АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
12
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Макс не поставува цели пред шпанското ГП
06.03.2017 | 16:08
Извор: КРУГ.МК
Прочитано: 617 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Макс Верстапен е дециден дека нема да поставува цел за себе се додека тркачкиуот циркус не се врати во Европа, односно се до Шпанското ГП во Барселона.

19-годишникот е на прагот на својата 3та сезоа во спортот, а трката во Шпанија минатата година беше местото каде тој беше прекомандуван од јуниорскиот Торо Росо во сениорскиот Ред Бул.

Токму Шпанското ГП беше местото каде Макс стана најмладиот победник на трка во сезоната која ја заврши на 5то место во поредокот.

„Се до Мелбурн нема точно да знаеме каде сме. Тоа е целосно поинаква патека од Барселона, екипите ќе носат многу новини и подобрувања и поради тоа е безцелно да ги споредуваме врмињата од Барселона со она што ќе го видиме во Австралија. Секако дека тестовите треба да се следат, но не треба да се зема “здраво за готово“ колку некој е добар или лош.

Сеуште немам цел за 2017 година. Ќе поставам по четири трки, кога веќе ќе има поминато неколку трки на патеки кои се различна конфигурација и тоа ќе биде индикатор што сме постигнале и што сме направиле во текот на зимата“, објасни Верстапен.

Тинејџерот е позитивно расположен и за опашките на болидите кои последен пат беа видени во 2011 година.

„Ми се допаѓаат новите задни крила како и опашките како од ајкула. Многумина мислат дека тие се грди, но јас сакам да бидам искрен и да кажам дека мене ми се допаѓаат. Исто така, го сакам и предното крило и страничните спојлери, се изгледа одлично. Ланските болиди изгледаат здодевно во споредба со овие, ова е веќе изглед на прав тркачки болид“.

НАЈНОВО ОД МОТОСПОРТ  
ФОРМУЛА 1
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
22.03.2017, 19:00


ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
Даниел Рикардо смета дека се на половина секунда од Мерцедес и е дециден дека овогодишната тест програма на тимот од Милтон Кинс е најдобра откако тој е во екипата.
22.03.2017, 17:17


ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
Серхио Перез потенцира дека многу е важно за екипата да бидат колку што е можно подобро подготвени за отварањето на сезоната во Австралија.
21.03.2017, 18:00


ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
Поранешниот тимски шеф на Рено и Ферари, Флавио Бриаторе, не верува дека Ферари одненадеж нашле формула за успех и враќање на победничките патеки.
21.03.2017, 16:06


ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
Берни Еклстон вели дека стои цврсто на својата одлука да ја однесе Формула 1 на нови територии низ светот.
20.03.2017, 18:30

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Пике не смее да дојде на свадбата на Меси - причината како од Шпанска серија
Лионел Меси на 24-ти јуни ќе се ожени со својата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела...
ФУДБАЛ
Фергусон откри интересна приказна: Се обидов да го ангажирам Малдини, но наидов на една голема пречка
ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
ФУДБАЛ
Трансфер лудило, Сити нуди 150 милиони евра за Донарума
ФУДБАЛ
Шпанците на големо зборуваат за ново незаборавно предавство: Барселона со формална понуда за заборавениот „небрусен дијамант“ на Зизу!

ВИДЕО ВЕСТИ

Нов рекорд за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата.
КОШАРКА
Казинс сам го победи Мемфис
КОШАРКА
Најдобрите 50 потези во кариерата на Мајкл Џордан
КОШАРКА
Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Талентот на Реал ја остави Холандија во бунило: Теледиригираниот пас на Одегард ја направи смешна цела противничка одбрана
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: