АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
2
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Преземете бесплатни 50 евра и искористете ги моменталните прилики за тргување на светската берза
14.02.2017 | 19:31
Извор: Точка
Прочитано: 2423 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Пред нас е веројатно најголемата криза на политичкиот систем на Европа, откако настана Европската Унија.

Настаните кои не очекуваат создаваат одлични можности за тргување на светската берза, а FXLider на сите читатели на Точка им доделува бесплатни 50 евра за да се обидат без ризик да тргуваат со валути, злато, нафта или пак акции на најголеми светски компании (таканаречени CFD) и да ги искористат овие прилики.

Бесплатни 50 евра за тргување можете да преземете овде.

Тоа што не се знае дали, како и кога Велика Британија ќе излезе од Европската Унија, како и можноста да се распадне оваа држава доколку Шкотска(на некое ниво) на референдум тргне по тој пат, како и евентуалниот влез на десничарската партија на власт во Франција и германија оваа година, со ветување на десницата дека Франција ќе излезе од евро зоната, со веќе почнатото владеење на ноиот американски председател. Не влеваат сигурност и извесност на финансиските пазари.


Доналд Трамп понуди солидна платформа на голем дел од американската економија. Ниски даночни стапки, дерегулација, како и ветување за зголемување на владините набавки, односно започнување на нови инфраструктурни проекти , како би се поттикнала економијата во САД, се само некои од ветувањата. Иако многу аналитичари доаѓањето на Доналд Трамп го поврзуваа со пад на цените на акциите и раст на златото, се случи спротивното. Од денот кога стана јасно кој е новиот претседател, берзанските индекси се катапултирани. Од 9 ноември до 9 февруари Dow Jones скокна повеќе од od 8%. Меѓутоа медениот месец на Трамп и финансискиот пазар имаат рок на траење, па многумина се прашуваат дали и до кога историски вредностите на берзанските индекси можат највисоко да се одржат.

Бесплатните 50 евра за тргување на светската берза можете да ги преземете тука.


Забрана за влез во САД на граѓаните ос исламските земји, не донесе толку лоши економски ефекти колку имаше лоши реакции и тензии по повод една таква одлука. Неодобрувањето и отпорот испраќаат на финансискиот пазар општо влијание дека мандатот на новиот претседател нема да тече без проблеми, дека ќе има многу изненадувања и борби во спроведувањето на плановите, и на карј, да најразвиената економија во светот и нејзините институции не се баш толку стабилни. Исто така, добар дел од медиумите не е наклонет кон новиот маерикански претседател. Сето тоа финансискиот пазар моментално го интегрира во цените на добрата, акциите и обврзниците. Цената на златото од крајот на јануари константно расте, а добрите резултати на најголемите компании го подржаа нивото (и растот) на берзанскиот индекс во последните денови.

Бесплатните 50 евра за тргување на светската берза можете да ги преземете тука.

Движењето на пазарот најмногу ќе зависи ќе зависи од натамошните потези и одлуки на новиот претседател. Ретката одлучност и експедитивност, како во добрите така и во помалку добрите потези, ќе биде генератор на (идни) движења на финанскискиот пазар.

FXLider има соработка со Fortrade Limited – компанија која е авторизирана и регулирана во UK од страна на FCA (Financial Conduct Authority) под лиценца со број 609970.

Договорите за разликата во цената (CFD) ги претставуваат производите кои се потпираат на финансискиот левериџ и носат високо ниво на ризик за Вашиот капитал затоа што цените можат брзо да постанат неповолни за Вас. Овие производи можеби нема да бидат соодветни за сите клиенти и заради тоа морате да бидете сигурни да сте ги разбрале ризиците, а и да побарате независен совет. Овој материјал не претставува понуда, барање ни трансакција во поглед на било кој финансиски инструмент. Загубите можат да ги надминат Вашите депозити и од Вас би можело да се бара да извршите дополнителни плаќања. FXLider не прифаќа никаква одговорност за било каква употреба на овие коментари ниту за последиците кои од тоа можат да проистекнат. Не се дава никакво уверување ниту гаранција за точноста или потполноста на овие податоци. Како резултат на тоа, секое лице кое ќе постапи спрема нив, тоа го прави потполно на сопствен ризик.

НАЈНОВО ОД МАКЕДОНИЈА  
ПОЛИТИКА
Заев оптимист по средбата со Ахмети: Се согласивме решенијата за секоја точка да произлезат единствено од Уставот
Претседателот на СДСМ Зоран Заев, по средбата со Али Ахмети во вторник вечер во седиштето на ДУИ во Мала Речица, изрази оптимизам за текот на преговорите.
21.02.2017, 21:07


ПОЛИТИКА
Заев на средба со Ахмети
Претседателот на СДСМ во вторник вечер пристигна во седиштето на ДУИ во Мала Речица, каде што се очекува со Али Ахмети да разговараат околу евентуална идна соработка.
21.02.2017, 20:28


МАКЕДОНИЈА
Спасовски: Очекуваме дека наскоро ќе ги добиеме потписите од партнерите
Очекуваме дека наскоро ќе ги добиеме потписите од партнерите за да може да го земеме мандатот за состав на влада, изјави во вторник вечер, одговарајќи на новинарски прашања, генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски по средбата со претставници на Алијансата на Албанците.
21.02.2017, 18:54


СКОПЈЕ
Прераспределени судии во Кривичниот суд
Повеќе судиите во скопскиот Кривичен суд кои одобрија некое барање на Специјалното јавно обвинителство или пак јавно се жалеа на работата на судот се преместени на нови позиции.
21.02.2017, 16:41


СКОПЈЕ
Со 3,7 милиони евра ќе се поддржуваат иновации
До 3 мај 2017 трае повикот на Фондот за иновации и технолошки развој за поддршка на заинтересираните стартап претпријатија кои може да аплицираат за грантови до 30.000 евра за да развијат иновативно решение со глобална перспектива.
21.02.2017, 16:12

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Објавена фотографија од таткото кој избоде бебиња на Косово: Сакав да ја заплашам сопругата, па ми падна мрак пред очи!
Бебето од 40 дена починало од повредите кои со нож му ги нанел неговиот татко во Штрпце, додека друг...
МЕЛБУРН
Застрашувачка снимка: Моментот на падот на авионот во Австралија забележан со камера
ЕВРОПА
Откриен е радиоактивен облак над Европа: Научниците збунети, не знаат од каде е изворот...
ФРАНЦИЈА
Нема да се покријам со марама: Француската десничарка Ле Пен откажа состанок со познат муфтија
ОЛИМПИСКИ ИГРИ
Целосна пропаст на најголемото спортско светско натпреварување: Зошто никој не сака да биде домаќин на ОИ?

ВИДЕО ВЕСТИ

Чешкиот ветеран не мирува: Прво им го покажал голиот задник на американските војници, сега го запалил Куранот
Мартин Заплетал, ветеран од чешките воени мисии на Косово и во Кувајт, денес активист против НАТО, познат во јавноста поради тоа што го покажал голиот задник пред конвој на НАТО, сега го запалил Куранот на скара, и тоа со колбас, во знак на солидарност со младата девојка од Словачка која поради сквернавење на светата книга на муслиманите завршила во затвор.
БАРСЕЛОНА
Драма во Шпанија: Украл камион полн со гас, па се залетал кон центарот на Барселона
МЕЛБУРН
Застрашувачка снимка: Моментот на падот на авионот во Австралија забележан со камера
КЕЛН
Германците пратиле два борбени авиони по патнички авион

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИТАЛИЈА
Филмска одмазда: Ја одмаздил својата сопруга на неверојатен начин
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: