АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
16
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Објавен огласот за доктори од приватните болници кои сакаат да работат во јавното здравство
14.06.2013 | 10:11
Извор: Нетпрес
Прочитано: 822 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Министерството за здравство денеска го објави огласот преку кој бара медицинари од приватниот здравство кои сакаат да работат во јавните здравствени установи.

Огласот доаѓа по најновите измени на Законот за здравствена заштита кои предвидуваат можност за преземање на здравствените работници од приватното во јавното здравство.

„Овој повик за искажување интерес се однесува на доктори – специјалисти вработени во приватните здравствени установи кои сакаат да преминат да работат во јавните здравствени установи“, велат од Министерството.

Кандидатите својот интерес треба да го искажат на е-маил prezemanje@zdravstvo.gov. mk, со писмо за интерес кое треба да ги содржи следните податоци: име и презиме, контакт телефон, е-маил адреса, специјалност, работно искуство како специјалист, како и податок дали досега има работно искуство како специјалист во јавна здравствена установа.

НАЈНОВО ОД МАКЕДОНИЈА  
НАДВОРЕШНА ТРГОВИЈА
Попоски-Штајнамер: Фер и демократски избори ќе ја стават ЕУ интеграцијата на Македонија во преден план
Најзначајно е изборниот процес да биде со највисок квалитет и на тоа работиме посветено, бидејќи зависно од квалитетот на изборниот процес ќе се постави основа дали на база на претходните препораки на Еевропската комисија ќе може да се интензивира евроатланската интеграциска агенда на Македонија, беше заклучено на средба во четвртокот меѓу вицепремеирот и шеф на македонската диплоамтија и германскиот министер за надворешни работи Франк Валтер Штајнмаер.
20.10.2016, 18:38


МАКЕДОНИЈА
Јанакиески: Целокупната постапка е спроведена согласно законите
Одлуката на Уставниот суд за укинување на урбанистичкиот план претставува основа за раскинување на договорот, а не пропустите во работата на Комисијата, од причина што укинатиот Урбанистичкиот план претставува суштински елемент на договорот, соопшти во осмена изјава за медиумите во четврокот поранешнито министер за транспорт и врски Миле Јанакиески во врска со претходната прес-конференција на Специјалното јавно обвинителство, во однос отворената истражна постапка за случајот „Топлик“, во кој предмет на истрага се активности во министерството во периодот додека со него раководеше Јанакиески.
20.10.2016, 18:12


МАКЕДОНИЈА
Андонов: Јанева се обиде да предизвика пуч во МВР
Дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи Оливер Андонов, во четврток на прес-конференција ја обвини специјалната јавна обвинителка Катица Јанева дека без налог сакала да влезе во Управата за безбедност и контраразузнавање со што сакала да тредизвика пуч во Министерството за внатрешни работи.
20.10.2016, 18:05


СКОПЈЕ
Ексклузивно видео: Еве како ќе изгледа новиот Клинички центар во Скопје
Банката на Советот на Европа во официјалниот гласник на Европската унија во четврток го објави тендерот за изградба на новиот Универзитетски Клинички центар „Мајка Тереза“ во Скопје, информира на својот фејсбук профил лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, а истото го најави и министерот за здравство Никола Тодоров, исто како и во 2013 година, но од тогаш досега, само на тоа и остана, само најава.
20.10.2016, 16:47


СТОРИИ
Потресна исповед на родител чие дете починало од удар на автомобил
„Кога слушнав дека е удрено дете, само една мисла ми помина низ глава, не дај Боже да е моето дете“...
20.10.2016, 16:21

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Овие четири земји имаат повеќе злато од целиот останат свет
Вкупните златни резерви на сите земји во светот изнесуваат 32.977,7 тони, покажуваат податоците од п...
АНАЛИЗА
Жените во Шпанија ќе работат бесплатно од 21-ви октомври, исто и во Македонија
СИРИЈА
Тоа би било предавство! Сирискиот претседател има навистина верна сопруга
МОСКВА
Гола наследничка: Принцезата на Кремљ "удрила по" Путин
СВЕТ
Доналд – Гадафи: Тајната врска помеѓу Трамп и либискиот диктатор

ВИДЕО ВЕСТИ

Мојот татко ми вбризга шприц со крв заразена со ХИВ: Имам СИДА, а сега дознав зошто го направи тоа
„На почетокот бев многу лут и огорчен. Не можев да разберам како можеше татко ми тоа да ми го направи. Не само што се обиде да ме убие, туку засекогаш го промени мојот живот“, рекол несреќниот млад човек.
ИТАЛИЈА
Хорор во Италија: Мајка го убила синот бидејќи ја затекнал во секс со неговиот дедо
ГЕРМАНИЈА
Ѝ се закануваат 10 години затвор: Џихад тинејџерката Сафија на суд за обид за убиство на полицаец
САД
Протече нова снимка за Трамп: Ќе се изненадите од тоа што рекол пред осум години за Бил и Хилари Клинтон

ФОТО  
Страшните последици од ураганот Метју низ фотографии...

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
СТОРИИ
Боки 13 му се обрати на градоначалникот на Свети Николе: Малиот Лука не смее да биде предмет на игри, ниту гладен и смрзнат!
МАКЕДОНИЈА
Ловци објавиле фотографија со уловен орел и зажалиле: Двајца ловџии од Македонија ги чека казна
СИРИЈА
Ветено-сторено: Иранскиот Хулк сега е во Сирија каде се изживува над џихадистите
РУСИЈА
Путин го прашал најдобриот учител во Русија колкава му е платата: Одговорот многу го изнервирал
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: