АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
5
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
"Само Божја рака може да нацрта таква глетка": Најмногу снег во последниве 10 години на Света Гора, Хиландар остава без здив
12.01.2017 | 12:20
Извор: Точка
Прочитано: 7411 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Според зборовите на хиландарските монаси, ова е најголема количина на снег кој во последните 10 години ја прекрил Света Гора.

Ледениот бран кој ја опфатил цела Европа, пристигнал и на Света Гора, а ова е најголема количина на снег кој паднала кај Хиландар во последните 10 години.Корисниците на Фејсбук и Инстаграм кои имале можност да го видат Хиландар под снег, ги споделувале фотографиите на интернет, а сцените се фантастични.Според зборовите на хиландарските монаси, ова е најголема количина на снег кој во последните 10 години ја прекрил Света Гора, пренесува Telegraf.rs.Во Хиландар е зачувана богата колекција од оригинални стари ракописи, икони и фрески.

#hilandar #snow #agion_oros #agionoros #greece

A video posted by Nikola Gavrilović (@mreyefromthesky) on


НАЈНОВО ОД РЕГИОН  
ЉУБЉАНА
Словенија дозволи склопување на истополови бракови
Словенија одобри истополови бракови по законот кој на истополовите парови воглавно им дава исти права како и на хетеросексуалните, но без правото да посвојуваат деца, пренесува N1.
24.02.2017, 11:10


ЗАГРЕБ
Ова е осомничениот за грозоморното убиство на Кристина: Син е на познат угостител, прегазил татко на 8 деца
Осомничениот за убиството на 18-годишната Кристина Крупљан, е син на познат угостител кој наводно поседува хотел во Загреб.
23.02.2017, 17:07


РЕГИОН
Италија бара од Албанија да го запре шверцот со дрога
Италија побара од албанските власти да превземаат мерки да се сопре големата трговија со дрога кон Италија.
23.02.2017, 14:12


ЗАГРЕБ
Смрт на тинејџерка ја шокирала Хрватска: 19-годишно момче ја малтретирало, ја тепало, и на крај заклало на паркинг
Вчера во Загреб била убиена 18-годишната Кристина Крапљан. Осомничен за убиството е нејзиното поранешно момче, 19-годишниот Давид Комшиќ. Тој во нејзиниот автомобил на паркингот пред зградата во која живее ја избодел со нож. Умрела на самото место.
23.02.2017, 13:46


БЕЛГРАД
Вучиќ: Мир и стабилност, а не судири и кавги со соседите
Српскиот премиер Александар Вучиќ изјавил дека Србија денес искрено и вистински сака мир, а не судири и кавги со соседите, укажувајќи дека официјален Белград на ниеден начин не придонел Босна и Херцеговина (БиХ) „или некој орган на БиХ“, да поднесат ревизија на пресудата на Меѓународниот суд на правдата по тужбата против Србија, пренесуваат српските медиуми.
23.02.2017, 11:48

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Ова е осомничениот за грозоморното убиство на Кристина: Син е на познат угостител, прегазил татко на 8 деца
Осомничениот за убиството на 18-годишната Кристина Крупљан, е син на познат угостител кој наводно по...
КУРИЛСКИ ОСТРОВИ
Тука Втората светска војна уште трае: Русија распоредува оружје и војска, Јапонија остро протестира
ПОЛИТИКА
Бујар Османи: Нема менување на знамето и химната, за двојазичноста се договоривме
ТУРЦИЈА
Крај на Турција на Ататурк: Ердоган дозволи носење на хиџаб во војската, последниот бастион на секуларната држава
РЕГИОН
Бугарски генерал: Србија станува главен фактор во регионот, Русија ги вооружува, а нас НАТО ништо!

ВИДЕО ВЕСТИ

Девојката која го отрула полубратот на Ким Јонг Ун, минатата година пеела на Идол!
Четири дена пред Ким Јонг Нам да биде убиен на аеродромот во Куала Лумпур, таа објавила фотографија во маичка со натпис "LOL", која е премногу слична на осомничената која ја фатиле камерите.
ПОЛИТИКА
Османи: Парите ќе бидат двојазични
ДНЕВНА ДОЗА ИСТОРИЈА
Тој ја поттикнал идеологијата на Студената војна помеѓу СССР и САД: На крајот се покајал, но премногу доцна
КИНА
Се фрлаат под автомобил за 3 евра отштета: Лажни жртви на сообраќајки развиле бизнис од тоа

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
ОХРИД
Ова е убиецот од Охрид: Соседот од втор спрат со нож ја убил Спаса Бојоска, а еве што направил со парите
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: