АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Лауда не е целосно задоволен
10.03.2017 | 15:54
Извор: КРУГ.МК
Прочитано: 941 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Ники Лауда признава дека некои од подобрувањата и новините кои ги донесе Мерцедес на вториот тест не се покажале добро и останува тимот напорно да работи во пресрет на трката во Мелбурн.

Иако германците често беа најбрзи во сесиите, Ферари многу често им парираше, а Ветел го псотави и најбрзото време на двата тренинзи до сега и се сметаат за фаворити во пресрет на сезоната.

Лауда кој е Неизвршен претседател на Мерцедес објасни дека новите компоненти не ги дале очекуваните перформанси и дека очекуваат многу од последниот ден за тест.

„Лично не сум многу среќен. Тестиравме неколку новини кои не работеа како што очекувавме и поради тоа треба да ги тестираме одново последниот ден. Мораме дополнително да менуваме за да разбереме како болдот се движи на патеката на најбрз можен начин. Сепак, сигурен сум дека овие проблеми можеме да ги решиме до Мелбурн“, изјави Лауда.

Австриецот останува оптимист за претстојната сезона, но тврди дека на “сребрените“ нема да им биде толку лесно како претходните години.

„Мислам дека никој не може да каже каков е распоредот на силите. Мислам дека на Мерцедес му претстои тешка година, но оптимист сум и сигурен сум дека ќе дадеме се од себе. Првите три трки ќе ни дадат идеа која екипа колку сработиле, а потоа ќе добиеме идеа како да се спротистаавиме.

Мислам дека Ферари, Мерцедес и Ред Бул се блиску едни до други, можеби во 2-3 десетинки, така што гридот се зби што е одлично за добри трки и одлична вест за сезоната“.

Лауда истакна дека е задоволен од начинот на кој Валтери Ботас се вклопи во тимот иако верува дека неговата брзиан во долгите серии треба да се подобри.

„Валтери е многу поблиску до Луис на квалификациски кругови, таму му недостасуваат во моментов 2 десетинки што е добро, но мора да работи на долги серии. Сепак, да не заборавиме дека за прв пат вози за Мерцедес. Мора да работи и учи нови работи, но засега морам да кажам дека сме презадоволни со него“.

НАЈНОВО ОД МОТОСПОРТ  
ФОРМУЛА 1
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
22.03.2017, 19:00


ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
Даниел Рикардо смета дека се на половина секунда од Мерцедес и е дециден дека овогодишната тест програма на тимот од Милтон Кинс е најдобра откако тој е во екипата.
22.03.2017, 17:17


ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
Серхио Перез потенцира дека многу е важно за екипата да бидат колку што е можно подобро подготвени за отварањето на сезоната во Австралија.
21.03.2017, 18:00


ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
Поранешниот тимски шеф на Рено и Ферари, Флавио Бриаторе, не верува дека Ферари одненадеж нашле формула за успех и враќање на победничките патеки.
21.03.2017, 16:06


ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
Берни Еклстон вели дека стои цврсто на својата одлука да ја однесе Формула 1 на нови територии низ светот.
20.03.2017, 18:30

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Пике не смее да дојде на свадбата на Меси - причината како од Шпанска серија
Лионел Меси на 24-ти јуни ќе се ожени со својата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела...
ФУДБАЛ
Фергусон откри интересна приказна: Се обидов да го ангажирам Малдини, но наидов на една голема пречка
ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
ФУДБАЛ
Трансфер лудило, Сити нуди 150 милиони евра за Донарума
ФУДБАЛ
Шпанците на големо зборуваат за ново незаборавно предавство: Барселона со формална понуда за заборавениот „небрусен дијамант“ на Зизу!

ВИДЕО ВЕСТИ

Нов рекорд за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата.
КОШАРКА
Казинс сам го победи Мемфис
КОШАРКА
Најдобрите 50 потези во кариерата на Мајкл Џордан
КОШАРКА
Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Талентот на Реал ја остави Холандија во бунило: Теледиригираниот пас на Одегард ја направи смешна цела противничка одбрана
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: