АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Дејан Стефаноски се подготвува за нова борба
17.02.2017 | 11:58
Извор: Точка
Прочитано: 1534 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Велешанецот Дејан Стефаноски зад себе има 7 борби, од кои 6 победи и само еден пораз. Ова младо момче го има освоено и интернационалниот шампионски појас во ММА (мешани борачки вештини), кој е прв ваков појас во Македонија од Интернационален карактер.

Последната професионална борба на Дејан Стефановски беше во Загреб, против босанецот Синиша Дамјановиќ, каде што издвојува победа со технички нокаут уште во 57-мата секунда.


Следната, многу значајна борба за мене е борбата во Солун, Грција, сега во маj, против сериозен и искусен противник Стаматис Моурулис кој што зад себе има 9 победии 2 порази, вели Стефаноски кој веќе започна со интензивни тренинзи во градот Штип, од каде што подоцна ќе замине во Дизелдорф, Германија, каде што ќе ги направи последните подготовки за натпреварот против предизвикувачот Стаматис Моурулис.


Следна моја цел е да станам Европски шампион во ММА, а главна цел е да се натпреварувам во најпознатата и најпрестижна организација во светот UFC, додава Стефаноски.

НАЈНОВО ОД ДРУГИ СПОРТОВИ  
ТЕНИС
Дежа ву за Едмунд: Противникот беснее, тој службено го добива мечот
Пред 15 дена британскиот тенисер Кајл Едмунд службено го доби мечот од Дејвис Купот против Канаѓанецот Денис Шаповалов, откако овој го погоди главниот судија со топче во окото за што следеше дисквалификација.
21.02.2017, 13:14


СКИЈАЊЕ
Ристевски се пласираше во второто квалификациско возење во велеслалом, Симјановска го заврши настапот во Сент Мориц
Четиримината македонски скијачи настапија на денешните квалификации за велеслалом на Светското првенство во скијање кое се одржува со Сент Мориц, а по првата извозена квалификациска трка, стана јасно дека само еден ќе се бори за пласман во главната трка.
16.02.2017, 13:15


СКИЈАЊЕ
СП скијање: Четворица Македонци потврдени во квалификацискиот велеслалом
Лука Божиновски, Антонио Ристевски, Марјан Нашоку и Виктор Петров ќе бидат четиримината скијачи од Македонија што утре ќе настапат во квалификациите за велеслалом на Светското првенство во скијање што се одржува во Сент Мориц.
15.02.2017, 20:45


КАРАТЕ
Карате репрезентацијата на ЕП за кадети и јуниори во Софија
Карате репрезентацијата на Македонија ќе земе учество на Европското првенство за кадети, јуниори и постари јуниори У-21, кое ќе се одржи во периодот 17-19.02 во Софија, Бугарија.
14.02.2017, 15:12


БОКС
Мејведер и МекГрегор договориле борба од милијарда долари?
Британските и американските медиуми пренесоа дека Конор МекГрегор и Флојд Мејведер договориле бокс меч во Лас Вегас вреден една милијарди долари.
14.02.2017, 14:47

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Голманот на Сатон се прослави, претседателот на клубот се заканува: Ќе го спуштиме на земја
Арсенал рутински и очекувано со 2-0 го победи нисколигашот Сатон и се пласираше во следната рунда на...
ФУДБАЛ
И Гигс ја призна грешката: Не очекував Ибрахимовиќ да игра на ваков начин, тоа што го прави…
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон стана хит со јадењето пита за време на мечот со Арсенал, но го налути тренерот на англискиот нисколигаш
ТЕНИС
Дежа ву за Едмунд: Противникот беснее, тој службено го добива мечот
ФУДБАЛ
Аргентинскиот селектор објасни зошто Меси не го прослави голот за победа против Леганес

ВИДЕО ВЕСТИ

Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
Вечерашните два осминафинални натпревари кои се одиграа во Лигата на шампионите не оставија рамнодушен ниту еден искрен фудбалски фан, од едноставна причина што беа постигнати дури 14 погодоци.
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон се прослави, претседателот на клубот се заканува: Ќе го спуштиме на земја
ТЕНИС
Дежа ву за Едмунд: Противникот беснее, тој службено го добива мечот
ФУДБАЛ
Голманот на Сатон стана хит со јадењето пита за време на мечот со Арсенал, но го налути тренерот на англискиот нисколигаш

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: