АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
9
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Вебер смета дека Рикардо ќе го победи Верстапен
06.02.2017 | 18:00
Извор: КРУГ.МК
Прочитано: 757 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Поранешниот Формула 1 возач на Ред Бул, Марк Вебер, верува дека Даниел Рикардо ќе биде подобар од тимскиот колега Макс Верстапен во 2017 година. Австалијанецот смета дека поголемото искуство на неговиот сонародник ќе биде пресудно со новите правила кои ќе донесат побрзи болиди.

Рикардо заврши на 3то место минатата година и има 109 стартови зад себе додека холанскиот тинејџер има само 40 Формула 1 трки.

„Битката во Ред Бул ќе биде тесна како што беше и лани, но сметам дека Даниел ќе биде поуспешен затоа што поголемото искуство ќе биде користно за него особено на почетокот на првенството.

Рикардо има видено многу повеќе регулаторни промени, возено многу поразлични видови болиди како Торо Росо и ХРТ од В8 ерата и тоа ќе биде предност за него. Сепак ќе биде одлична битка и сметам дека Даниел ќе излезе поуспешен. Макс сеуште учи, но има неверојатен талент“, објасни Вебер.

Австралискиот ветеран смета дека оваа година Ред Бул се сериозни во својата намера да ја прекинат доминацијата на Мерцедес од последните три години.

„Ред Бул имаа тиква зима, мирни подготовки, но сметам дека ќе бидат многу силни. Традиционално гледано Адриан Њуи е доста силен кога стапуваат во сила нови правила. Мерцедес имаа среќа многу рано во минатата сезона да ја освојуваат титулата и да се сконцентрираат на новите правила и новиот болид, а да не заборавиме дека нивна главна предност е моторот.

Оперативно Ред Бул беа најдобра екипа минатата година, а во однос на издржливоста беа најдобри затоа што Мерцедес имаа неколку технички проблеми“.

НАЈНОВО ОД МОТОСПОРТ  
ФОРМУЛА 1
Култхард не верува во чудо во Мекларен
Возачот со најголем стаж во Мекларен, Дејвид Култхард и со 150 трки за тимот зад себе, смета дека би било рамно на чудо и магија доколку Мекларен Хонда станат конкурентни годинава.
22.03.2017, 19:00


ФОРМУЛА 1
Верстапен и Рикардо бараат повеќе
Даниел Рикардо смета дека се на половина секунда од Мерцедес и е дециден дека овогодишната тест програма на тимот од Милтон Кинс е најдобра откако тој е во екипата.
22.03.2017, 17:17


ФОРМУЛА 1
Перез смета дека сè е можно во Австралија
Серхио Перез потенцира дека многу е важно за екипата да бидат колку што е можно подобро подготвени за отварањето на сезоната во Австралија.
21.03.2017, 18:00


ФОРМУЛА 1
Бриаторе не е импресиониран од Ферари
Поранешниот тимски шеф на Рено и Ферари, Флавио Бриаторе, не верува дека Ферари одненадеж нашле формула за успех и враќање на победничките патеки.
21.03.2017, 16:06


ФОРМУЛА 1
Берни не сака да биде критикуван
Берни Еклстон вели дека стои цврсто на својата одлука да ја однесе Формула 1 на нови територии низ светот.
20.03.2017, 18:30

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Пике не смее да дојде на свадбата на Меси - причината како од Шпанска серија
Лионел Меси на 24-ти јуни ќе се ожени со својата долгогодишна девојка со која има два сина, Антонела...
ФУДБАЛ
Фергусон откри интересна приказна: Се обидов да го ангажирам Малдини, но наидов на една голема пречка
ФУДБАЛ
Балак испрати совет до Озил за можниот трансфер во Фенербахче
ФУДБАЛ
Трансфер лудило, Сити нуди 150 милиони евра за Донарума
ФУДБАЛ
Ѕвездата на Свонси: Ќе биде сон ако заиграм за една од овие три големи екипи

ВИДЕО ВЕСТИ

Нов рекорд за Голден Стејт
Кошаркарите на Голден Стејт Вориорс изминатата ноќ забележаа победа во Далас 112:87 и се запишаа во историјата на НБА лигата.
КОШАРКА
Казинс сам го победи Мемфис
КОШАРКА
Најдобрите 50 потези во кариерата на Мајкл Џордан
КОШАРКА
Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук

ФОТО  
Скејт сцената во 70-тите, Јужна Калифорнија преку очите и објективот на Hugh Holland

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ТЕНИС
Српските медиуми објавија шокантни фотографии: Застрашувачката состојба на Ѓоковиќ не ветува ништо добро!
ФУДБАЛ
Талентот на Реал ја остави Холандија во бунило: Теледиригираниот пас на Одегард ја направи смешна цела противничка одбрана
ФУДБАЛ
Ето доби необично роденденско изненадување од соиграчите, па нервозно го напушти тренингот
ФУДБАЛ
Хумелс спаси чист гол со брилијантна реакција и го воодушеви Нојер
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: