АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Хамилтон жали за денешната Ф1
28.02.2017 | 19:00
Извор: КРУГ.МК
Прочитано: 922 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Луис Хамилтон изрази жалење за денешната Формула 1 со болиди кои звучат очајно и со спорт кој повеќе не победува.

Во своето интервју за BBC Radio 5, трикратниот првак истакна дека факторот на неизвесност и возбуда кој го привлекол во спортот повеќе го нема.

„Многу пати сум кажал и повторил дека спортот е ужасен, но многу луѓе сметаат дека не е толку лошо, а јас не мислам така. Кога прв пат посетив трка беше 1996 година на Спа во Белгија, влегов во падокот, а до мене мина Михаел Шумахер со В10 Ферари кое ме “извади од кожа“. Се возбудив дополниелно, беше како борбен авион гледав и си реков “што по ѓаволите е ова?“. Тоа не е единствено што сакаат фановите, но е голем дел од сржта на Формула 1, одземете го тоа и земате многу, добивате беззвучни болиди“, објасни Хам.

Возачот на Мерцедес сепак е оптимист и будно ги следи чекорите кои ги превзема американски Либерти Медиа по превземањето.

„Чувствувам дека Формула 1 се губи. Тоа нема врска со правилата, туку има врска со дистанцирањето и невклучувањето на фановите во доволна мера. Сеуште има огромна база на фанови на овој спорт, а јас сум оптимист и за новите сопственици кои мислам дека ќе направат многу.

Нова крв, нови идеи, нов начин на вклучување на фановите. Формула 1 е по малку старомодна ако ги погледнете и споредите другите тркачки серии и забавата која ја нудат. Формула 1 ги стигнува останатите, но мора многу да работи“.

НАЈНОВО ОД МОТОСПОРТ  
ФОРМУЛА 1
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
22.03.2017, 19:00


ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
Даниел Рикардо смета дека се на половина секунда од Мерцедес и е дециден дека овогодишната тест програма на тимот од Милтон Кинс е најдобра откако тој е во екипата.
22.03.2017, 17:17


ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
Серхио Перез потенцира дека многу е важно за екипата да бидат колку што е можно подобро подготвени за отварањето на сезоната во Австралија.
21.03.2017, 18:00


ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
Поранешниот тимски шеф на Рено и Ферари, Флавио Бриаторе, не верува дека Ферари одненадеж нашле формула за успех и враќање на победничките патеки.
21.03.2017, 16:06


ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
Берни Еклстон вели дека стои цврсто на својата одлука да ја однесе Формула 1 на нови територии низ светот.
20.03.2017, 18:30

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Пике не смее да дојде на свадбата на Меси - причината како од Шпанска серија
Лионел Меси на 24-ти јуни ќе се ожени со својата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела...
ФУДБАЛ
Фергусон откри интересна приказна: Се обидов да го ангажирам Малдини, но наидов на една голема пречка
ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
ФУДБАЛ
Трансфер лудило, Сити нуди 150 милиони евра за Донарума
ФУДБАЛ
Ѕвездата на Свонси: Ќе биде сон ако заиграм за една од овие три големи екипи

ВИДЕО ВЕСТИ

Нов рекорд за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата.
КОШАРКА
Казинс сам го победи Мемфис
КОШАРКА
Најдобрите 50 потези во кариерата на Мајкл Џордан
КОШАРКА
Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Талентот на Реал ја остави Холандија во бунило: Теледиригираниот пас на Одегард ја направи смешна цела противничка одбрана
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: