АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
24
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Амбасадорска кандидатка од партијата на Берлускони глумела во еротски филм
08.02.2013 | 13:27
Извор: Точка
Прочитано: 4069 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Амбасадорската кандидатка од партијата на Берлускони, Фиорела Чекачи Рубино, глумела во порно филм, пренесуваат италијанските медиуми.

Рубино ја толкувала главната улога во филм на Тинто Брашо, познат италијански режисер на еротски филмови. Кандидатката на партијата на Берлускони изјавила дека нема од што да се срами, и дека станува збор за фил во кој глумела пред 15 години.

Фиорела била дел од италијанскиот парламент изминативе 7 години, а дури денес е објавено дека некогаш глумела во еротски филм. Рубино тврди дека во 2006-тата година, се нашла на листата на пратеници, не заради изгледот или глумата, туку заради нејзините способности и заслуги.

"Британскиот дневник, "Daily Telegraf" наведува дека Рубино е само една во низата на манекенки, актерки и забавувачки кои влегле во политичките води под водство на Берлускони".

Во минатата влада, Берлускони за министерка за рамноправност на половите ја именувал Мара Карфања, позната по фотографиите од машките списанија.

НАЈНОВО ОД СВЕТ  
КУНДУЗ
НАТО ја бомбардирал болницата во Кундуз и половина час откако шефовите биле известени за тоа!
Меѓународната хуманитарна организација "Лекари без граници" - "MSF", соопштила денес дека нејзиниот персонал бесполезно се јавувал на телефонот на службениците на НАТО во Кабул и Вашингтон, за време на едночасовното бомбардирање на болницата во градот Кундуз во Авганистан.
03.10.2015, 20:29


САД
САД разгледуваат нова поддршка за бунтовниците во Сирија
Додека САД разгледуваат давање дополнителна помош на сунитските сириски бунтовници кои ги смета за "умерени" во борбата против Исламската држава, којашто може да вклучува и оружје и воздушни удари, коалициските сили под американско водство извршиле во петокот 27 воздушни удари во Ирак и Сирија.
03.10.2015, 17:46


СВЕТ
"Хируршката прецизност" на Русите: Еве како нивните борбени авиони го срамнија со земја командниот центар на Исламската држава
Руското Министерство за одбрана денес соопшти дека со "хируршки прецизни" воздушни напади со руски борбени авиони го уништиле седиштето на џихадистичката група Исламска држава во близина на градот Рака.
03.10.2015, 17:45


СВЕТ
Русија во Сирија користи бомби водени од системот ГЛОНАСС
Руското воено воздухопловство во операциите во Сирија против Исламската држава користи бомби со висока прецизност од новата генерација, чие целење се коригира и наведува преку системот ГЛОНАСС.
03.10.2015, 17:45


ОРЕГОН
"Не одете утре во училиште!": Убиецот од Орегон го најавил злосторството и добивал совети како да убие повеќе луѓе
26-годишниот Крис Харпер-Мерсер, убиецот кој вчера на колеџот во Роузберг, во американската држава Орегон, ладнокрвно одземал 13 животи, своето злосторство го најавил на социјалната мрежа "4chan".
03.10.2015, 17:17

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

"Хируршката прецизност" на Русите: Еве како нивните борбени авиони го срамнија со земја командниот центар на Исламската држава
Руското Министерство за одбрана денес соопшти дека со "хируршки прецизни" воздушни напади со руски б...
СЕЌАВАЊЕ
Дали е ова судбината која што ги очекува сите бегалци? Погледнете ги сцените кои што ја шокираа Европа пред 25 години!
САД И РУСИЈА
Дебакл на Обама: Американскиот план за Сирија забрзано се распаѓа
НАСЛЕДНИК
Мистерија „Лукашенко Јуниор“: Зошто претседателот на Белорусија секогаш го носи синот со себе?
КУНДУЗ
НАТО ја бомбардирал болницата во Кундуз и половина час откако шефовите биле известени за тоа!

ВИДЕО ВЕСТИ

"Хируршката прецизност" на Русите: Еве како нивните борбени авиони го срамнија со земја командниот центар на Исламската држава
Руското Министерство за одбрана денес соопшти дека со "хируршки прецизни" воздушни напади со руски борбени авиони го уништиле седиштето на џихадистичката група Исламска држава во близина на градот Рака.
ПОЛСКА
Снимил признание: Свештеник објавил дека е геј – „Време е Црквата да ги отвори очите”
СЕЌАВАЊЕ
Дали е ова судбината која што ги очекува сите бегалци? Погледнете ги сцените кои што ја шокираа Европа пред 25 години!
КРИМ
Ова е мостот кој ќе ја спои Русија со Крим

ФОТО  
Албино децата од Танзанија жртви на ловци на човечки делови од тело

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИСИС
Пресврт: Авионите на Путин одат на Исламската држава и добиваат неочекуван сојузник
ДУБАИ
Мистериозната смрт на шеикот: Оргиите, дрогата и стероидите одговорни за смртта на милијардерот?
СВЕТ
Маскиран како бегалец од Сирија, тој го снимил хаосот кој што владее во хрватскиот камп
АВСТРАЛИЈА
Татко заминал во пеколот на нарко мафијата и го одмаздил мртвиот син!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: