АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
18
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Втор Џамбо Бинго ден во Скопје
31.05.2012 | 16:33
Извор: Точка
Прочитано: 1034 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

По успешно реализираниот прв Среќен Џамбо Бинго, Државна Лотарија на Македонија го најавува и вториот во чест на сите играчи на Џамбо Бинго.

Понеделник, повторно е во игра. Овојпат тоа е првиот понеделник во јуни, 04 јуни 2012 од 13 часот. Вториот Среќен Џамбо Бинго ден ќе се реализира пред најновиот киоск на Тобако, во новата локација на Цветен пазар на Народен Фронт. Сите играчи кои ќе уплатат Џамбо Бинго картички ги очекуваат бројни интересни изненадувања. Популарните Џамбо Бинго ликови, Игор Џамбазов и Натали Грубовиќ ќе вежбаат радување со сите свои фанови на самиот настан. Среќниот Џамбо Бинго ден е посленото освежување кое Државна Лотарија на Македонија го воведе на задоволство на играчите на Џамбо Бинго.

На ова прекрасно дружење за среќа ќе го откиеме и добитникот на петтиот скутер од Инстант лозот Смајли.

Вториот Среќен Џамбо Бинго ден ќе биде заокружен со 22-то коло на Џамбо Бинго кое ќе се емитува вечерта на 04.06.12 од 20 часот на Канал 5. Во ова издание освен што ќе ви ги пренесеме импресиите од вториот Среќен Џамбо Бинго ден, ќе донесеме среќа и нови добивки на нашите играчи, но, ќе го откриеме и добитникот на Џамбо Бинго од 21-то коло кое се емитуваше на 28.05.12. Вежбајте радување и вие, и на вториот Среќен Џамбо Бинго ден во понеделник на 04.0612, од 13 часот. Покрај бројните изненадувања, многу забава ве очекуваат и бројни можности за добивки. Повеќе информации на нашата страна: http://www.loto.mk/bingo/ или на нашиот профил на Facebook: http://www.facebook.com/DrzavnaLotarija

НАЈНОВО ОД МАКЕДОНИЈА  
МАКЕДОНИЈА
Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата
Адеми апелираше за повисоко ниво на безбедност во училиштата. Министерот за образование и наука Абдилаќим Адеми изрази задоволство што полицијата бргу ги открила сторителите кои со спреј испрскале непозната материја во средното училиште "Арсени Јовков".
03.10.2015, 16:34


СКОПЈЕ
Промовиран проектот "Градиме мостови"
Повеќе од 700 ученици од 30 училишта од цела Македонија се собраа денеска во Градскиот парк во Скопје на настанот "Градиме мостови", организиран од Мисијата на ОБСЕ во Скопје, пренесува МИА.
03.10.2015, 16:33


СКОПЈЕ
Момчиња претепани на постојка, нападнато обезбедување во Медицинско
Две малолетни момчиња се здобиле со сериозни повреди откако биле нападнати од поголема група врсници на автобуска постојка во центарот на Скопје, а вработена во агенција за обезбедување во средното медицинско училиште "Панче Караѓозов" од ученик кому не би дозволила да влезе на час кој бил во тек.
03.10.2015, 15:29


СКОПЈЕ
Врвни шпански офтамолози на Универзитетска клиника за очни болести Скопје
На Клиниката за очни болести во Скопје, од саботата престојуваат двајца реномирани специјалисти-офталмолози од шпанскиот град Валенсија, работат во одделот за офталмологија во рамките на Фондацијата за развој на здравствените и биомедицински истражувања на заедницата на Валенсија – ФИСАБИО, информираше Клиниката.
03.10.2015, 15:28


СКОПЈЕ
Сопствениците на локалите на Кејот ја поздравуваат одлуката на Центар и бараат брзо наоѓање заедничко прифатливо решение
Сопствениците на угостителските објекти на Кејот на Вардар во центарот на Скопје, ја поздравија одлуката на градоначалникот и советот на општина Центар, со која се става забрана за градба на проектираната улица од страна на Град Скопје како времена мерка која ќе овозможи изнаоѓање на трајно и соодветно решение за сите граѓани, се вели во нивното соопштение до медиумите.
03.10.2015, 15:27

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

"Хируршката прецизност" на Русите: Еве како нивните борбени авиони го срамнија со земја командниот центар на Исламската држава
Руското Министерство за одбрана денес соопшти дека со "хируршки прецизни" воздушни напади со руски б...
СЕЌАВАЊЕ
Дали е ова судбината која што ги очекува сите бегалци? Погледнете ги сцените кои што ја шокираа Европа пред 25 години!
САД И РУСИЈА
Дебакл на Обама: Американскиот план за Сирија забрзано се распаѓа
НАСЛЕДНИК
Мистерија „Лукашенко Јуниор“: Зошто претседателот на Белорусија секогаш го носи синот со себе?
КУНДУЗ
НАТО ја бомбардирал болницата во Кундуз и половина час откако шефовите биле известени за тоа!

ВИДЕО ВЕСТИ

"Хируршката прецизност" на Русите: Еве како нивните борбени авиони го срамнија со земја командниот центар на Исламската држава
Руското Министерство за одбрана денес соопшти дека со "хируршки прецизни" воздушни напади со руски борбени авиони го уништиле седиштето на џихадистичката група Исламска држава во близина на градот Рака.
ПОЛСКА
Снимил признание: Свештеник објавил дека е геј – „Време е Црквата да ги отвори очите”
СЕЌАВАЊЕ
Дали е ова судбината која што ги очекува сите бегалци? Погледнете ги сцените кои што ја шокираа Европа пред 25 години!
КРИМ
Ова е мостот кој ќе ја спои Русија со Крим

ФОТО  
Албино децата од Танзанија жртви на ловци на човечки делови од тело

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИСИС
Пресврт: Авионите на Путин одат на Исламската држава и добиваат неочекуван сојузник
ДУБАИ
Мистериозната смрт на шеикот: Оргиите, дрогата и стероидите одговорни за смртта на милијардерот?
СВЕТ
Маскиран како бегалец од Сирија, тој го снимил хаосот кој што владее во хрватскиот камп
АВСТРАЛИЈА
Татко заминал во пеколот на нарко мафијата и го одмаздил мртвиот син!
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2015 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: