АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Санчез веќе пронашол нов клуб?
17.02.2017 | 16:00
Извор: Точка
Прочитано: 2138 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Според англиските медиуми, голема е веројатноста Алексис Санчез да ја напушти екипата на Арсенал во летниот преоден рок.

Алексис Санчез не бил задоволен од Арсенал и имал намера да ги напушти „Топчиите“. Како што пренесваат англиските медиуми, Чилеанецот најверојатно ќе се врати во италијанска Серија А, а најсериозни кандидати за неговиот потпис биле екипите на Јувентус и Интер.

Покрај тоа, доколку не се врати во Италија, најсериозни кандидати за ангажман на Санчез биле екипите на француски ПСЖ и шпански Атлетико Мадрид.

Оваа сезона Санчез е една од ретките светли точки во екипата на Арсен Венгер. На 33 одиграни натпревари во сите конкуренции, Санчез постигна 20 гола и додаде 16 асистенции.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
Вечерашните два осминафинални натпревари кои се одиграа во Лигата на шампионите не оставија рамнодушен ниту еден искрен фудбалски фан, од едноставна причина што беа постигнати дури 14 погодоци.
22.02.2017, 00:26


ФУДБАЛ
Алегри го отстрани Бонучи од тимот за пресметката со Порто
Јувентус и нивниот тренер Масимилијано Алегри нема да сметаат на услугите на Леонардо Бонучи на утрешниот меч против Порто во Лигата на шампионите.
21.02.2017, 22:00


ФУДБАЛ
ФК Пелистер: Општина Битола ни прави директна штета на патот кон фудбалска Европа
Како и што се најавуваше Пелистер нема да може да го одигра својот првенствен меч против Брегалница Штип во својот дом на стадионот “Под Тумбе кафе”, а причината за тоа е општина Битола кои не ги оспособи соблекувалните, согласно пропишаните критериуми.
21.02.2017, 21:15


ФУДБАЛ
Зидан откри која му е омилената позиција на Роналдо
Предводникот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан посочи која позиција на теренот најдобро му одговара на Кристијано Роналдо.
21.02.2017, 20:30


ФУДБАЛ
Капитенот на Сатон: Играчите на Арсенал не изненадија со гестот, дресовите ќе ги поделиме на специјален начин
Составот на Арсенал сосема очекувано излезе како победник во битката со Сатон во ФА Купот и на тој начин се избори за четвртфинална пресметка со Линколн Сити.
21.02.2017, 19:45

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Голманот на Сатон се прослави, претседателот на клубот се заканува: Ќе го спуштиме на земја
Арсенал рутински и очекувано со 2-0 го победи нисколигашот Сатон и се пласираше во следната рунда на...
ФУДБАЛ
И Гигс ја призна грешката: Не очекував Ибрахимовиќ да игра на ваков начин, тоа што го прави…
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон стана хит со јадењето пита за време на мечот со Арсенал, но го налути тренерот на англискиот нисколигаш
ТЕНИС
Дежа ву за Едмунд: Противникот беснее, тој службено го добива мечот
ФУДБАЛ
Аргентинскиот селектор објасни зошто Меси не го прослави голот за победа против Леганес

ВИДЕО ВЕСТИ

Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
Вечерашните два осминафинални натпревари кои се одиграа во Лигата на шампионите не оставија рамнодушен ниту еден искрен фудбалски фан, од едноставна причина што беа постигнати дури 14 погодоци.
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон се прослави, претседателот на клубот се заканува: Ќе го спуштиме на земја
ТЕНИС
Дежа ву за Едмунд: Противникот беснее, тој службено го добива мечот
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон стана хит со јадењето пита за време на мечот со Арсенал, но го налути тренерот на англискиот нисколигаш

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: