АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВА18+ФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАЕУРО 2016ФУДБАЛКОШАРКАРАКОМЕТМОТОСПОРТДРУГИ СПОРТОВИБИЗНИС ЛИГА
Асот на Реал донел одлука: Роналдо знае на која позиција ќе игра неговиот син
31.12.2016 | 15:49
Извор: Derbi.mk
Прочитано: 5522 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Кристијано Роналдо по добро ќе ја памети 2016 година во која со Реал Мадрид и Португалија дојде до најпрестижните титули кои пак му помогнаа потоа и да ја освои Златната топка која секако донесе голема радост за него и неговите најблиски.

Во тој круг секако е неговиот син Кристијано Јуниор кој ако сака во иднина да биде фудбалер мора да ги следи стапките на својот татко и да игра на позицијата напаѓач. Ова е единствен прифатлив избор за Роналдо кој ова го соопшти за телевизиски канал од Египет.

- Секако дека сакам мојот син да биде фудбалер како татко му. Знам дека е голем предизвик, дека не е лесно. Тој може да биде што сака, нема да му правав притисок. Малку ќе ги притиснам да бида фудбалер. Не сакам да биде голман, сакам да биде напаѓач. Аме ќе биде тоа што сака, јас не сум загрижен, - истакна голгетерот на „кралевите“.

НАЈНОВО ОД ФУДБАЛ  
ФУДБАЛ
Барселона е на потег: Иниеста на теренот го препозна својот наследник!
Андрес Иниеста иако има 32 години е еден од најважните играчи на Барселона, па кога тој не е во форма или е отсутен и каталонците се мачат.
20.02.2017, 22:00


ФУДБАЛ
Најава за трансфер: Кој не би сакал да игра за Реал, тоа е најголемиот клуб на светот!
Реал Мадрид е еден од најголемите клубови на светот и со него нормално се поврзуваат најголемите играчи.
20.02.2017, 21:00


ФУДБАЛ
Затоа Германците се супер сила: Нашите играчи мораат да бидат подобри од Меси и Роналдо
Германија е голема сила во спортот, особено во фудбалот каде од 2014 година е актуелен светски шампион.
20.02.2017, 20:00


ФУДБАЛ
Алвес ја нападна Барселона: Таму не знаат да се однесуваат со играчите, потоа почнав да ја играм нивната игра…
Бразилецот Дани Алвеш мина осум успешни години во Барселона, клуб во кој освои се што можеше, ама дефанзивецот сега открива дека и не било се така идеално на „Камп Ноу“.
20.02.2017, 19:00


ФУДБАЛ
Дани Алвеш: Челниците на Барселона се непристојни и неблагодарни
Десниот бек на Јувентус, Дани Алвеш, го критикуваше раководството на својот поранешен клуб Барселона, со зборовите дека „немаат никаков однос кон играчите“.
20.02.2017, 14:43

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Дали Меси неправилно го изведе пеналот?
Барселона синоќа славеше против Леганес со 2:1 со голот на Лионел Меси во самиот финиш на натпреваро...
ФУДБАЛ
Се крчка ли трансфер: Премиерлигаш го мерка Несторовски!
ФУДБАЛ
Расплаканиот Кваљарела ја трогна цела Италија: Преживеав пекол во изминатите шест години, тоа што ми се случи не му го посакувам на никому!
ФУДБАЛ
Реакцијата на Меси по победничкиот гол против Леганес најдобро ја опиша лошата ситуација на „Камп Ноу“
КОШАРКА
Дабовиќ се огласи по немилиот настан: Симон ме претепа, многу сум потресена!

ВИДЕО ВЕСТИ

Штербик и Дибиров во тимот на колото
Двајца играчи на Вардар, Арпад Шетрбик и Тимур Дибиров, кои блескаа на дуелот во Унгарија против Пик Сегед, според ЕХФ се најдоа во идеалниот тим на 11.коло во Лигата на шампионите.
РАКОМЕТ
Награда од ЕХФ за нивните мајстории: Ристовски и Штербик со Топ 5 одбрани во ЛШ
ФУДБАЛ
Дали Меси неправилно го изведе пеналот?
ФУДБАЛ
Расплаканиот Кваљарела ја трогна цела Италија: Преживеав пекол во изминатите шест години, тоа што ми се случи не му го посакувам на никому!

ФОТО  
Летна Параолимпијада 2016

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ФУДБАЛ
Ракитиќ откри дека Меси му ја купил куќата на својот сосед поради бизарна причина
ФУДБАЛ
Џон Тери го доведе до совршенство необичниот трик на Озил, Давид Луиз остана воодушевен
ФУДБАЛ
Мурињо откри кон колку играчи Јунајтед ќе цели во летниот преоден рок
ФУДБАЛ
15 години подоцна: Роналдо откри што се крие зад неговата најлуда фризура која беше хит на СП
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: