АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
14
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Дејан Бошковски нов генерален директор на ЕЛЕМ
22.10.2012 | 16:39
Извор: Нетпрес
Прочитано: 3486 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Досегашниот генерален директор на МЕПСО Дејан Бошкоски денеска е назначен за наследник на Влатко Чингоски на местото прв човек на Електрани на Македонија.

Надзорниот одбор на ЕЛЕМ денеска го прифати барањеро за повлекување на Чингоски, по што Бошкоски е назначен на неговото место.

Од МЕПСО претходно известија дека Бошкоски си поднел оставка од функција во оваа компанија.

Чингоски засега останува во ЕЛЕМ, но не познато на која позиција.

НАЈНОВО ОД МАКЕДОНИЈА  
ЕКОНОМИЈА
Warren Buffet има вложено 1 милијарда долари во акциите на Apple. И вие можете да заработите на акциите на Apple
Почетокот на минатата недела еден од најуспешните инвеститори на светот и третиот најбогат човек, Warren Buffett, сопственик на Berkshire Hathaway, купи акции на Apple во вредноста од 1 милијарда долари. Според Financial Times, вредноста на акциите на оваа компанија до крајот на годината би можеле да пораснат за дополнителни 30%.
25.05.2016, 08:00


СКОПЈЕ
Прилепчанец застрелан на паркинг во Скопје
Четириесетгодишен прилепчанец е застрелан од непознато лице во понеделникот навечер на паркинг пред ресторанот „Фурна“ во Скопје, но за среќа се здобил со полесна повреда и неговиот живот не е загрозен.
24.05.2016, 16:46


МАКЕДОНИЈА
Арсовска-Томовска ја претстави Македонија на меѓународна конференција во Дубаи
Mинистеката за информатичко општество и администрација Марта Арсовска Томовска изминатиов викенд присуствуваше на меѓународната конференција „Паметни влади и паметни градови” која се одржа во Дубаи, Обединети Арапски Емирати чија цел беше размена на искуства за стратегии и проекти поврзани со современите концепти на електронско работење на јавните институции, односно како користењето на информациско-комуникациските технологии може да ги унапреди услугите кои ги обезбедуваат властите на централно и локално ниво кон граѓаните и бизнис секторот.
24.05.2016, 16:42


МВР
Демант од МВР во врска со смената на првиот човек на единицата „Алфи“
Се покажува како неопходна потребата од потполно демантирање на видливо злонамерните, тенденциозните и непрофесионалните наводи, или попрецизно кажано клевети содржани во написите во кои се наведува дека министерот за внатрешни работи Митко Чавков, со разрешувањето на Примислав Димовски од шеф на полициската единица „Алфи“ го повредил членот 50 став 3 од Законот за кривична постапка, кој забранува разрешување и распоредување на друго работно место на истражител назначен со наредба на јавен обвинител и дека министерот се соочува со кривична одговорност, се наведува во реакцијата на Минситерството за внатрешни работи.
24.05.2016, 16:41


МАКЕДОНИЈА
Груевски: Подвигот на солунските браќа потврдува дека секоја генерација може да остави дела за паметење
Подвигот на светите солунски браќа свети Кирил и Методиј, е подвиг кој инспирира, подвиг кој потврдува дека со љубов, со труд, со постојаност, секој човек и секоја генерација може да остави дела за паметење, дела кои ќе го надживеат и ќе останат долго да се паметат и да им служат на генерациите кои доаѓаат, вели во честитката на претседателот на владејачката ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, по повод 24-ти Мај – Денот на македонските и сесловенските просветители..
24.05.2016, 16:39

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Целта е да се обиколи Русија: Меѓуморје од Естонија до Грузија - нов план за воен сојуз против Москва
Доколку плановите на Западот вродат со плод, ќе се појави Меѓуморје, про-западен сојуз, од Естонија ...
СКОПЈЕ
Прилепчанец застрелан на паркинг во Скопје
ИДОМЕНИ
Евакуацијата на бегалскиот камп кај Идомени се одвива „полека и мирно“
МВР
Демант од МВР во врска со смената на првиот човек на единицата „Алфи“
ЕГИПЕТ
Истрагата се сомнева на експлозија во авионот на EgyptAir

ВИДЕО ВЕСТИ

Ќе се наежите кога ќе го видите ова: Наеднаш се отворила улицата и проголтала четири автомобили
Главната авенија во центарот на Руијин, на југоистокот на Кина, пропаднала и притоа ги проголтала и оштетила автомобилите покрај патот.
СИЛУВАЊЕ
Во оваа земја силувањето е речиси легално - Посебно доколку жената е од странство
СКОПЈЕ
Галиите во Вардар навистина запловија – реката ги потопи бродовите, водата се вади на секаков можен начин!
КОЛОРАДО
Тука Ел Чапо ќе го мине остатокот од животот: Кој влегува во овој затвор, посакува да бил мртов

ФОТО  
Здраво Робот: Историска средба на Ангела Меркел со вештачка интелегенција

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
САУДИСКА АРАБИЈА
Каков Путин, каков Обама: Од саботата тој е еден од најмоќните луѓе во светот!
ТУРЦИЈА
Ердоган предупредува: Русите го окупираа Црното море, Македонија мора да се приклучи на НАТО
ТУРЦИЈА
Погледнете го драматичниот момент кога курдските бунтовници соборуваат турски хеликоптер
БЕЛГРАД
Македонецот Сашко убил провалник кој му упаднал дома: Новиот закон во Србија би можел да го спаси од робија
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2016 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: