АРХИВА : CHAT : КИНО И ТЕАТАР    
Скопје
0
ВЕСТИСПОРТЖИВОТШОУ БИЗНИСПЛАНЕТААВТОМОБИЛИЗАБАВАЕРОТИКАФОТОВИДЕОИНТЕРВЈУ
НАСЛОВНАСИТЕ ВЕСТИМАКЕДОНИЈАРЕГИОНСВЕТAНАЛИЗИ
Поради лошото време забранет влез за камиони и автобуси во Грција
12.01.2017 | 09:01
Извор: Макфакс
Прочитано: 311 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Сообраќајот на сите патни правци низ државата се одвива во зимски услови по влажни коловози, со остатоци од снег на коловозот. Поради ниски температури наместа е можна појава на голомразица.

Забрана за движење на тешки товарни возила има на планинскиот премин Пресека, како и на патниот правец Маврово – Дебар, каде за останатите возила задолжително е користење на зимската опрема.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Поради лошите временски услови и состојбата на патиштата, не се дозволува влез на товарни возила и автобуси во Р. Грција.

АМСМ препорачува исклучително внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Во клисурите и засеците можна е почеста појава на одрони, особено на патните правци: Кочани -Мак. Каменица – Делчево, Виница – Берово, Гостивар – Стража, Маврово – Дебар – Струга, Д. Капија – Удово, Катланово – Велес, Крушево – Демир Хисар и Ресен – Буково.

НАЈНОВО ОД РЕГИОН  
СРБИЈА
Николиќ се откажа од претседателската кандидатура
Претседателот на Србија Томислав Николиќ изјави во понеделник за весникот „Курир“ дека нема да биде претседателски кандидат на претстојните избори.
20.02.2017, 20:32


РЕГИОН
Врие во Тирана, опозицијата го напушти Собранието и бара техничка влада и нови избори
Албанската опозиција во понеделник ги продолжи протестите пред зградата на Владата во Тирана барајќи формирање на техничка влада, како и предвремени избори, јави дописникот на Макфакс од Тирана.
20.02.2017, 20:28


ЦРНА ГОРА
Објавени нови детали за обидот за државен удар во Црна Гора
Русија кон крајот на 2016-тата година планирала атентат на поранешниот премиер на Црна Гора, Мило Џукановиќ и рушење на неговата влада, објавил британски "Daily Telegraph" , повикувајќи се на извор од британската влада.
20.02.2017, 18:41


СЛОВЕНИЈА
"Во Југославија имавме најмалку двајца како Трамп - Туџман и Милошевиќ"
Ние во Југославија сме имале неколку политичари како Трамп, најмалку двајца - Туџман и Милошевиќ, рекол словенечкиот економист Јоже Менцингер, правејќи споредба помеѓу актуелните глобални случување со блиски до нас примери.
20.02.2017, 16:26


РЕГИОН
Бушати: Дијалогот меѓу Белград и Приштина треба да продолжи
Албанскиот министер за надворешни работи Дитмир Бушати смета дека дијалогот меѓу Белград и Приштина е своевидна платформа за нормализирање на односите и затоа треба да продолжи.
20.02.2017, 15:21

НАЈЧИТАНИ 24чaса | 7дена | 30дена

Го снимила безбедносната камера: Ова е моментот кога е убиен Ким Јонг Нам
Снимките од безбедносните камери наводно го прикажуваат моментот на убиството на полубратот на лидер...
СВЕТ
Морничаво признание на уапсен џихадист: Силував над 200 жени, мажите имаат потреба од тоа...
РУСИЈА
Тајната на огромниот успех на руските хеликоптери: Овие летечки ѕверови ќе се произведуваат насекаде низ светот
МОСКВА
Русите се закануваат со ново оружје: "Американски ракетен штит? Ќе го пробиеме"
ИРАК
Нема предавање: Исламската држава има нова тактика

ВИДЕО ВЕСТИ

Трамп одговорил на прозивките: За нападите во Шведска за кои зборував видов на телевизија
Американскиот претседател Доналд Трамп се обидел да објасни што мислел кога зборувал за големиот инцидент кој наводно се случил во Шведска, велејќи дека неговата изјава се однесувала на нешто што го видел на телевизија.
ИРАК
Нема предавање: Исламската држава има нова тактика
ПОЛИТИКА
СДСМ: Само со инвестиции во МЖ ќе има рентабилно работење на претпријатието
КАИРО
Египетскиот суд ги потврди смртните казни за трагедијата во Порт Саид

ФОТО  
20 од најмоќните фотографии од изминатата недела според Reuters

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ
ИТАЛИЈА
Филмска одмазда: Ја одмаздил својата сопруга на неверојатен начин
САД
Паника во Америка: Огромната дупка во највисоката брана во близина на Сан Франциско продолжува да се шири!
СКОПЈЕ
Страшна сообраќајка на Партизанска со Октомвриска во 4 часот изутринава
СФРЈ
ЦИА ги објави информациите за нападот на СФРЈ: Чекале Тито да умре, а потоа Брежњев да почне
 

Вести
Mакедонија
Регион
Свет
Анализи

Спорт
Фудбал

Кошарка
Ракомет
Мотоспорт
Други спортови

Живот
Здравје
Модаи убавина
Љубов и секс
Патување
Kулинарство

Шоу Бизнис
Филм
Mузика
Селебрити
МК Сцена

Наука
Технологија
Автомобили
Забава
Еротика

Најнови
Најпопуларни
Фото
Видео
Интервју

 
Designed by
  Copyright © Точка Медиа 2005-2017 Контакт    Маркетинг   Импресум    
 
Вашето име:
Вашиот email:
Има на пријател:
Email на пријател:
Коментар: