АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Роналдо во голем стил му одговори на Овен за непотребната и невкусна „шега“
11.01.2017 | 13:18
Извор: Derbi.mk
Прочитано: 2139 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Мајкл Овен со невкусна шега го прозва легендарниот Бразилец Роналдо по заедничката посета која ја имаа во Реал Мадрид, но дека коментарот на поранешниот англиски напаѓач воопшто не му се допаднал на „Ел Феномено“ може да се заклучи од последната изјава на Луис Назарио.

Роналдо одлучи културно и без навреда да му одговори на својот некогашен соиграч од Реал, кој само да потсетиме го искористи својот официјален Твитер профил за да го исмее физичкиот изглед на легендарниот напаѓач, или поточно неговата дебелина.

– Не сум зборувал со него после тоа што го напиша, но навистина ме плаши тоа што се уште се дава важност на мојата тежина во светот во кој живееме. Навистина не знам што сакаше да каже со тоа, можам да го кажам само тоа и ништо повеќе, – истакнал Роналдо за кого добро познато е дека имаше проблеми со метаболизмот кој направија да има добар вишок на килограми во последните неколку години.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Барселона е на потег: Иниеста на теренот го препозна својот наследник!
Андрес Иниеста иако има 32 години е еден од најважните играчи на Барселона, па кога тој не е во форма или е отсутен и каталонците се мачат.
20.02.2017, 22:00


ФУДБАЛ
Најава за трансфер: Кој не би сакал да игра за Реал, тоа е најголемиот клуб на светот!
Реал Мадрид е еден од најголемите клубови на светот и со него нормално се поврзуваат најголемите играчи.
20.02.2017, 21:00


ФУДБАЛ
Затоа Германците се супер сила: Нашите играчи мораат да бидат подобри од Меси и Роналдо
Германија е голема сила во спортот, особено во фудбалот каде од 2014 година е актуелен светски шампион.
20.02.2017, 20:00


ФУДБАЛ
Алвес ја нападна Барселона: Таму не знаат да се однесуваат со играчите, потоа почнав да ја играм нивната игра…
Бразилецот Дани Алвеш мина осум успешни години во Барселона, клуб во кој освои се што можеше, ама дефанзивецот сега открива дека и не било се така идеално на „Камп Ноу“.
20.02.2017, 19:00


ФУДБАЛ
Дани Алвеш: Челниците на Барселона се непристојни и неблагодарни
Десниот бек на Јувентус, Дани Алвеш, го критикуваше раководството на својот поранешен клуб Барселона, со зборовите дека „немаат никаков однос кон играчите“.
20.02.2017, 14:43

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Дали Меси неправилно го изведе пеналот?
Барселона синоќа славеше против Леганес со 2:1 со голот на Лионел Меси во самиот финиш на натпреваро...
ФУДБАЛ
Се крчка ли трансфер: Премиерлигаш го мерка Несторовски!
ФУДБАЛ
Расплаканиот Кваљарела ја трогна цела Италија: Преживеав пекол во изминатите шест години, тоа што ми се случи не му го посакувам на никому!
ФУДБАЛ
Реакцијата на Меси по победничкиот гол против Леганес најдобро ја опиша лошата ситуација на „Камп Ноу“
КОШАРКА
Дабовиќ се огласи по немилиот настан: Симон ме претепа, многу сум потресена!

ВИДЕО ВЕСТИ

Штербик и Дибиров во тимот на колото
Двајца играчи на Вардар, Арпад Шетрбик и Тимур Дибиров, кои блескаа на дуелот во Унгарија против Пик Сегед, според ЕХФ се најдоа во идеалниот тим на 11.коло во Лигата на шампионите.
РАКОМЕТ
Награда од ЕХФ за нивните мајстории: Ристовски и Штербик со Топ 5 одбрани во ЛШ
ФУДБАЛ
Дали Меси неправилно го изведе пеналот?
ФУДБАЛ
Расплаканиот Кваљарела ја трогна цела Италија: Преживеав пекол во изминатите шест години, тоа што ми се случи не му го посакувам на никому!

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: