај мене.

Жаре: Најмногу ми е мило што изградивме толку добар и квалитен тим, што речиси 40 луѓе работат на секоја епизода и го даваат максимумот, а притоа се блиски и се дружат како професионално, така и приватно.

Спасе: Јас не знам тоа, промени не промени што ме прашуваш. Ве лажат американците со вакви прикаски...

И за крај, дали има нешто што сакате да им порачате на илјадниците ваши фанови?

Жаре: Па сакам да им се заблагодарам на сета поддршка и да им порачам дека повторно ќе дадеме се од себе едвај да чекаат да дојде нова епизода секоја сабота на Телма во 19:15 часот

Мешевски: Да продолжат да гледаат Еден на Еден и да не се срамат да ми побараат автограм на улица. Особено ако се згодни девојки. Тогаш дури и можат само да ми намигнат, а јас ќе си дојдам сам.

Спасе: Јас сакам на сите македонци што живеат во иностранство да им порачам еден ајфоун да ми донесат. Мерси.

НАЈНОВО ОД ШОУ БИЗНИС  
ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Сашо Димоски: Од аспект на уметничка провокација, Ана Комнена е мојот женски Хамлет
За жал со Сашо не успеавме да се сретнеме во Скопје, голем дел од времето сега го поминува во Велес, но среќа, се имаме сретнато безброј пати претходно па оваа празнина од последното (не)гледање можеше лесно да биде пополнета.
06.12.2016, 12:18


ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Интервју со Јована Аврамовска од Фчерашни Новости: Очекувајте надградена и подобрена верзија!
После 3 месеци од крајот на првата сезона на Фчерашни Новости, овој викенд стартува и нова, втора сезона од ова популарно шоу. На оваа тема, за тоа што сè може да очекуваме, овојпат разговараме со Јована Аврамовска од тимот на Фчерашни.
16.11.2016, 10:30


ИНТЕРВЈУ
Никола Перевски-Пере од "Нокаут": Љубовта е најсилната инспирација за еден уметник
Македонската музичка атракција Нокаут ова лето нè изненади со нов спот, наречен "Trip- Патување" сниман на локации во Барселона и нејзината околина како и во Грција, на кој музиката е на Никола Перевски-Пере, аранжманот на Дарко Димитров, додека текстот е напишан од Александар Ристевски-Принц.
21.09.2016, 10:13


ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Марјана Станојковска: Секси танцот кај Жаре беше мој предлог!
Една од најубавите македонки која секогаш зрачи со својата убавина, сексипил, шармантност! Во ова интервју може да прочитате каде се може да ја сретнете Марјана во текот на летото, а можеби и да ја подружите на по едно пиво!
14.07.2016, 11:14


ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ања Ветерова: Сакам светска кариера и напорно работам за да успеам!
Ни една радио станица без нејзиниот хит “Без тебе” не поминува ниту еден ден! Малата слатка девојка Ања Ветерова која многумина ја паметат од дуетот со Паркети - Јас те сакам тебе... Но, таа мала девојка е веќе порасната, па овој пат ви ја преставуваме како една млада дама којашто многу добро знае што сака и знае како да го добие тоа!
23.06.2016, 10:58

НАЈЧИТАНИ  

24 часа посветен на спортот: Интервју со Pro тренерот кој воведува нови методи на кошаркарските тренинзи во Македонија
Го запознавме Ивица Јаковлевски, човекот кој се надева дека ќе направи една револуција во кошаркарск...
ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Ева Пајковска и Љубица Б.Лазаревска, DUNA Events: Кога организацијата на настани ќе ја ставите во рацете на професионалци
ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Елена и Далибор – „Армариум“: Индивидуалноста е новиот дрес код
ТОЧКА ИНТЕРВЈУ
Софка Камилоска: Кога готвам и на глас да планираш убиство, нема да те слушнам
ИНТЕРВЈУ
Интервју со Ване Крстевски, архитект во КераПро: Архитектите го олеснуваат процесот на реновирање и заштедуваат време и пари 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: