АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Вест Хем ја одреди цената за Паје
12.01.2017 | 10:10
Извор: Точка
Прочитано: 822 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Како што пренесуваат англиските медиуми, францускиот репрезентативец Димитри Паје наскоро би можел да ја напушти екипата на Вест Хем.

За услугите на Паје се интересирале наводно најмногу од таборот на Марсеј од каде што биле подготвени целосно да го исплатат обесштетувањето на 29-годишниот фудбалер кој што блесна на минатото Европско првенство во дресот на „Триколорите“.

Како што пренесуваат англиските медиуми, од управата на Вест Хем побарале 35 милиони фунти, а се чини дека тоа е неприфатлива бројка не само за Марсеј, туку и за сите останати клубови кои што покажале интерес за Французинот.

Покрај Марсеј, наводно за францускиот репрезентативец покажале интерес и Манчестер Јунајтед, па поради тоа „скокнала“ цената на Французинот.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Алегри на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа на Јуве, Варди му даде живот на Лестер во Севилја
Масимлијано Алегри се најде под жесток притисок поради тоа што одлучи да го отстрани Леонардо Бонучи од тимот во пресрет на важниот дуел со Порто во Лигата на шампионите, но сепак на крајот херојт на првиот осминафинален дуел меѓу овие два тима кој се одигра на „Драгао“ е токму тренерот на Јувентус кој на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа од 0:2.
23.02.2017, 00:53


ФУДБАЛ
Може ли „росонерите" да останат без најголемиот талент: Раиола го „буши" договорот на Донарума со Милан
Иако има само 17 години, Џанлуиџи Донарума веќе извесен период е прв голман на екипата на Милан која нормално сака уште долго да го задржи својот бисер на „Сан Сиро“.
22.02.2017, 21:00


ФУДБАЛ
Буфон пред дуелот со големиот ривал: Касилјас секогаш ме одушевувал, се надевам…
Вечерва на програмата се два нови меча во Лигата на шампионите од кој многу поголемо внимание привлекува пресметката меѓу Порто и Јувентус каде одново еден против друг ќе имаат можност да се соочат двете големи голмански легенди Икер Касилјас и Џанлуиџи Буфон.
22.02.2017, 19:00


ФУДБАЛ
Бонучи размислувал за напуштање на Јувентус?
Италијанските медиуми тврдат дека Леонардо Бонучи сериозно размислувал за напуштање на екипата на Јувентус.
22.02.2017, 17:00


ФУДБАЛ
Канаваро: Руни не би се вклопил во мојот тим
Славниот италијански фудбалер, Фабио Канаваро, кој ја води екипата на Тианџин изјави дека се откажал од ангажманот на Вејн Руни.
22.02.2017, 16:20

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Црногорец го погоди невозможното, 6+ на Сити и точно 6 голови на Атлетико, заработи 13.500 евра
Фудбалската Лига на шампиони, во вторникот, на фудбалските фанови им понуди вистински спектакл, а на...
ФУДБАЛ
Обична фотографија од соблекувалната откри чудна и мистериозна тајна на ѕвездата на Јувентус
ФУДБАЛ
Фалкао изрежира спектакуларна лоб бравура, Сити со луд пресврт го победи Монако на „Итихад"
ФУДБАЛ
Флорентино Перез го сака Меси во Реал!?
ФУДБАЛ
Може ли „росонерите" да останат без најголемиот талент: Раиола го „буши" договорот на Донарума со Милан

ВИДЕО ВЕСТИ

Алегри на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа на Јуве, Варди му даде живот на Лестер во Севилја
Масимлијано Алегри се најде под жесток притисок поради тоа што одлучи да го отстрани Леонардо Бонучи од тимот во пресрет на важниот дуел со Порто во Лигата на шампионите, но сепак на крајот херојт на првиот осминафинален дуел меѓу овие два тима кој се одигра на „Драгао“ е токму тренерот на Јувентус кој на нестварен начин ги погоди двете замени кои му донесоа победа од 0:2.
ФУДБАЛ
Нереално - oва го нема никаде: Замена со грб спаси погодок на гол линија, играчите „мртви-ладни“
ФУДБАЛ
Гризман се обиде да му се меша во работата на Симеоне, следеше казна и добра лекција од Аргентинецот
ФУДБАЛ
„Новиот Анри“ со два брилијантни потези го посрамоти стоперот на Гвардиола и стана топ тема на интернет

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: